İçeriğe Yönlendir

Kuga - 18 Günlük Araçla Yolda Kaldım

Yusuf Yılmaz

Recommended Posts

Yusuf Yılmaz
(düzenlendi)

Merhabalar,

Foruma yeni katildim cunku daha once 2,5 yil kullandigim 2011 model Focus'ta en kucuk bir problem yasamamistim.

18 gun once Focusu bayiye satip yerine SIFIR kilometre Kuga(Titanium 1.6L EcoBoost 180PS A/T 4WD ) aldim.

Usak'tan yola ciktim ve bir bucuk saat sonra Denizli girisindeki isiklarda arac silkelenmeye basladi, gaz yemedi ve Motor ikaz isigi yandi. Kenara cekip cekici cagirdim ve servise goturdum. Servis arac geldikten 2 saat sonra bilgisayara baglayip sorunu anlamaya calisti ancak anlayamamislar(onlarin ifadeleri).

Aradan biraz daha sure gecince; 

- VGR tikali buyuk ihtimalle siz gidin biz duzeltince sizi arariz, dediler.

Dedim ki kardesim 18 gunluk aracin VGRsi nasil tikanabilir? Gitmek istemedim israr ettiler resmen basindan kovar gibi...

2-3 saat sonra aradim; 

- biz sorunu yine belirleyemedik genel merkez baglandi araca, dediler.

aksam aradigimda da

- Gaz kelebegi arizali yenisinin siparisini verdik 2-3 gun sonra araci teslim ederiz, dediler.

Ikame arac talebinde bulundum Fkaskom ve arac garantim olmasina ragmen vermediler. (tamir suresinin 10 gunu gecmesi gerekiyormus)

Sonuc olarak sunu merak ediyorum yeni bir aracin Gaz kelebeginde ariza olmasi normal midir?

Ikame arac konusunda haklilar mi?

bir de arac cok yakiyor; 90-110 arasi duz yolda sehirdisi ortalama 11.3 lt yakiyor. (kilavuzda 6.6 lt yaziyordu)

tesekkur ederim simdiden herkese.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Çok geçmiş olsun. Gerçekten talihsizlik. Kul yapısı diye boşa dememişler. Sıfır da olsa bir arızası olabiliyor. Yakıtın fazla olması da gaz kelebeğinin arızalı olmasından kaynaklanabilir. Bir de araç tamir edildikten sonra kontrol edin bakalım.

Yorum bağlantısı

Benim c max maşallah umduğumdan az yakıyor. Şu anda 8,2. Uzun yolda 6,6 yakacağını tahmin ediyorum. 

Bence sizin araç çok yakıyor. Gaz kelebeğinin yakıta etkisi var mı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Biz bu forumda sıfır aracın motorunda unutulan cıvata bile gördük.

Araç yeni olduğu için yakıt şu an yüksektir, ilk 10bin km den sonra ortalama değerlere ulaşacaktır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun. Biz bu forumda sıfır aracın motorunda unutulan cıvata bile gördük.

Araç yeni olduğu için yakıt şu an yüksektir, ilk 10bin km den sonra ortalama değerlere ulaşacaktır.

10.000 mi  :shok:

İki değer arası o kadar çok ki bence normal değil o kadar olması.

Yorum bağlantısı

10.000 mi  :shok:

İki değer arası o kadar çok ki bence normal değil o kadar olması.

Yani bir yıl petrolü zengin edecek :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence araç sorunlu olduğu için yakııtta fazla yakmıştır. Arıza bulunup onarılırsa normal seviyelere düşecektir. Geçmiş olsun..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu kuga'lar sorunlumu çok şikayet okudum.Geçmiş olsun..

Maalesef sorunlu. Forumda da sıfır alıp sorunları hala çözülmemiş kuga'lar mevcut.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Maalesef sorunlu. Forumda da sıfır alıp sorunları hala çözülmemiş kuga'lar mevcut.

O yüzden dedim zaten, neyini değişik yapıyorlar da böyle sorunlar çıkarıyor anlamıyorum.Diğer modelleri böyle değil Ford'un..

Yorum bağlantısı

Arıza her ne kadar can sıksa da olağan.

Asıl can sıkan kısmı sonrasında başlıyor. Servis rezaleti, herkesin birbirinin gözünün içine bakması, ikame araç verilmemesi gibi..

Kim ne derse desin Ford bu işleri beceremiyor.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yusuf Bey geçmiş olsun.. 

Araçtır arıza yapabilir.. Bir şekilde hallolur da ancak.. Ancak fordun müşteri memnuniyeti konusuna bu kadar uzak davranması anlaşılır bir durum değil. 

