İçeriğe Yönlendir

Hyundai İ30 Mu? Yoksa Kia Ceed Mi?

Yusuf Dilekci

Recommended Posts

Misafir

Yakar bilirim, ama ne güç var beee, dağı deviriyor, dieseeel power işte :) aynı sonucu hangi benzinlide alırsın bakiim  :D

Sen hiç D10 yada D11 gördünmü haaa :)

Bu makinada işi şanzıman yapıyor ne dersen de. 35 nc minibüs motorlu dozer var altınova çöplüğünde kesin görmüşsündür :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tork konvertörü diyorsun yani, o güce şanzıman dayanmaz, benzinli tırtmı bu :D  benzinli kullanılmamasının sebebi, sarfiyat, o torku almak için aşırı besleme gerekmesi, yüksek devir ve aşırı basınç sebebiyle asla bir dizel motor ömrü yakalanamayacağınan benzinli motor olmuyor, ayrıca antika kullanım ve acaip zorlamalara benzinli motor dayanamaz, zaten o yükte yanar gider benzinli, bunun gibi tonla sebebi var, ama ana sebeb korkunç tork, ve düşük yakıt maliyeti sanırım, d11 i yürütecek benzinli motoru düşünsene, d11 104 ton yaklaşık,

galiba motoru 936 hp idi, bunu karşılayan ve aynı ömre ve tüketime sahip benzinli motor zor iş :)

yük ve zorluk varsa dieseel, benzinliyi geçiniz, hız için benzinli alınır, onlada benim işim olmaz, ben tam yükle rampada kalktımmı direk tokadı basabilmeliyim, yani ya 2.0 ve üstü dizel yada 180 hp üstü turbo benzinli keser beni :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Görüntü olarak i30 derim ama ceed diyenler de çok, yani sizin anlayacağınız tamamen zevk meselesi, ikiside alt yapı olarak aynı araba olduğu için hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Dün iş arkadaşım 0 km 57 bine beyaz i30 aldı crdi motor elite donanım, ağzına kadar dolu bir araç, fiyatı da hiç fena değil. Aklınızda bulunsun bayiler baya indirim yapıyor.

acaba otomatik mi düz vites mi ?

Bir de şu var Kia 2 yıl garanti Hyundai 5 yıl garanti .

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Geçtiğimiz yaz araç alacağımız zaman iki modeli de test ettim, kalite ve donanım olarak başarılılar ve birbilerine üstünlükleri yok, hangisini beğeniyorsanız onu alabilirsiniz. Ancak eğer dizel düşünüyorsanız ekonomi hedefliyorsunuz demektir ki bunu sağlamaktan uzaklar maalesef, test araçlarında 9-10 l gibi tüketimler vardı, performans ise 128 değil de 100 hp hissiyatı veriyordu. Ceed'i çok beğenmeme rağmen testten sonra araçtan soğudum. Şu anda Leon 1.2 DSG kullanıyorum, iki araca da daha iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Kia da 5 yıl ancak hyundai yi bilmiyorum ama kianın garantisi 2 yıl sonra pek fazla bir şeyi kapsamıyor. Hatta garanti dışı kalan şeylere bakınca araçtan geriye pek fazla bir şey kalmıyor. Sadece kandırmacadan başka bir şey değil.

Hocam sonuçta benzinli otomatik alsam onların yakıt oranı daha yüksek ve de benzin daha pahalı. Ben aracı eşim için alacağım yoksa kendime alsam direk düz vitesini alırım. i30 dizel Style paketini test etme imkanım olmuştu ve çok beğenmiştim. 130 beygir onu hissedemiyorsunuz diyorlar ama ben şahsen test sürüşünde o 130 beygiri hissettiğimi söyleyebilirim.Yokuş yukarı çıkarken 110 beygirlik focusumdan çok fazla bir farkı yoktu evet o konuda mutabıkım. I30 test aracından inince kendi focus'umu kullanmada zorluk çekmiştim bir süre :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

acaba otomatik mi düz vites mi ?

Bir de şu var Kia 2 yıl garanti Hyundai 5 yıl garanti .

Düz vites.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Düz vites.

Bursa Hyundai bayiden bir arkadaş aracılığıyla Sıfır I30 Crdi Elite otomatik vites için ben de 59.750 tl fiyat aldım öğretmen indirimiyle ama biraz daha bekleyeceğim aralık ayında daha da düşeceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

2012 model, İ30 dizel manuel style kullanıcısı olarak aracımdan oldukça memnunum 128 beygiri hissettiren ancak buna karşın bence makul bir yakıt tüketimi sunan bir araç.İzmir şehir içi yoğun trafikte 100 km ortalama 6.1 seviyelerinde, sizinde belirttiğiniz gibi Kia ve Hyundai'de birçok parça ortak, motordaki birçok parçada kia ve hyundai logoları basılı.

