İçeriğe Yönlendir

Vosvosum

Mustafa Bağseven

Recommended Posts

Batuhan Çınar

Bu retro araçları bugünlerde çok görmeye başladım :) Sağ şeritten tıs tıs bir havalı gidiyorlar ki sorma, bakan bir daha bakıyor :) Maşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

çok tatlı olmuş emeğinize verdiğiniz paraya değmiş maşallh iyi günlerde kullanın. :nazar:

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Tebrik ediyor, maşallah diyorum.. İnşallah torunlarınızın torunları görünceye kadar birlikte olursunuz..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok güzel gerçekten, angel olayı güzel, stoplar süper, araba zaten süper, 1-2 kez kullanma fırsatım olmuştu, zevkli bir sürüşü vardır gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

maşallah. inşallah birgün ben de bir vosvos almak niyetindeyim. böyle konuları okudukça şimdilik unutmaya çalıştığım vosvos sevdam yeniden tütüyor başımda. :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön kapı direk ve taban sacı kronik beladır, görünmeyen yere 1 ton para harcamaz herkes ama gereklidir, arka boşluğa müzik sistemi yapmıştık bir sefer, ben böyle akustik görmedim, anfisiz 2 oval hoparlörle bile gümbürdüyor iç mekan

:nazar: kaportasını yeniledikten sonra motoru masrafsızdır, kışın ısınmaya da çare bulundu mu, karizması da var

frenleri çok kötüdür, sizde westinghouse var mı veya herhangi bir iyileştirme?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3. fren lambasını yapmadın mı Mustafa... 

+

Yeni mustang'in sinyalleri de böyle :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ön kapı direk ve taban sacı kronik beladır, görünmeyen yere 1 ton para harcamaz herkes ama gereklidir, arka boşluğa müzik sistemi yapmıştık bir sefer, ben böyle akustik görmedim, anfisiz 2 oval hoparlörle bile gümbürdüyor iç mekan

:nazar: kaportasını yeniledikten sonra motoru masrafsızdır, kışın ısınmaya da çare bulundu mu, karizması da var

frenleri çok kötüdür, sizde westinghouse var mı veya herhangi bir iyileştirme?

1 kere kullandım. İlk frene bastığımda durmuyordu, sonra sahibi anlattı, ne kadar kuvvetli ayak, o kadar kuvvetli fren :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/183776-vosvos-kullandim/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Kışın ön camların ısınması yeteri düzeyde değildir ki bu çogu vosvosun en büyük problemidir.İyi bir usta bunu halleder.

Fakat arabanın motoru biraz ısınmaya başladıgı zaman kaloriferi açtıgımda arka koltugun altındaki deliklerden gelen sıcak hava içeriyi hamama çevirecek düzeyde.

Ön cam ısınma sorunu için ustaya fazla kurcalatmak istemiyorum açıkçası.Neticede bu problemi bugu çözücülerle de halledebilirim.

Konyada başka bir arkadaşım vosuna vebosta taktırdı.Ve içeriyi kısa süre içinde ısıtıyor.Şu an sıcak bi memlekette yaşadıgım için buna da  şimdilik ihtyaç duymuyorum.

Frenleri ne yazıkkı modelli araçlarınki kadar iyi değil ama yine de iş görüyor.Neticede araca yüklenmedigim için frenleri şu an bana fazlasıya yetiyor.Sağdan ağır ağır gidiyorum.

3.fren lambasını henuz yapmadım Mehmet abi.Bu hafta sonu ledli stopları tamamen değiştiriyorum.Park ve frenlerin ortasındaki boşlugu da  ledle doldurcam.Parklar açınca videodaki yarım daire yanık kalaacak.Frene basınca yarım daire ve içeriye sonradan ekledıgım ledler daha canlı yancak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Bu araçların ruhu var deniliyor inanılıyor ne derece dogru bilmiyorum.Geçenlerde şöyle bi olay yaşadım.

İçerde torpidonun içindeki bagaj açma kolunu  çektim.Sonrasında ön tarafa gelip ön bagaj kapagındaki kolun dügmesine bastım.Bagaj açılmadı.saatlerce ugraştım..Tık yok.Açılmıyor...Netten araştırdım.Açmanın tek yolunun bagaj kapagı üzerindeki kolu fleksle kesilmesi gerektigi yazıyordu.Sonrasında tabi yenı bagj kolu alınacak...

Sonra vostan iyi anlaayan bir abimizi aradım.O kolu kıl testere ile kesceksin dedi.Aşagıya indim kırtasiyeye gitcektim kıl testere almaya.Dur dedim son bi kez deneyim.İçerdeki bagaj açma kolunu çektimm..Bi baktım o da ne! bagaj kapagı üzerindeki dügmeye basmamla kapak açıldı...

Sonrasında o arkadaşıma durumu söyledigimde "kesilecegını duyunca ondan açılmıştır"dedi ve içerdeki teli biraz gerdirdim şu an problem yok..:)Böyle enteresan bir makina işte...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Çalışmalarınız çok güzel olmuş tebrik ederim.Konyaya geldiğinizde vosvosu görmek isterim.Motor sesini içeriye alıyormu?Vosvoslarda en çekindiğim durum hararettir. Sizin anlattığınız kadarıyla böyle bir problem yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Şehir olarak Manisadayım ve arasıra İzmirdeyim..3 ayda bir de Konyaya gidip geliyorum.

Motor sesinin içeriye fazla girmemesi için arka tarafta motor izolasyonu var.Çok fazla almıyor ama ses tamamen yok olursa da tadı çıkmıyor.Sonuçta o tor tor sesi duymak lazım.Gerçi ben sürekli müzik dinledigim için motor sesini şu ara duymuyorum

Hararet sorunu kolay kolay olmaz.Voslarda rampa tırmanma kabiliyeti biraz zayıftır.Rampalarda fazla sıkıştırmamak gerekir.Öbür türlü düz yolda kolay kolay hararet yapmaz.Bu biraz da kullanıma baglı.Ben elimden geldigi kadar 90km hızı motor ömrü açısından geçmemeye gayret ediyorum.Şehir içinde mecburda kalmadıkça  ani hızlanmalar yapmıyorum.Sanki gaz pedalının altında hareketli bi yumurta var gibi gaza yavaş yavaş basıyorum.Yumurtayı kırmamak gerekli:)

Bu şartlarda bu arabalar bakımları zamanında yapılmışsa  uzun yol kondisyonu çok çok iyi.Ben aldıgımdan beri 12000 km yol yaptım.Şu an  çok şükür problem yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Maaşallah  :nazar: Gerçekten çok özel bir araca sahipsiniz, güle güle kullanın. Kendine özgü o motor sesi var ya hasta eder hastasını... :give_heart2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Çok zevkli bir araca benziyor sinyaller çok hoşuma gitti, yapılabilir mi bilmiyorum ama dörtlüler yandığında sağa sola geçişden ziyade tüm ledler yanıp sönse daha estetik olurdu diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...

Anılarım depreşti vosvosum geldi aklıma :( Sevgili vosvosum kuzenle ne dolaşmıştım.Gençlik işte.Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullan Mustafa .Eline emeğine cebine zevkine sağlık :bravo::nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...