İçeriğe Yönlendir

Merhaba/ Volvo 2.5 Tdi Geç Çalışma

Metin Arslann

Recommended Posts

Güzeldir bunlar. Amerika'da sağlam aile arabası imajı vardır özellikle SW Mondeoların. Youtubeda da videlar var sağlamlığına ilişkin. Son olarak Görevimiz tehlike filminde tom cruise şahsi araç olarak kullanıyordu.

Bu arada Renaultla benzeşen motorunu bulamadım. Bir ara bezinli ortak motorları vardı lagunada. Dizelde ama olmamış sanırım ortaklık. Vol ile aynıysa çözümü daha kola olacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Metin Arslann
(düzenlendi)

Barış kardeşim sağol hepimiz kazasızca inşaallah:)

Araba çok güzelmiş :nazar:

Sağol Nihat kardeş:)

araba güzelmiş maşallah güle güle kullanın. :nazar:

Sağol Taner daha iyisi sizlerin olsun inşallah.

Araba harbiden güzelmiş :wub:

Sani kardeşim aynı temennim senin içinde geçerli daha iyisi sizin olsun:)

Güzeldir bunlar. Amerika'da sağlam aile arabası imajı vardır özellikle SW Mondeoların. Youtubeda da videlar var sağlamlığına ilişkin. Son olarak Görevimiz tehlike filminde tom cruise şahsi araç olarak kullanıyordu.

Bu arada Renaultla benzeşen motorunu bulamadım. Bir ara bezinli ortak motorları vardı lagunada. Dizelde ama olmamış sanırım ortaklık. Vol ile aynıysa çözümü daha kola olacaktır.

Saygılarımla.

tarihinde Metin Arslann tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Evren sağol araba hakkında birşeyde senden öğrendim:)

kızdırma bujileri ölçümü yapıldı mı?

kızdırma bujileri ölçümü yapıldı mı?

Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Bugün baktık kızdırma bujileri ile ilgili bir sorun gözükmüyor.1 in altında 0.8 ohm değer okuduk.Kanaatimce büyük bir olasılıkla aklıma bir tek sente ayarı geliyor vesselaaaam:)başka önerileriniz olursa değerlendiririm saygılar.

Yorum bağlantısı

Bugün baktık kızdırma bujileri ile ilgili bir sorun gözükmüyor.1 in altında 0.8 ohm değer okuduk.Kanaatimce büyük bir olasılıkla aklıma bir tek sente ayarı geliyor vesselaaaam:)başka önerileriniz olursa değerlendiririm saygılar.

:good1:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Dizel arabalarda kızdırma bujisi -20 derecede devreye giriyormuş?Pek mantığım almadı ama bu konuda bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı

Dizel arabalarda kızdırma bujisi -20 derecede devreye giriyormuş?Pek mantığım almadı ama bu konuda bilgisi olan varmı?

Istanbul hiçbir zaman - 20 dereceyi görmez,yani olmasada olur ozaman

Yorum bağlantısı
Metin Arslann
(düzenlendi)

Evet ama yanlış bilgi kanımca çünkü Kontağı açınca 12 dc volt çıkışını okudum kızdırma bujisinin her kablosunda.

Üstelik hiç birisi takılı değilken aracı aynı sürede çalıştırdım acayip bir durum kızdırma bujisinin varlığıda yokluğuda belli değil gibi:)

tarihinde Metin Arslann tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Yanlış bilgi, her zaman çalışabilir. Soğuk havalarda birkaç saniye daha fazla çalışır.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dizel motorlarda ateşlemeyi kızdırma bujisi mi yapıyor,yada tam olarak görevi nedir kızdırma bujisinin.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dizel motorlarda ateşlemeyi kızdırma bujisi mi yapıyor,yada tam olarak görevi nedir kızdırma bujisinin.

