İçeriğe Yönlendir

Pasta Cila Kalıntısı Çıkarma

Yusuf Bahri Aslan

Recommended Posts

Yusuf Bahri Aslan

Videoyu ben çektim. Kendi aracımda böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Çözümünü paylaşmak istedim.

Pasta cila sonrası aracımızın siyah plastiklerine pasta cila sürülmüşse, siyah parçaların üzerinde beyaz iğrenç lekeler oluşur. Bunu çıkarmanın en kolay etkili ve ekonomik yolu ise öğrenci silgisiyle silmektir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Videoyu ben çektim. Kendi aracımda böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Çözümünü paylaşmak istedim.

Pasta cila sonrası aracımızın siyah plastiklerine pasta cila sürülmüşse, siyah parçaların üzerinde beyaz iğrenç lekeler oluşur. Bunu çıkarmanın en kolay etkili ve ekonomik yolu ise öğrenci silgisiyle silmektir.

Ben ayda 1 kere yıkıyorum/yıkatıyorum aracımı, her yıkama sonrası wax atıyorum. Dediğin gibi plastik yerlere bulaştığında beyaz beyaz kötü görüntü oluşturuyor. Kulak temizleme çöpüne İPA denilen izopropil alkol döküp temizleyip üstüne siyah trim parlatıcı sürüyorum. İlk gün gibi oluyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

İlginç çözüm.

hem etkili hem ekonomik çözüm bu :)

Ben ayda 1 kere yıkıyorum/yıkatıyorum aracımı, her yıkama sonrası wax atıyorum. Dediğin gibi plastik yerlere bulaştığında beyaz beyaz kötü görüntü oluşturuyor. Kulak temizleme çöpüne İPA denilen izopropil alkol döküp temizleyip üstüne siyah trim parlatıcı sürüyorum. İlk gün gibi oluyor ;)

valla silgi kullanırsanız en çok maliyeti 50 kr 1 tl oluyor :) ayrıca heryerde bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

çok iyi ve pratikmiş.kalıcı etki mi,ıslanınca falan geri gelmesin beyazlıklar

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

hem etkili hem ekonomik çözüm bu :)

valla silgi kullanırsanız en çok maliyeti 50 kr 1 tl oluyor :) ayrıca heryerde bulabilirsiniz

:) İpa'yı sadece o iş için kullanmıyorum. Kil ile kaportayı temizleyip, ipa ile yıkıyorum boya üstüne yapışan toz reçine vs ne varsa siliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cengiz Koşak

:) İpa'yı sadece o iş için kullanmıyorum. Kil ile kaportayı temizleyip, ipa ile yıkıyorum boya üstüne yapışan toz reçine vs ne varsa siliyor.

İpa nedir acaba daha detayli sekilde anlatirmisinizz
Yorum bağlantısı

İpa nedir acaba daha detayli sekilde anlatirmisinizz

İpa: izopropil alkol temizlik solventidir Cengiz. 

Yorum bağlantısı

Zarari varmidir abi

Gördüm abi siparis gecicem yarin

Detay bilgim yok Cengiz. Eldiven giyin diyor sadece. Ama olduğunu sanmam. Arabayı komple bununla yıkıyorlar normalde.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Buğra Höngül

Magic sponge kullanarakta çıkar ıslatıp fazla baskı uygulamadan rahatlıkla çıkarabilirsiniz silgide güzel ve basit bulunup basit uugulanabilen yöntemdir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...