İçeriğe Yönlendir

Kuga - 18 Günlük Araçla Yolda Kaldım

Yusuf Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Emin Taşdelen

Bu Vesile de ne becerikli, elinden her iş geliyor. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hocam canınızı sıkmayın, burası Türkiye, zaten kalkınamamızın nedenlerinden biri de bu, paramızla rezil oluyoruz. Ama bildiğim tek gerçek var: Kalite her zaman pahalıdır!

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ilk yapman gerekeni sona bırakmışsın Göksel.  ;)  :biggrin:

:good1: :good1:

Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

Hepinize tesekkurler...

Son durum; Ikame araci kavga dovus aldim. AVIS yetkilileri eve kadar getirdi sagolsun.

Kuga'nin sorununu Denizli Servis "bulamadik" dedi. "Genel merkezden ekip cagirdik onlar bakacak" dediler.

Bekliyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu arkadaşların önceden "bulduk" demeleri Türk eğitim sisteminin bozukluğunun sonucudur... Düşünmeden, elemeden, önünü arkasını incelemeden önüne gelen yeme atlayan bir nesil. Sorgulamak yasak. İkinci kademe düşünmek lüks. Neden sonuç ilişkisi diye birşeye bakmayı unut.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Safak Acar

cok geçmiş olsun servisin böyle davranışlarını duyunca resmen soğuyorum servis olayından şeytan diyor bırak garantiyi dışarda yaptır işini kendi ustanda.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

16 gündür koskoca FORD kendi ürettiği araçta ne sıkıntı olduğunu anlayamaz mı ! İnanın anlamış değilim... 

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bu konu örnek dava size yardımcı olacaktir sabırlı ve azimliyseniz  aracı iadesini yenisini btün kullanıcı haklarınızı kulannın cok üzücü bir olay . Ford u böyle bilmezdim forumda gün geçtikce daha cok şey okuyorum hayırlısı. 

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Kuganın Eski modellerındede boyle sıkıntılar varmı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kuganın Eski modellerındede boyle sıkıntılar varmı ?

Kuga'nın sorunsuz bir modeli yok :) Alıp ta forumu bilen herkes konu açıyor.

Bir b-max, bir de kuga gördüğüm kadarıyla...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tamara Lazgiyeva

Geçmiş olsun. Biz bu forumda sıfır aracın motorunda unutulan cıvata bile gördük.

Araç yeni olduğu için yakıt şu an yüksektir, ilk 10bin km den sonra ortalama değerlere ulaşacaktır.

bana 5000 km soyledıler

benım suan 4500,sankı gercek bıraz az yakıyor simdi

yoksa ben mı kendımı aldatıyorum scratch_one-s_head.gif

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Kuga'nın sorunsuz bir modeli yok :) Alıp ta forumu bilen herkes konu açıyor.

Bir b-max, bir de kuga gördüğüm kadarıyla...

pardon,baska araclarda sorunsuz model var mi? girl_blush.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

pardon,baska araclarda sorunsuz model var mi? girl_blush.gif

Elde resmi istatistikler olmamakla birlikte Ford'un bu iki modeli nisbeten daha fazla sorun yaşatıyor gibi görünüyorlar.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Sanırım ''Bazı yetkili servisler'' sadece aracı satarken müşteri memnuniyetini maximum derecede tutmaya çalışıyorlar, daha sonra araçta bir problem olunca ''biz anlayamadık, genel merkezden gelecekler (sanki genel merkezden gelecek olanlar çok bir bilgiye sahipmiş ve ilahi kurtarıcıymış gibi) , işin içinden de çıkamayınca biz size haber ederiz gibi komik ve aciz kelimeler kullanıyorlar, birde utanmadan daha sonrada arıyorlar memnun musunuz hizmetimizden diye , o arayanlara acaba ne demek gerekiyor onu da sizlere bırakıyorum...

