İçeriğe Yönlendir

9X3=27 Vites Fenerbahçeli Yadigâr..

Safak Acar

Recommended Posts

Safak Acar

6 yıllık yadigar arkadaşim :D istanbulda gezmediğim yer kalmadı bi sabah cıkıp 60-70 km yaptığım zamanlar Bisikletliler derneğine katıltığımdan beri birsürü turlar 6 defa boğaz köprüsünden :D bisikletle geçme ayri bi keyif.. ayın 22 sinde Boğazköprüsünden geçilerek tur yapılacak katılmak istiyenleri beklerim..  Tahmini 5 bin kişinin katılımı olacak..  

2010 yılından Trafik mobeselerinin cekmiş olduğu bir video sizce kaç kişi vardır.. https://www.facebook.com/photo.php?v=1568614089988&set=vb.1074533124&type=3&theater

ve resimler .. 

Resim_016.jpg

Resim_019.jpg

Resim_042.jpg

Resim_044.jpg

Resim_053.jpg

Bisikletteki işik F3 de bile yok 

20130919_154449.jpg

20130919_154459.jpg

20130919_154602.jpg

20130919_154735.jpg
Bi ara akşamları tura cikiyodum polislerle başim dertteydi Polis;  Motosiklet ışığı kapa sağ cek sağ Zenonmu taktın o nasıl bi far bn: Yok memur bey bu bisiklet farı  :hahahoho:

20130919_154809.jpg

20130919_154821.jpg

20130919_154838.jpg
 Havalı kornamızda var  :hahahoho:    Yol vermiyen yolda abuk sabuk giden taksiciler anca bu kornadan anlıyolar.. :D

Işık biraz pahalı aydınlatması 400 metre kadar var araba ışığından iyi :D 130TL  :blush:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yalan söylemim hiç denemedim   :fiuw:  

Birde videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum 01.48 dkdan izlemeye başlarsanız  cılgın bisikletliler gelmeye başliyor :D ben ilk o sene katılmıştım 2010 ve  hersene olmak üsere sürekli katılıyorum .  :bravo:

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Bir zamanlar benimde vardı çalınana kadar. Allah bilir hangi renge boyayıp bindiler.. :vandal:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yalan söylemim hiç denemedim   :fiuw:

Birde videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum 01.48 dkdan izlemeye başlarsanız  cılgın bisikletliler gelmeye başliyor :D ben ilk o sene katılmıştım 2010 ve  hersene olmak üsere sürekli katılıyorum .  :bravo:

3 km. den fazla rekorum :rofl:

Yorum bağlantısı
Safak Acar

3 km. den fazla rekorum :rofl:

:D :D  Maşallah aman dikkat et .

Kar da bindinmi hiç ? :D denemeni tavsiye ederim bisiklete binmek için Kar yağmasını bekliyen biriyim okadar diyorum :D süper bişi  

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

birisi arka jant+lastik+şamyel bağışlarsa ben de emektarımı sahneye çıkaracağım aksi takdirde o kadar para vermek istemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

:D :D  Maşallah aman dikkat et .

Kar da bindinmi hiç ? :D denemeni tavsiye ederim bisiklete binmek için Kar yağmasını bekliyen biriyim okadar diyorum :D süper bişi  

Orta okul ve lise yıllarımda binmediğim yer zaman vakit kalmamıştı. Orjinal Sarda vardı bende. Made in italy cinsinden :p 

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

o lastik ölmez ya swalbenin galiba ptlatamazsınız 

bizimde evde scott scale 50 ve kron xc 1000 var halen daha aktif olarak sürüyoruz.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Orta okul ve lise yıllarımda binmediğim yer zaman vakit kalmamıştı. Orjinal Sarda vardı bende. Made in italy cinsinden :p

Zaman ve vakitin aynı anda kalmaması da ayrıca ilginç tabii... :p Eeeheheeee... :crazy:

Not: Yapma sen de ya Allaalaaa... :punish:

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Lastik resimden dolayı size öyle gelmiş Ön lastik için dediyseniz ön lastik asfalt lastiği  aldığımdada aynıydı  heleki ön lastikde hiç bi zman eski kullanmam cünki bi defa hızlı giderken ön lastik patlamişti kıl payı toparlamiştim . Arka lastiğe gelince resimlerdeki hali yeni ama şuanda %50 civarında bisiklet bu kaydırmadan olmuo :D kaydırmasak 2-3 yıl gider :D ön lastik 3 yıllık. sadece bir defa patladı oda vida girmişti :D 

kurşun kulağına aman diyim yarın boğazköprüsünden gecicez inşlh bişi olmaz  :D  :hahahoho:

