İçeriğe Yönlendir

91 Model Anadol Kamyonet 1.6/ Ilk Ve Son Hali Ilk Iletide

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Eray Sireli

hep babamın aklında kamyonet vardı başladık bakalım bitirmeye çalışıyoruz

Çok güzel bir iş yapıyorsunuz, Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

İlk marşın videosunu istiyoruz :)

abi kabini tekrar üzerinden almıştık biraz sonra tekrar yerine koyacaz bütün bağlantıları bitsin ilk marşın videosuunu çekeceğim o aklımda zaten :biggrin:

Çok güzel bir iş yapıyorsunuz, Allah kolaylık versin.

allah razı olsun,teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şanzıman boyanmadı mı?

Bi de imkan var ise kabin içine, altına pütür atılsaydı, iyi izolasyon oluyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Şanzıman boyanmadı mı?

Bi de imkan var ise kabin içine, altına pütür atılsaydı, iyi izolasyon oluyor.

şanzımanı boyamadık gerek duymadık çünkü kabinin altında kalıyor bide biz komp. ile boya atarken şanzımanda motor ile beraber gitmişti yıkanmaya.

kabin içine daha başlamadık eksik parçalarını topluyoruz bide koltuk bakınıyoruz işte altına pütür ve zift döşenip onun üzerine taban halısını yerleştireceğiz ama önce koltuk bulmam lazım.

yeri gelmişken soruyum şimdi yolcu sayısı ruhsatta 3 kişi yazıyor,ben araç için ise iki adet taunus koltuğu alıp takmak istiyorum bi sıkıntı olur mu yoksa yolcu tarafını orj gibi sabit ikili mi yaptıracam nasıl olacak tavsiyeleriniz ne olur bu konuda

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

şanzımanı boyamadık gerek duymadık çünkü kabinin altında kalıyor bide biz komp. ile boya atarken şanzımanda motor ile beraber gitmişti yıkanmaya.

kabin içine daha başlamadık eksik parçalarını topluyoruz bide koltuk bakınıyoruz işte altına pütür ve zift döşenip onun üzerine taban halısını yerleştireceğiz ama önce koltuk bulmam lazım.

yeri gelmişken soruyum şimdi yolcu sayısı ruhsatta 3 kişi yazıyor,ben araç için ise iki adet taunus koltuğu alıp takmak istiyorum bi sıkıntı olur mu yoksa yolcu tarafını orj gibi sabit ikili mi yaptıracam nasıl olacak tavsiyeleriniz ne olur bu konuda

Muayenede 3 kişilik koltuğu ve emniyet kemerlerini göstermeniz gerekir. Ya da tespit muayenesinde girersiniz, 2 ye düşürürsünüz koltuk sonrası, ruhsat değişir. Tabi bunun için teknik değişiklik olacağından şoförler odası falan işin içine girebilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Muayenede 3 kişilik koltuğu ve emniyet kemerlerini göstermeniz gerekir. Ya da tespit muayenesinde girersiniz, 2 ye düşürürsünüz koltuk sonrası, ruhsat değişir. Tabi bunun için teknik değişiklik olacağından şoförler odası falan işin içine girebilir.

o zaman yolcu koltuğunu ikili sabit koltuk şöfor koltuğunuda herhangi bir arabanınkinden ayarlamaya çalışacam

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

o zaman yolcu koltuğunu ikili sabit koltuk şöfor koltuğunuda herhangi bir arabanınkinden ayarlamaya çalışacam

Çıkma bulunamıyor mu? Tamir edilebilir sonuçta döşemecide?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Anadol 'un orjinalinde 2 yolcu kemeri var mı ki? :unsure2: Bir sorun olmasa gerek.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Çıkma bulunamıyor mu? Tamir edilebilir sonuçta döşemecide?

yolcu koltuğunu o şekilde yaptıracam ama şöfor koltuğunu farklı bir arabanınkini takacam

Anadol 'un orjinalinde 2 yolcu kemeri var mı ki? :unsure2: Bir sorun olmasa gerek.

