İçeriğe Yönlendir

1.6 380Hp Citroen C-Elysee

Eray Sireli
Çözüme git Guest Mustafa Çongur tarafından,

Recommended Posts

Eray Sireli

Loeb, WTCC'de Citroen C-Elysee ile yarışacak
Citroën, WTCC 2014’e katılacağını açıkladıktan bir ay sonra pistlerde Sebastien Loeb tarafından kullanılacak olan otomobilini tanıttı.

Citroën; 2014’te dünyaca ünlü yarış organizasyonu olan (World Touring Car Championship) WTCC’ye, efsane pilot Sebastian Loeb tarafından kullanılacak olan Citroën C-Elysée ile katılarak, yaratıcı teknolojisini bir kez daha gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda kazandığı başarılar ile markalar klasmanında 8 kez üst üste şampiyonluğunu ilan eden Citroën; WTCC’e C-Elysée modeli ile katılarak, motor sporlarına verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor. C-Elysée WTCC, 1,6 litrelik direkt enjeksiyon turboya sahip DS3 WRC ile aynı motoru paylaşıyor. Önden çekişli ve 6 vitesli bir şanzımana sahip olan C-Elysée toplam 380 hp güce sahip. 18 inçlik jantları ve kaslı ön tamponu ile dikkat çeken C-Elysée, arkada kullanılan kanat tasarımı ile tam bir yarış otomobili görünümü sunuyor. Yeni sezonda Sebastian Loeb’ün direksiyon başına geçeceği C-Elysée’nin test sürüşleri devam ederken araç ilk olarak Eylül ayındaki 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda vitrine çıkacak.

Citroen-WRC-C-Elysee-3%25255B4%25255D.jp

Citroen-WRC-C-Elysee-1%25255B3%25255D.jp

Citroen-WRC-C-Elysee-2%25255B3%25255D.jp

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Sokakta gördüğümüzle hiç alakası yok bu arabanın. :D

sanki c elysee'nin 20 sene sonraki hali gibi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

başlığı okuyunca beygir değerlerini yanlış yazılmış sandım birden :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Bir depo yakıtla kaç km yapıyor hocam, sen bırak beygiri :p

Çeşitli söylentiler var, Sebastien Loeb izin verirse bakarız artık :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Bir ralli aracına göre yere çok yakın değil mi ? asfaltta mı gidecek bu..

evet baktım asfaltta gidecekmiş :D

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Başlığa baktım,yanlış yazılmış beygirler dedim bir an kendi kendime.hiç beğenmediğim bir araçtır kendisi ama burda gördüm ve  :shok:  :flowers:  :blush:  :bravo:  :good1:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

citroen bu aracı piyasa sürse yok :D satar :p  ama bu kadar beygirle değil ama arka kanadı :D beğenmedim  :D

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

yıl 2013 adamların çıkardıgı kasaya bak,hiç sevmedigim kasalardan birisi,ucuz sümbülden hiç farkı yok.isterse 10 kere yarış kazansın boş benim için

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

1.6 motordan 380 Bg hemde fabrikasyon iyiymiş.

1.6 motordan 700 BG civic gördüm ama bir sürü modifikasyon ile. Bu hiç değilse garantili :D

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Guest Mustafa Çongur

fransız arabası 1000 beygir olsa ne olur ?

Dayanıklılık ve hızın çok önemli olduğu WRC'de son 13 yılda 11 şampiyonluğu var Fransız arabalarının. Daha ne olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

Fransız arabalarının değil Loeb'in şampiyonluğu onlar :p

Loeb'ün katkısı yadsınamaz fakat markalarda birinci olması için ikinci pilotun da puanları önemli. O yüzden 8 Citroen 3 adet de Peugeot şampiyonluğu Fransızların büyük bir başarısı, yalnızca pilotajın değil.  :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dayanıklılık ve hızın çok önemli olduğu WRC'de son 13 yılda 11 şampiyonluğu var Fransız arabalarının. Daha ne olsun.

11 değil 111 kere şampiyon olsalar bile Fransız araçlarına olan ön yargıyı kıramazlar.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

bu arabalar katil . türk ırkını allah bu arabaların gazabından  korusun. 

tam olarak ne kastetmek istediniz anlamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...