İçeriğe Yönlendir

Hyundai İ30 Mu? Yoksa Kia Ceed Mi?

Yusuf Dilekci

Recommended Posts

Yusuf Dilekci

arkadaşlar focus 2 dizel 110 luk memnunum ama ses yalıtımı yol ve lastik sesi açısından pek memnun değilim aracı değiştirip yeni dizel i 30 yada ceed mi almak istiyorum. bu araçların ses yalıtımları nasıl lastik seslerini focus gibi çok alıyormu. yakıtları nasıl  kullanan arkadaşlar varsa değerli yorum ve önerilerini bekliyorum

Yorum bağlantısı

kesinlikle bahadıra katılıyorum çok ceed üzmüşlügüm vardır özellikle virajlarda ;) lastik ebatınız nedir peki bir de ne marka lastik mevcut aracınız da ?

Yorum bağlantısı
Behram Doygun
(düzenlendi)

Bu araçlardan birini alıp uzun vadeli binecek iseniz hyundai i30 tercih edin hem daha güncel bir kasa çıkardı geri görüş kamerası felan ve esp standart ama degistirmek yerine aracınıza yalıtım yaptırsanız daha memnun olacağınızdan eminim.

tarihinde Behram Doygun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben illa ki birini tercih edecek olsam i30 derdim. Sanki hyundai 2.elde biraz daha güçlü..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Akrabamda dizel i30 elite var, yaklaşık 1,5 senedir kullanıyor ve çok memnun. Hiç şikayetlendiğini duymadım. Yakıtıda şehir içinde ortalama 5,7 ile 6 arasında geziyormuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

Hyundai i30 kesinlikle estetik olarak çok şık servisi yaygın

Yorum bağlantısı

Eskiden olsa Ceed, ama yeni kasalarda i30 tek geçilir. Baz modellerinde bile dijital klima olan bir araç.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

arkadaşlar focus 2 dizel 110 luk memnunum ama ses yalıtımı yol ve lastik sesi açısından pek memnun değilim aracı değiştirip yeni dizel i 30 yada ceed mi almak istiyorum. bu araçların ses yalıtımları nasıl lastik seslerini focus gibi çok alıyormu. yakıtları nasıl  kullanan arkadaşlar varsa değerli yorum ve önerilerini bekliyorum

Amaç sessizlik ve konfor ise Golf bakın derim. 45-55TL arasında Trendline ve Comfortline TDİ bulunabiliyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İ30 elite dizel otomatiğe sürekli binen biri olarak ben ceed diyorum. Zaten neredeyse aynı araçar. Ama ceed daha yakışıklı. :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Dilekci

kesinlikle bahadıra katılıyorum çok ceed üzmüşlügüm vardır özellikle virajlarda ;) lastik ebatınız nedir peki bir de ne marka lastik mevcut aracınız da ?aracım 35000 km de 2011 üretimi  mişlen primachy hp modeli. acaba bu km de lastikler sertleşmiş olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Donanımları zaten neredeyse aynı ayrica ceed üst donanimda otomatik park mevcut

Yorum bağlantısı
Yusuf Dilekci

arkadaşlar araca yalıtım yapmayı tavsiye etmişler ama yalıtımda yaptırdık ziftli kağıt üzeri firex sünger keçe tarzında yalıtım yapıldı ama tam istediğimiz gibi olmuyor. sonradan yapılan yalıtım beklentileri karşılamıyor.üstelik çok sert bir süspansiyon sistemi var buda pütürlü yolda bütün titreşimi ses olarak içeri veriyor. i 30 test ettim benzinliydi ama sesten ağzı yanmış biri olarak inanın sadece ses yalıtımını dikkate alarak kullandım. hafif bir lastik sesi var gibi yani yalıtımı iyiydi focusa göre. pek uzun kullanma imkanım olmadı.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Ceed hiç kullanmadım, ancak yaklaşık 4 aydır, İ30 kullanıyorum yakıt,performans,yalıtım olarak oldukça memnunum.Şehir içi yoğun trafik ort. 6.1 Lt yakıyor, şehirler arası 4 yetişkin,bagaj full,klima hep açık İzmir-Çanakkale ort 5.2 Lt idi.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

I30 ile ceed arasindaki tek fark görünüm. Motor ve diğer aksamlar aynı. Hangisini daha çok begendiyseniz onu alın. Benim begenim ceed den yana.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Ben bir kia kullanıcısı olarak ceed veya İ30 diyorum hemen hemen aynı kalitede iki araç.Ford taki motor rüzgar ve yol sesi bu iki araçta daha az ve fiyatına göre donanımlı araçlar.

Ne virajda ne rampada nede düzlükte henüz beni üzecek bir focus la karşılaşmadım :unsure2:   ;)

sizin araç dizelmi abi ? hani benzinliyse genelde üzerler rampada ama :)

Yorum bağlantısı

sizin araç dizelmi abi ? hani benzinliyse genelde üzerler rampada ama :)

diesel 170ps :))

GT-I9100 Cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı

bir otomobil dergisi bu iki aracı karşılaştırmıştı google'da bulabilirsiniz. Bazı özelliklerde kia bazı özelliklerde hyundai önde. Eski kasa olsa kesinlikle kia derdim ama yeni kasalarda canlı renkli bir i 30 güzel olur.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

İ30 un direksiyon tepkisinin daha iyi olduğu ve süspansiyonlarının daha sert olduğu söyleniyordu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Ceed alınır.ikisi arasında tercih yapacak olsam ceed alırdım

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Erhan Güler

Arkadaşlar bu iki araçtan hangisi tercih edilirse daha mantıklı bir seçim yapılmış olur ? Özellikleri neredeyse tamamen aynı kullanılan motor aynı , görünüş olarak farklı . Bu iki aracı bilen kullananların yorumlarını merak ediyorum. I30 almayı düşünüyorum lakin c'eed de kafama takıldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...