Birde unutmadan ben olsam 85 bin tl ye kuga değil de honda crv tercihim olurdu..

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Sanırım ''Bazı yetkili servisler'' sadece aracı satarken müşteri memnuniyetini maximum derecede tutmaya çalışıyorlar, daha sonra araçta bir problem olunca ''biz anlayamadık, genel merkezden gelecekler (sanki genel merkezden gelecek olanlar çok bir bilgiye sahipmiş ve ilahi kurtarıcıymış gibi) , işin içinden de çıkamayınca biz size haber ederiz gibi komik ve aciz kelimeler kullanıyorlar, birde utanmadan daha sonrada arıyorlar memnun musunuz hizmetimizden diye , o arayanlara acaba ne demek gerekiyor onu da sizlere bırakıyorum...

Birde unutmadan ben olsam 85 bin tl ye kuga değil de honda crv tercihim olurdu..

bu fiyata sifir crv oluyor mi?

cunku ikinci el Turkiyede almak tehlikeli :stop:

Elde resmi istatistikler olmamakla birlikte Ford'un bu iki modeli nisbeten daha fazla sorun yaşatıyor gibi görünüyorlar.

Suan benim tek bi sorun - yakit. Eger bu sorun cozulse,benim icin Kuga super arac.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

O fiyata sıfır elbette yok ancak temiz ikinci el bulunabilir

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Suan benim tek bi sorun - yakit. Eger bu sorun cozulse,benim icin Kuga super arac.

Büyük araç, otomobil gibi tüketim bekleyemeyiz. Bence yakıt düşecek diye umutlanmayın rahat edin. Amaaan bana bişey olmasın diyin geçin. :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

O kadar büyük ve güçlü bir motoru var, yakmazsa bir anormallik var zaten, yakacak ki gidecek :) Düşük yakıt hesabını yapacak kişi benim gibi gariban arabası binecek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun İnce

Testini yazmıştım 180'liğin. Sürekli 4 çeker oluşununda etkisiyle asla az yakmıyordu. Tam bir yakıt canavarı 180'lik kuga'lar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

Arkadaslar size birsey danisacagim, 

Bildiginiz uzere aracim 32 gundur serviste bekliyor. Is gunu acisindan 20 gun oldu. 30 is gunu icinde tamir edilip teslim edilmezse iade etme hakkim doguyor. Aracin ECU siparisi verilmis ve bayram sonrasi gelmesi bekleniyormus. Onumde birkac olasilik var;

1. Arac 30 is gunu icinde tamir edilip tarafima teslim edilecek.

2. Arac 30 is gunu icinde tamir edilemeyecek ve ben parami geri alacagim (umarim).

3. Aracin sorununu cozemiyoruz, yenisini verelim diyecekler(imkansiz).

1 numara gerceklesirse arabayi kabul etmemeyi dusunuyorum. Neden derseniz ilerde araci satmak istesem servis kaydinda ECU, Gaz kelebegi, EGR valfi degismis gorunecek.

Bu konuda dogru mu dusunuyorum ve siz olsaniz ne yapardiniz? Ve yasal olarak nasil hakkimi arayabilirim?

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bu bahsettiğiniz parçaların değişmesi aracınız hakkında herhangi bir olumsuz istihbarat oluşturacağını zannetmiyorum. Eğer size aracınızı kusursuz bir şekilde tamir edip teslim ederlerse alabilirsiniz kanısındayım. Bu bahsettiklerini hasar kaydı değil ki olumsuz olarak değerlendirilsin. 