evet orjinalinde şöfor dahil 3 kemer var 

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

dicovery chanel da bir program vardı(d smarta geçtikten beri bakamadım)hurda arabaları alıp yapıyorlardı.çok hoşuma giderdi azimleri ve izlemek.hele o paslı kirli motora ilk marş basılınca gülümserdim.gerçekten güzel bir çalışma.son halini çok merak ediyorum. :bravo:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Helal olsun çok zevki bir uğraş gerçekten. Farklı bir şey olursa tanıdan yenmez :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sani, anadol koltuğu tek parçadır.. Yani yolcu koltuğu ile sürücü koltuğu birleşiktir diye hatırlıyorum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Sani, anadol koltuğu tek parçadır.. Yani yolcu koltuğu ile sürücü koltuğu birleşiktir diye hatırlıyorum... 

yok abi bizdeki ve gördüğüm başka anadollarda da yolcu koltuğu ikili şöfor koltuğu hareketli tabi sonradan değiştirilmediyse

dicovery chanel da bir program vardı(d smarta geçtikten beri bakamadım)hurda arabaları alıp yapıyorlardı.çok hoşuma giderdi azimleri ve izlemek.hele o paslı kirli motora ilk marş basılınca gülümserdim.gerçekten güzel bir çalışma.son halini çok merak ediyorum. :bravo:

bizde merak ediyoruz ancak devamlı aksilikler çıkıyor ve ilerliyemiyoruz şuanda elektrik tesisatında bi sıkıntı var onunla uğraşıyoruz.çok şükür motoru çalıştırdık :biggrin:

Helal olsun çok zevki bir uğraş gerçekten. Farklı bir şey olursa tanıdan yenmez :nazar:

sağolasın abi uğraşıyoruz işte hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Elektrik kablolarını tümü bence kaliteli kablo ile yenilenmeli, tamirden kolay olacaktır :D

mümkünse hurdadan orjinal oto kablo demeti alınıp kullanılmalı, kabloları farklıdır

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Elektrik kablolarını tümü bence kaliteli kablo ile yenilenmeli, tamirden kolay olacaktır :D

Sütten ağzı yanan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

mümkünse hurdadan orjinal oto kablo demeti alınıp kullanılmalı, kabloları farklıdır

şimdilik tesisatı değiştirmiyecez çağlar abi bütün işleri bittikten sonra en son sakin kafa ile yenilemek istiyoruz ondan sonrada gaz taktırmayı planlıyoruz.baktık çok uzun sürecek işte o zaman girişecez oda büyük ihtimalle ocak şubat gibi olur 

Yorum bağlantısı
Ümit Mutlu BAĞIRAN

2.0 litrelik swap hakediyor bu çalışma..

Şaka makinesi gibi olurdu :))

Ümit M. Bağıran

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

2.0 litrelik swap hakediyor bu çalışma..

Şaka makinesi gibi olurdu :))

Ümit M. Bağıran

aslında güzel olurdu ama bu araç için fazla olur onu tek kabı bineklerine yapmak lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

kolay gelsin cok güzel bi calişma olacağina eminim ,

bu arada bizim eski aracın baskı balatasını   amcamla  beraber değiştirdiğim zaman geldi  bi resm gönderm örnek olarak :D usta amcam ben cıraklık yaptim :D   :blush:

Foto_raf0061.jpg

bugune kadar bizdeki sökmediği araba kalmadi :D 1.opel vectra 2. honda cıvıc 3. Transporter  (4 focus bunu elletmedik daha sıfır araba  :hahahoho:

Her hafta sonu kapısında bi araba var ford tofaş tata ısuzu skoda vs vs :D Sökmediği araba  kalmamiştir sanırım  Sizin fotoğrafları görünce içimden tam amcamlık araba dedim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

kolay gelsin cok güzel bi calişma olacağina eminim ,

bu arada bizim eski aracın baskı balatasını   amcamla  beraber değiştirdiğim zaman geldi  bi resm gönderm örnek olarak :D usta amcam ben cıraklık yaptim :D   :blush:

bugune kadar bizdeki sökmediği araba kalmadi :D 1.opel vectra 2. honda cıvıc 3. Transporter  (4 focus bunu elletmedik daha sıfır araba  :hahahoho:

Her hafta sonu kapısında bi araba var ford tofaş tata ısuzu skoda vs vs :D Sökmediği araba  kalmamiştir sanırım  Sizin fotoğrafları görünce içimden tam amcamlık araba dedim :D

işi büyütüp park halindekilere de bakmasın amca.başınız derde girer valla  :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

bugün itibari ile arabamız yürür bir vaziyete geldi test sürüşümüz yapıldı.bundan sonraki iş ise kabin civata somun ile sabitlenecek,kasanın şaseye bağlantısı için bir sehpa ve kasa tutucuları yapılacak ancak kasa takılmadan önce arabanın kaportası evin önünde boya için hazırlanacak tamir edilmesi gereken yerler tamir edilecek zımparası yapılıp sanayiye gidecek boyası yapılacak,bir iki kaynak işi var onlar yapılacak,rot ayarına girecek ve son halini alması için tekrar evin garajına gelecek.

