İçeriğe Yönlendir

Vosvosum

Mustafa Bağseven

Recommended Posts

Mustafa Bağseven

Şubat ayından beri keyifle bindigim vosvosumun resimlerini paylaşmak istedim..

Düzenli olarak motor bakımı,detaylı iç dış temizligini yaptırıyorum.Şükürler olsunki bir gün olsun benı üzmedi yolda bırakmadı...

Benden önceki sahibi ciddi emek ve para harcadı bu hale getirmek için.Biraz da ben masraf ettim.Şimdilik hiçbir eksigi kalmadı.LPG'de var:)

s7n8c.jpg

s7n8w.jpg

s7n9f.jpg

s7n9z.jpg

s7nbk.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Mustafa abi 1 günlüğüne verir misin? kız arkadaşımla gezecemde  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :blush:  :blush: 

Kocaman maşallah abi  :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Maşallah  :nazar: Daha detaylı fotoğraflar isteriiz  :yes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Angellerde yakışmış. inşallah benimde birgün olur. :)

Yorum bağlantısı

wd40 la çalışıyo herhal:)  çok güzel kazasız belasız cezasız kullanmanız dileğiyle... :nazar:

Yorum bağlantısı

62-63 bir 1100 pre alıp toplamak en büyük hayalim. Maşallah kazasız belasız günlerde kullan. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven
(düzenlendi)

Araç geçen sene kurban bayramından hemen önce komple kumlandı .Sıfırdan boya atıldı.Taban sacı değişti.İçi torpidonun bazı yerleri hariç alt taban halısına kadar tamamen krem renk döşeme..Torpidoyu falan krem renke kaplatmak gerçekten zahmetli ve masraflı bir iş.Krem renk aracın içini gerçekten acıyor.

Sonrasında ise sahibi işyeri açacagı için biraz gönülsüz bi şekilde satmak zorunda kaldı ki tam o sırada ben vosvos arıyordum.Tam istedigim renk ve kondisyondaki aracı çok aramadan kendı memleketimden buldum.

Kendi yaptırdıklarıma gelince;

-Konyada sıfırdan atiker lpg sistemi takıldı

-Yurtdışından angel eyes ön farlar getirttim

-Dünyada belki de hiçbir vosvosta olmayan yazılım kontrollü ledli stoplar ve sıralı yanan sequential ledli sinyaller var.Tamamen kendi el yapımımdır.Dörtlü sinyaller yanıkken müthiş bir görüntüsü var.videosu aşagıda.

-Panik frende arka fren lambaları çakarak yaktıran kendı yaptıgım devre var üzerinde.

-Bobin,meksefe,platin değiştirdim.

-Taban sacına zift atıldı.

-Detaylı boya koruma parlatma ,iç dış detaylı temizlik yapıldı

-Ön düzen ve alt takım elden geçti.Rotiller aks körükleri vs değiştirdik.

-Son olarak pioneer usb çalar,2 oval pioneer hoparlör ve 30cm jbl subvoofer ve potansa marki anfi ile güzel bir müzik sistemi yaptırdım.

Tek eksik olarak elektronik ateşleme yok araçta.2500 kmde bir platinin değişmesi gerekiyor.Bununla sürekli ugraşmamak için elektronik ateşlemeye çevircem öbür hafta sonu.

Kesinlikle son sahibi olmayı düşünüyorum. Allah kaza bela vermedigi sürece büyük bir borca harca girmedigim sürece ömür boyu benımle olacak...

Ege bölgesinde hemen hemen gitmedigim sahil kalmadı bu makinayla.Mükemmel derecede yol tutuşu var.Keskin virajlara ayagımı frene atmadan 90-100 km hızla giriyorum araç atmıyor.Adamlar 40 sene önce nasıl bir araba yaptılarsa artık.Arabada en ufak kayma atma yok..Babamın 94 model toledosuyla o virajlara 80km hızla  bile girince aracın arkası kaymaya başlıyordu.Bu nedenle müthiş bir güven veriyor.

İnanıyorumki bir gün yaşlanıp saçıma aklar düştügünde ve ellerim titreyerek kendisine dokundugumda gençligimin en güzel anılarını hatıralarını gözümün önüne tekrar getirecek bu araç :)

Bir de vosvos almayı düşünenlere tavsiyem..Kesinlikle iyi bir ustaya bakım yaptırın.Bakımlarını Konyada benım gözümde TR'nın en iyi vosvos ustası diyebilecegim Hüseyin Usta yapmaktadır.Platin değişimi gibi basit işler için ise İzmir Çiğilide yine eski ustalardan Ziya ustaya götürüyorum

VD40'ı bir kez sileceklerın paslı vidasını değiştirmek için kullandım..Her ihtimale karşı araç içinde taşıyorum.

Biraz daha param olsa 61-67 arası pre kasa denilen vosvos alıp yanına arkadaş olarak koycam.

Unutmadan söyleyim.Vosvos temiz kullanılırsa bana göre masraflı bir araç değil ve kolay kolay da yolda bırakmaz.

Bu da stopların videosu

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ömer Tuncay

Maşallah çok güzel duruyor. Allah kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

allah kaza bela vermesin.güzel araç.sinyallerine bayıldım yahu

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

10 numara 5 yıldız arkadakı mavi vosvosda cok hoş duruyor hep aracımın yanına birde vosvos almak istemişimdir

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir

bu araçlarda klasik olma yolunda ilerliyor...bu tür araçlarla hobi olarak ilgilenmek güzel bir duygu olsa gerek,ben teknik bilgiye sahip olmadığımdan ve ufak tefek tamiratları yapamadığımdan klasik bir araç almıyorum...aracınız çok güzel,alımlı ve herşeyden öte farklı..orijinal bir araç..Bu yaz baldızın düğününde Ford'un klasik bir modeli gelin arabası oldu,caddeden gelip geçen yaşlı genç herkes gözünü bu araçtan alamadı,diğer arabalara bakan yoktu:)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Keyif alınır bu araçtan İyi günlerde güle güle kullanın :):nazar:

Yorum bağlantısı
Hakan Karataş06

allah kaza bela vermesin ağız tadıyla binmenizi nasip etsin

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Stopları sanıyorum geceucusu.com da okudum / gördüm. Çok güzel olmuşlar, ellerinize sağlık.

Farları da detaylandırabilir misiniz? Mercekli xenon'a terfi düşünüyor musunuz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...