Yakıt tüketiminiz bence aracınızdaki arızadan dolayı bu kadar yüksekti.. Aracınız onarıldıktan sonra hızlıca normal seviyelere gelecektir diye tahmin ediyorum. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Olsa ne olur ki.

Har gür kullanılmıştır. Belki bir arıza görülmiştür ve önemsenmemiştir..

Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

Aracınızı 444 3673 no'lu telefonu arayarak mı çektirdiniz? 

Hayir Mert bey, Fkasko yani Allianze sigortayi arayip cekici cagirdim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun , mekanik talihzilik. 1600 kg 1.6 turbo motorlu ve klasik otomatik şanzımanlı bir bileşim için tüketiminiz normal, katalogta yazanlar en ideal koşulda yakması muhtemel değerdir, buna turboyu otomatiği katınca sapması normaldir. tamir süresi 3 günü geçerse vermeleri lazımdı ikame aracı,

kasko ile bir ilgisi yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Arkadaşımın Kuga şehir içi 14 litre tüketiyor.Denemek için bindim biraz devirlendim sanki 180 beygir gibi gelmedi bana.Bizim C-max 109'luk ise bu olsa olsa 119'luk gibiydi. :)

Yinede 0 bir aracın bu durumu insanın canını çok sıkar.Geçmiş olsun umarım hızlıca halledilir problemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

Bilgi amacli: simdi aradilar yetkili servisten, Istanbul'dan gelen gaz kelebegini takmislar araca ama sorun hala devam ediyormus. Ford cagri merkezini arayip ikame arac ile iligi israrci oldum 10 gun gecerse arac veriyoruz dediler. Bugun benim icin Ford'un bittigi gundur. Araci iade edip parami geri isteyecegim. Gerekirse mahkeme yoluna gidecegim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

16 Eylül Pazartesi - 28 Ağustos'ta aldığım Yeni Kuga ile yolda kaldım. Servis "sorun VGR valfinde" dedi. Sonra "VGR'de değilmiş, Gaz kelebeği arızalı" dedi. Sipariş verdik bekleyin dediler...

17 Eylül Salı - Parçayı bekledik.

18 Eylül Çarşamba - "Parçayı taktık sorun devam ediyor" dediler. 

19 Eylül Perşembe - "Sorun MAP sensöründeymiş, değiştirdik sorun yok. Test edip teslim edeceğiz" dediler. 1 Saat sonra "Sorun devam ediyor, bekleyin" dediler...

- Bu süreçte Ford çağrı merkezi aracılığıyla Genel Merkeze şikayetimi tam 4 kez ilettim, hiçbirinde dönüş olmadı. 

- Servis aracılığıyla ikame araç talebinde bulundum, reddedildi...

- Kendim ikame araç talebinde bulundum reddedildi...

- Ford'dan 85 bin TL verip SIFIR aldığım aracı neden kullanamadığım hakkında izahat istedim, dönüş olmadı...

Şimdi ben ne yapayım arkadaşlar????????

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

gerçekten sözün bittiği yer gibi allah yardımcınız olsun sinirlerinize mümkün olduğu kadar sahip olmaya çalışın paranla rezil olmanın tam karşılığı bu galiba inşallah sonu hayırlı biterde siz de rahatlarsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Bastacıoğlu

Büyük geçmiş olsun.Ford'un bu ilgisizliğine pes doğrusu... :angry:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Olabiliyor...

Sadece Ford'ta değil, hepsinde aynı durumu yaşayabiliyoruz.. Özellikle Opel Yetkili servislerinde durum daha vahim..

Vesile ile benimde ilk gaz hareketlerinde bir vurma sesinden ötürü şikayetim vardı. Yetkili servise bıraktım.

Akslardan dediler, olmadı.

Motor Takozu dediler, olmadı.

Şanzuman Alt Takozu dediler olmadı.

Salıncak ve burçları dediler olmadı.

Vesile ile hiç sorun yapmadım, yürüyen komple garantiden değişti diye aksine sevindim :)

Arızayı ne yapsalar bulamadılar..

Biliyordum ki sorunu çözemeyecekler ve benim helezonlara ve 18" jantlara bahane uyduracaklar ki öylede oldu :)

Servisten aracı alıp, birkaç özel servise götürdüm Sanzuman değişecek bile dediler :)

Telefon ile sorunumu İzmir'den Sabri usta'ya anlattım..12'den vurarak volant dedi. Senin volant yanmış dedi. Volant'ı söktürdüm, Sabri Ustamın dediği gibi Volant yanmıştı.. Okadar usta aracin yanında tecrübe ederek bulamadı. Sabri usta telefon ile anlattığım ile çözdü.

Sizinde sorunuz mutlaka çözülecektir. Sabırlı olun, inan ki siz kazanacaksınız..

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...