Ancak söyle de bir şey var. Ben 85 bin tl para verip bir araç alıp ta bu gibi sorunlarla karşılaştığımda kendimi sizin yerinize bir an koyduğum zaman, ben o aracı servisten asla almazdım, şikayet edebileceğim ne kadar yetkili merci varsa ayağa kaldırır, bütün yasal yollara başvurur bana o aracın yenisini vermelerini sağlardım :)

Sonuçta konuşmaya sıra geldiği zaman ''müşteri memnuniyeti'' kelimesini papağan gibi dillerinden düşürmüyorlar, müşteri memnuniyeti aracı satarken müşteriyi güldürmek değil, daha sonraki bu gibi durumlarla karşılaşınca ortaya çıkan tutum ve davranışlardır diye düşünüyorum ;)

Eğer insani tutum ve davranışlar yasal yollardan vs iş çözülmez ise ben anahtarı o aldığım servise atar, araba falan istemiyorum bana paramı verin der ve çıkardım gerisini onlar düşünsün :) Ondan sonra zaten sizi bir sürü müşteri temsilcisi habire arayacaktır zaten, gelin sorunuzu halledelim diye hiç kuşkunuz olmasın..

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bazı sorunlar vardır böyle prosedürlerle, yasal işlemlerle falan çözülmeyen, bunlara da böyle yapmak gerek , bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum

çünkü ne kadar kibar ve nazik davranırsan o kadar çok sallıyorlar, nasılsa bekliyor diyorlar, ne demek ben ''sıfır'' aldığım aracı bir ay 'tamir' olmasını beklicem... hiç sizin kadar sabırlı olamazdım sizi kutluyorum Yusuf bey..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

Bu bahsettiğiniz parçaların değişmesi aracınız hakkında herhangi bir olumsuz istihbarat oluşturacağını zannetmiyorum. Eğer size aracınızı kusursuz bir şekilde tamir edip teslim ederlerse alabilirsiniz kanısındayım. Bu bahsettiklerini hasar kaydı değil ki olumsuz olarak değerlendirilsin. 

Ancak söyle de bir şey var. Ben 85 bin tl para verip bir araç alıp ta bu gibi sorunlarla karşılaştığımda kendimi sizin yerinize bir an koyduğum zaman, ben o aracı servisten asla almazdım, şikayet edebileceğim ne kadar yetkili merci varsa ayağa kaldırır, bütün yasal yollara başvurur bana o aracın yenisini vermelerini sağlardım :)

Sonuçta konuşmaya sıra geldiği zaman ''müşteri memnuniyeti'' kelimesini papağan gibi dillerinden düşürmüyorlar, müşteri memnuniyeti aracı satarken müşteriyi güldürmek değil, daha sonraki bu gibi durumlarla karşılaşınca ortaya çıkan tutum ve davranışlardır diye düşünüyorum ;)

Eğer insani tutum ve davranışlar yasal yollardan vs iş çözülmez ise ben anahtarı o aldığım servise atar, araba falan istemiyorum bana paramı verin der ve çıkardım gerisini onlar düşünsün :) Ondan sonra zaten sizi bir sürü müşteri temsilcisi habire arayacaktır zaten, gelin sorunuzu halledelim diye hiç kuşkunuz olmasın..

Abdullah bey Allah dusmanimin basina vermesin o duyguyu. Binlerce lira verip 18.gunde yolda tabiri caizse "Mal" gibi kalinca bir an ne yapacaginizi sasiriyorsunuz. Kime bagiracaginizi bilemiyorsunuz. Aldigim yere bagirsam adam ben tucaarim diyor. Mali ureten ben degilim ne yapabilirim diyor. Mali ureten adam da diyor ki "kardesim garanti ne icin var!". Ford ABD'ye de yazdim ama onalr buraya mudahele edemiyorlarmis. Defalarca cagri merkezini aradim 32 gunde bir defa donduler onda da "X yetkili servisinden sikayetciymissiniz neden?" diye. 85 bin verip sifir araba alip rezil olunca sinir kalmiyor insanda. Suan umrumda degil diyebilirim. Caresiz kaldigimda istanbul Ford Genel Mudurlugunun onune araci goturup atese veririm olur biter. Aksaminda haberlerde gorursunuz beni :) belki o zaman cozum bulur Ford :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...