İlk marş'da mazotun çabuk yanıp motorun rahat çalışması için silindirin içindeki soğuk havayı ısıtıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yanlış bilgi, her zaman çalışabilir. Soğuk havalarda birkaç saniye daha fazla çalışır.

Eski nesil dizel motor bu. Common rail değil yani.

Biraz abartmışlar sanki. Sizinki gibi eski nesil dizel motorlar İzmir sıfır altına düşmemesine rağmen devreye giriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Eski nesil dizel motor bu. Common rail değil yani.

Biraz abartmışlar sanki. Sizinki gibi eski nesil dizel motorlar İzmir sıfır altına düşmemesine rağmen devreye giriyor.

Anlaşıldı durum sağol:)

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Araç çok güzel ve tank gibi maşallah. Allah kazasız belasız ve cezasız kullanmayı nasip etsin. İstanbul daki özel volvo servisleri için forum donanım haberi okumuştum  maslak gençler oto bülent ustanın iyi olduğuna dair birşeyler okudum. Denemekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa
(düzenlendi)

yeni araçlarda kızdırma bujilerinin çalışma süreleri hava sıcaklığına göre  ayarlanıyor. Sizin arabanızda kızdırma bujilerini söküp soketteki voltajı okuyun büyük bir ihtimalle kısa süre enerji veriyorsa bujileri çalıştırıyordur . Siz Söküp marşa basınca aynı sürede çalışıyorsa bujilerinizde arıza vardır.  Bujilerin direncini okumuşsunuz  ancak sağlam bujinin direncini biliyormusunuz?  Bence aynı ölçü aleti ile sağlam buji direncını okuyup bir karşılaştırma yapabilirsiniz. benim berlingo için kızdırma buji süreleri

motor sıcaklığı -süre

80 °C   0 seconds           20 °C   0 seconds           0 °C   0,5 seconds           - 10 °C   5 seconds            -- 20 °C   5 seconds                   - 25 °C   10 seconds           - 30 °C   15 seconds          

tarihinde Fatih Kasa tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

yeni araçlarda kızdırma bujilerinin çalışma süreleri hava sıcaklığına göre ayarlanıyor. Sizin arabanızda kızdırma bujilerini söküp soketteki voltajı okuyun büyük bir ihtimalle kısa süre enerji veriyorsa bujileri çalıştırıyordur . Siz Söküp marşa basınca aynı sürede çalışıyorsa bujilerinizde arıza vardır. Bujilerin direncini okumuşsunuz ancak sağlam bujinin direncini biliyormusunuz? Bence aynı ölçü aleti ile sağlam buji direncını okuyup bir karşılaştırma yapabilirsiniz. benim berlingo için kızdırma buji süreleri

motor sıcaklığı -süre

80 °C 0 seconds 20 °C 0 seconds 0 °C 0,5 seconds - 10 °C 5 seconds -- 20 °C 5 seconds - 25 °C 10 seconds - 30 °C 15 seconds

Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Teşekkür ederim fatih kardeşim ben kızdırma bujileri kablo uçlarının herbirinde 12dcv değerini okudum kablo uçları çıkık iken motor çalışma süresi aynı buji omaj değeri için ise sonsuz değeri(0) ise bujiler gidik 5 ohm ve alt değer ise sağlam diye okudum bende her bir buji omaj değeri (0.80) di bujinin devrede kalış süresini tam ölçmedim ama bana kalırsa uzun süre devrede kalıyor devreden çıkıyormu? Onuda bilmiyorum açıkçası ona tam bakayım ilgine teşekkür ederim detayı sonra yazarım

Metin sorun devam ediyormu hala.

Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Barışım sorunu abartırsan var hala ama abartmazsan çalışmada bi sorun yok:)

Yorum bağlantısı

Barışım sorunu abartırsan var hala ama abartmazsan çalışmada bi sorun yok:)

Bence de,sen fazla abarttın gibi,takma kafana EKAT dan başka bişey :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...