İçeriğe Yönlendir

Yola Motorla Devam:kanuni Seyhan 150C

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

arabasız geçen 10 ayın ardından,araçsızlık canıma tak edince rotayı motora çevirmiştim.

ilk iş a2 motor ehliyeti almak için sürücü kursuna yazılmak oldu.geçmişten gelen scooter tecrübem olmasına ve kursta eğitim alacak olmamıza rağmen kendi motorumu biran önce almak ve tecrübe kazanmak niyetindeydim.bu düşünce ile sahibinden de bulduğum bir motora baktım ve almaya karar verip geçtiğimiz pazartesi günü motoru aldım.

kanuni markasının seyhan 150c modeli,2009 model,22.000 km de,ilk sahibinden ve şahsi olarak kullanılmış.

genel anlamda temiz.görünür bir sorun yok.

ön farın çerçevesi kırık,değişmesi gerek,eski sahibi pet şişeye basıp önü kaydırmış ve motoru altından kaçırmış.farın sebebi bu.bir de nikelajlı bazı kısımlarda ek yerlerinde hafif pas başlangıcı var,onlara önlem alacağım.

dün fotğraflarını çekmeden evvel yanmayan arka park ve stop,ön park,sağ ön sinyal ve devir göstergesi aydınlatma ampullerini kendim değişip tüm aydınlatmalrı çalışır yaptım.paylaşmak için de fotoğraflarını çektim.inşallah kazasız belasız (vitesli motorda)tecrübesizliğimi atarım.

8lrx.jpg

h5jg.jpg

yoi1.jpg

vwr6.jpg

58hg.jpg

bfak.jpg

st6h.jpg

31j9.jpg

Uploaded with ImageShack.us

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

gayet güzel duruyor. kazasız belasız ve kasklı binin. hayırlı olsun. nazar değmesin.  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

hayırlı olsun, güle güle kullanın. yazın antalyaya  gidince bacanakların motorlarını kullanma şansım oluyor. onlardan inince arabaya binesim gelmiyor hele ki o sıcakta. kazasız sürüşler dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

iyi dilekler için hepinize teşekkür ederim

Güle güle kullanın. Teknik özellikleri nedir acep?

olduğu gibi kitapçık bilgilerini yapıştırsama olur mu :)

Motor Tipi   Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi   149,4 cm3
Motor Çapı   62 x 49.5 mm
Motor Sıkıştırma   9,2:1
Motor Soğutma   Hava soğutmalı
Maksimum Güç   11.9 HP/9000 d/d dev/dk
Aktarma   Zincir
Şanzıman   5 Vites
Ateşleme   CDI
Çalıştırma   Elektrik ve Pedal
Uzunluk   2100
Genişlik   820
Yükseklik   1350
Aks Arası   1400
Sele Yüksekliği   740
Ağırlık   120 kg
Depo   12.5 Litre
Ortalama Yakıt Tüketimi   2,5 lt
Ön Süspansiyon   Teleskopik
Arka Süspansiyon   Hidrolik çift amortisör
Ön Fren   Disk
Arka Fren   Tambur
Ön Lastik   3.25 - 18 TUBELESS
Arka Lastik   110 / 90 - 16 TUBELESS

Hayırlı olsun, kaç basıyor bu? İbre sona vuruyormu?   :tongue:

kadran 140 gösteriyo :p

nette okuğum yorumların  hepsinde yazan şu,bu motorla 80-90 ı geçmeyin :D

aldığım arkadaş da aynı şeyi söylemişti

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Abi hava soğutmalı motorlar ne kadar aralıksız kullanılıyor. Bunlarla uzun yol yapılır mı ?

yanlış kişiye sordun Mert :D

ben motorlar hakkında fazla bilgim olmadan bodoslama daldım bu aleme.

isminin kanuni olması,çin malı olduğu gerçeğini değiştirmiyo :)  ama zorlamadıkça tek seferde 200-300 km yapanları okudum nette,yarım saat molayla yola devam da edilir.bakımlıysa sorun olacağını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi güzel günlerde kullan, Allah kaza bela göstermesin. İyice öğrendiğinde bana da öğretirsin abi :)

Bu arada otoparkınızda selespeed gördüm sanki, .2.0 155 ps, off of diyorum ona da ayrıca.. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Abi güzel günlerde kullan, Allah kaza bela göstermesin. İyice öğrendiğinde bana da öğretirsin abi :)

Bu arada otoparkınızda selespeed gördüm sanki, .2.0 155 ps, off of diyorum ona da ayrıca.. :good1:

aynen selespeed Cem,benim de gözüm hep onda.sahibi pek ilgilenmiyor aslında,araba 10 gündür kıpırdamadı.belki ısrar etsem satar :)

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Abi hava soğutmalı motorlar ne kadar aralıksız kullanılıyor. Bunlarla uzun yol yapılır mı ?

Yamaha YBR125 esd ile mecburiyetten çanakkale - istanbulu molasız yapan arkadaşım var :) 350km hava soğutma :) 

Yorgunluk olmasa daha gider bence :) hava soğutmalılarda en çok sanırım şehir içi aşırı dur-kalklarda oluyor. onun haricinde sıkıntı olmaz gibi.

cruiser/chopperlarda genelde hava soğutmalı.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Hayırlı olsun abi.Allah kaza bela vermesin.

Önde rüzgarlık yok diyemi bilmem, bi çıplak geldi gözüme motor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Güle güle kullan abi. ilk motorumdur. vites düşürürken debriyajı sert bırakma arka tekerdeki saplamaları kırıyor :) seyhan150c nin kronik sorunudur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun abi.Allah kaza bela vermesin.

Önde rüzgarlık yok diyemi bilmem, bi çıplak geldi gözüme motor :)

:)  üzerinde ben yokum diye öyledir Emin :p

haklısın rüzgarlıktandır.ve rüzgarlık da çok önemli,hem aerodinamik sebeplerden,hem sürücüyü rüzgardan koruması bakımından.

Güle güle kullan abi. ilk motorumdur. vites düşürürken debriyajı sert bırakma arka tekerdeki saplamaları kırıyor :) seyhan150c nin kronik sorunudur

teşekkürler,evet ilk motorum.vites düşürürken ilk bir kaç defa ani bıraktım debriyajı,arka teker hemen,kasılmadan dolayı dengeyi bozuyor.yani hafif virajda bunu yapsam kesin düşmüştüm.sonrasında dikkatr etmeye başladım ben de.ama saplama olayını bilmiyordum.

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Hayırlı olsun Önder bey, gerçekten derli toplu bir duruşu var kazasız belasız kullanın.......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

:D  sonuna kadar izledim.daelimciye çok giydirmişler.bizim laylonculardan bheter etmişler.

abla da arada havasını basıyo "en pahalısı benim motorum,istediğimi alırım" diyo.

eğlenceli olmuş

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Murat'ın şurada verdiği linkteki bilgiler de hoşuma gitti belki gözünüzden kaçmıştır.

Motorsiklette bile durum böyle :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...