İstanbul lu arkadaşlar bilir avrupadan anadolu yakasına geçişte boğaz köprüsünü gecince hafif bi tırmanmadan sonra  fenerbahçe stadyumuna doğru iniş başliyor o inşite 93 km H  hız gördüm (direksiyona doğru yatmıştım rüzgar üstümden akıyordu hız kesmemiştim) o sırada bir lastik patlamasını veya cukura denk gelmeyi düşünemiyorum delilik işte . :hahahoho:   Babama anlattığım zaman gözlerindeki öfkeyi unutamıyorum  :D 

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Hafta sonu temiz hava otomobilsiz yaşam etkinliğinden resimler.Bisikletle  şişliden hareme 1. boğazköprüsünden geçerek 18 km yol gittik .

boğazköprüsünün girişiniden bir manzara .. 

20130922_115016.jpg

bisikletliler.. 
20130922_115027.jpg

ve manzara 

20130922_115038.jpg

Cok resim var ama içlerinden secip ayırmak lazim. Boğazköprüsünde yağan yağmur ayrı bü güzeldi biraz ıslandık ve yolların kayganlaşması sonucu bi cok acemi arkadaş ön frene  dokunarak düştü yaralanmadan atladıldı ufak  tefek kazalar gerçekleşti güzel bi pazar günü geçti.. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
Safak Acar

Artık yaz geldi derken bir haftadır yürüme başlangıcıyla,  bisiklet turlarınada ufaktan başladım..

Duyuru..!!   İstanbul içi sahilde Bisiklet sürmek için yanıma arkadaş arıyorum :D 

ilk siftah 10 km olsun dedik... Zeytinburnu içi ara sokaklarda 4-5 defa aşşağı yukarı gezindim.. Cevizlibağ petrol ofisine geçip yadigarın tozunu akıttım..  

Biraz bakım istiyor çamurluklar dura dura pas yapmış kısa zamanda onlara el atacam ..

arada yürüme ve bisiklet ile her akşam turlamayı düşünüyorum devamının gelmesi dileğiyle..

saf1.jpg

yarım litre su 0.50krş ile 10 km  :D 
20140527_004825.jpg

20140527_004932.jpg
Ön lastiğin fosforu değşet , arkayada bu lastikten alıcam eğer bulabilirsem..

20140527_004920.jpg
Işık bi-xneon :p 

20140527_004848.jpg

20140527_004855.jpg

Km saat bilgilieri..  
20140527_005651.jpg

20140527_005707.jpg

20140527_005720.jpg

20140527_005741.jpg

Gece sürüşü için , reflektörlü bacak bandı.. 
20140527_005924.jpg

Benimde var duruyor evde...ama sürecek yer kalmadı semtimde  :(

Abi bisiklet duruyorsa kap gel, beşiktaş, florya sahil arası bizim mekan  beraber turlarız :)  

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Oraya gelene kadar pil biter :)

:biggrin:  Ayıpsın abi sen iste ben arabayla gelir alırım seni ve bisikletini :music2: ,

Boşunamı aldık araç bisiklet taşıma aparatını  :spiteful:

Arabayı sahile çekeriz sonra pilin yeteceği kadar turlarız , bak aklıma ne geldi abi  ,  Nargile malzemelerini alıp, bisiklet turundan sonra sahilde  keyif yapabiliriz abi :D

söylediklerimde ciddiyim  :biggrin:  Birde Erhan a bisiklet alsak iyi olacak.

Yorum bağlantısı

:biggrin:  Ayıpsın abi sen iste ben arabayla gelir alırım seni ve bisikletini :music2: ,

Boşunamı aldık araç bisiklet taşıma aparatını  :spiteful:

Arabayı sahile çekeriz sonra pilin yeteceği kadar turlarız , bak aklıma ne geldi abi  ,  Nargile malzemelerini alıp, bisiklet turundan sonra sahilde  keyif yapabiliriz abi :D

söylediklerimde ciddiyim  :biggrin:  Birde Erhan a bisiklet alsak iyi olacak.

Fena gelmedi bana  :nargile:

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Fena gelmedi bana  :nargile:

Mekan(saihl bölgesi) seçimini sana bırakıyorum abi, 

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Kazlıçeşmenin oralar olabilir..

Olur abi, senin ev ne tarafta , öm den yaz bana telefonu haberleşelim bi akşam abi.  

Alo dediğin anda gelir alırım abi seni.   :)

Yorum bağlantısı

Olur abi, senin ev ne tarafta , öm den yaz bana telefonu haberleşelim bi akşam abi.  

Alo dediğin anda gelir alırım abi seni.   :)

Şimdi korktum bak...  :D

304261_143693285729325_100002659623789_1

Tamam ÖM atarım sana şafak..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...