değişen parçalar:

motor;

piston,sekman,eksantrik mili,subaplar,anakol yatak,piston kol yatak,krank ay yatakları,su tapaları(3 adet),komple conta takımı,baskı balata bilya,triger seti,yağ,filitre,vs,tüm benzin hortumları,buji,buji kablosu hepsi sıfır parçalar kullanılarak değişti.

şanzuman:

vites kolu komple değişti,sekiz lastiği,km teli ve contası,şanzuman takozu,olmayan geri vites müşürü takıldı en son yağı komple boşaltılarak yenilendi.

yürüyen:

üst tabla fişekleri,üst tabla rotil,alt tablalar değişti,alt tabla fişekleri,rotil,rot başları,komple direksiyon kutusu,disk,balata değişti, porye iç ve dış bilyalarının bakımı yapıldı,tüm fren hortumları değişti,arka fren merkezleri değişti.

dış görünüş:

kabinde motor içine denk  gelen yer boyandı,şase komple temizlenerek tamir edilmesi gereken yerler tamir edildi şase kulakları değişti mastik ile kaynak yapılan yerler koruma altına alındı ve komple şase boyası ile boyandı,yeni kasa alındı.

yapılacak olan işler:

komple kabin ve kasa boyası,yeni alınan elektirk sigorta tablası takılarak elektirik tesisatının elden geçmesi,akü tablasının yenilenmesi,şarj dinamosunun bilya ve diyotlarının değişimi,yeni stopların montajı,kabin içi döşemesi ve koltukları,km saatinin tamir veye değiştirilmesi,yeni jant ve lastik alınması,r9 broadwayın silecek kumanda kolu montajı yapılacak(su atma,fasılalı çalışma vs. düğmeli olduğundan bu şekilde değişim yapılacak),silecek kolu frezelerinin değişimi.tabi ekstralar çıktıkça paylaşmaya devam edecem şuanda fotoğraf çekemedim ancak bayramdan önce bütün değişimleri tek tek fotoğraflayacağım.

yapılan bütün işler evin garajında tarafımızdan yapılmıştır,sadece araba boya şase vs gibi işleri için sanayiye gidecektir.yapılacak işler ise yine tarafımızdan yapılacaktır.

ziyaret etmek isteyenler abidinpaşaya yolu düşenler çay içmeye tanışıp sohbet etmeye her zaman beklerim.

saygılarımla.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Ünal

uzun zamandır yazamadım malum okul açıldı ıspartadayım, babam ise ankarada ufak ufak devam ediyor sona yaklaştık allahın izniyle bayram sonrası boyaya girecek.bende rahat durmadım ıspartada km saati ve diğer göstergeleri buldum gerçekten çok temiz ve tamir görmemişler buna çok sevindim sadece içeride tek eksiğim ön göğüs kaldı onuda istanbulda buldum ancak kargo ile gelmesi çok sıkıntı o yüzden ankaraya gelen birisinden rica edeceğim.

bunlarda bendeki fotolar inşallah perşembe günü arabanın detaylı resimlerinide paylaşacam.

lKLzhzQ.jpg

ElO4CcH.jpg

3Visnlo.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Aracın dışı ne renk olucak :) bide arka kasaya amarok gibi krom demir direkler süper olur ha :D

Bence arkadaki kasayı araçla aynı renge boyarsanız süper olur pc de olamadğm için resim atamıyorum şöyle anlatayım arka kasası normal araba gibi boyalıı değişik bişey en kısa zamanda resim atıcam :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Anca fırsatım oldu buyrun araç transporter. Arka kasasını bu şekilde yapabilirsiniz :)

http://www.flickriver.com/photos/rud66/6488815663/

bu çok zahmetli ve maliyetli olacağından böyle bişey yapmadık.yeni kasa aldık ınşallah onu takacaz.ayrıca aracın dışı beyaz olacak,şuan yani orjinal boyası kirli beyaz.

öneriniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...