Aracın sessiz olması, donanım zenginliği, iç hacmin ferahlığı aklıma gelen artıları.Eksi olarak söyleyebileceğim nokta ise, düşük hız frenlemede yaşanılan kızaklama, bu sorun servislerde yazılım güncellemesiyle çözümleniyor.Bunun dışında kronik sıkıntı direksiyon ve vites topuzu soyulması ve cam çıtalarının düşmesi, elite modellerinde cam tavandan tıkırtıların gelmesi olarak söylenebilir.Yetkili serviste garanti kapsamında sözkonusu değişimler sorunsuzca yapılmaktadır.Zaten bu sorunlarda bildiğim kadarıyla 2013 modellerde çözümlendi.

Temel olarak aynı olan iki araçta tercih tamamen kişisel olarak önem kazanıyor, ben hakkımı Hyundai'den yana kullandım ve oldukça memnunum.

Yorum bağlantısı
İlker Uslu

kia siiiid mi acabaaa :) 

Bence kia ceed. İkinci el düşerse düşsün.İkinci elde zarar etmeyen araç pek yok biliyorum.Hem sıfır alınırsa en az 5 yıl kullanılmalı.5 yıl sonra ne olacağı Allah Kerim. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bende o para verilecekse yeni opel astra da düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Sedan hiç tutmadı, kayınpederim aldı onun dışında aylardır yollarda bir tane görmedim, 1.3 dizel tutmadı sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

İkisi de güzel, kia'nın tasarımını daha çok beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

I30 oncesi j kasa astra 1.3 kullandim 4 ay dayanabildim bezgin motora :)

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Çok zor seçim en iyi ikili,Kia Audinin tasarımcısını aldıktan sonra epey iddaalı çizgilerle gösterdi kendini test edip hangisi içine sinerse onu almak en doğru karar hangisini seçerseniz seçin pişman olmazsınız :good1:

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Çok zor seçim en iyi ikili,Kia Audinin tasarımcısını aldıktan sonra epey iddaalı çizgilerle gösterdi kendini test edip hangisi içine sinerse onu almak en doğru karar hangisini seçerseniz seçin pişman olmazsınız :good1:

Yorum için teşekkürler. I30 dizel style paket manuel aracı test etme imkanım olmuş ve çok beğenmiştim. Açıkçası Kia Cee'd in görüntüsü çok hoşuma gidiyor ama içini yakından hiç görmedim ve koltuğuna oturmadım. Açıkçası koltuğa oturup bir test sürüşü yapmak lazım sanırsam. 2sini de test sürüşü yapıp en çok kafama yatanı alacağım gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Arkadaşlar Citroen DS4 kullanan var mı ? Bu araç hakkında bilgisi olan var mı ? Araştırırken gözüme çarptı güzel bir araca benziyor ve de yakıtı ortalama 4.4 litre otomatik olmasına rağmen. Arka camlar açılmıyor ve arkadan binerken biraz sıkıntılı. Siz neler düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Murat Öngür

DS4 mü ? CEED mi ? yoksa İ30 MU ?

DS4 otomatik diğerleri manuel vites , birde bilenlere soruyorum ds4 ün otomatik vitesi nasıl promlemlimi vites geçişlerinde sorun oluyormu çok sarsarmı ?

tşk ler

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Ds4'ün arka camlar açılmıyordu. Yeni i30'u seçerdim ben bu 3 seçenek arasında.[emoji4][emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

ds 4 ün arka camlarını biliyorum

i30 ile ceed in de motorları ve hemen hemen bütün aktarma organları şanzımanına kadar aynı olduklarınıda biliyorum ama siz olsaydınız diye soruyorum , sonuçta herkesin tecrübesi ve bilgisi farklı 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin
(düzenlendi)

alabiliyorsanız yeni kasa ceed cam tavan ı da olursa tadından yenmez ki geçtim yeni kasalar yani 2015 den sonra çıkanlar 7 ileri şanzıman olduğu için %35 e kadar yakıt tasarrufu yapıyor haliyle golf 7 ile aynı yakıyor i30 da güzel fakat ben ceed in tadına vardığım için ceed derim ileride imkanım olursa yine ceed almayı bile düşünüyorum tek kötü tarafı şu olur açıkçası satmaya kalktığınızda müşterisi zor bulunuyor insanlar kia olduğu için uzak durmaya çalışıyor ki geçtim diğer modelleride aynı şekilde hyundai için teneke derler citroen için alınmaz derler ama yinede karar sizin elbettte ben ceed derim konsol vs gayet şık ve dolu duruyor uçak kokpiti gibi mubarek :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/278090-bu-da-benim-ceed-im/?hl=ceed#entry2847609 

örneği linkte mevcut :) birde bu boş olanı dolusunu siz düşünün artık :)

tarihinde Yusuf Aycibin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

i30 ve cee'd çok yeni modeller değil, ds4'te de iki farklı otm. şanzıman var, eski-yeni modellerde; eski olan mcp idi sanırım, bayağı dert yakınan var. cee'd ve i30 arasında donanımları falan karşılaştırmak lazım, ağırlıkları pek farklı değildir herhalde ama i30 manuel ile bile az yakmıyor, ağır çünkü; cee'd'te de durum aynı mı bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...