İçeriğe Yönlendir

Jetta 1.6 Dsg Highline Almalı Mıyım?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Malumunuz Focus'la vedalaştık. Araç arayışları içinde C sınıfı sedan Octavia ya da Jetta düşünüyordum. Doğuş Oto ile direk irtibat kurarak teslimatın uzun sürmesi ve test sürüşü için bayilerin ilgisizliğinden dert yandım. Kısa sürede defalarca aradılar, bu kadar ilgiyi beklemiyordum açıkçası, Octavia olmasa da bayramdan önce teslimat 28 Eylül'de limana gelecek 1.6 TDI DSG şanzıman sunrooflu bir araç ayarlayabileceklerini söylediler. Beyaz renk dışında hemen teslim manuel olsa da renk konusunda seçici olduğum için böyle bir seçenek doğdu. Bayi ile görüştüm araçta Bluetooth yokmuş bunu çok garipsedim 17" jant isteği ise üretimde olabilirmiş yine de teslimat sonrası bakabileceklerini söylediler. Araç başkasına gitmesin diye kapora da yanmayacağı için bin lira ile sipariş geçtik. Dilersem cayabilir ve parayı alabilirmişim. Şu arada başka alternatifleri de düşüneceğim.

Ford'la ilgili konfor dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Şu yol sesi ve sert süspansiyon olmasa bundan sonraki aracımda Focus olabilirdi. Şu durumda bir yere borç ödemem çok önemli para biriktiremiyorum tayine bir yıl kaldığı için ev konusunu seneye düşünüyoruz. Bu arada ilerde ev alırken satsam dahi en az değer kaybedecek araç VW grubu gibi duruyor. Prim yapanlar dahi oluyormuş.

Bu araç ve şanzıman nasıldır, 5-6 ay sıraya girenler varken 20 günde araç gelecek durumda, bunu değerlendirmeli miyim. DSG çok tartışıldığı gibi çok da talep görüyor. Galeriler bu araçları liste fiyatı üzerine karla satıyor. Bayi iskonto olmayacağını söylese de çoğu kişi %1-2 iskonto kapmayı başarmış, bana yaparlar mı muamma. Velhasıl almak doğru mu olur yanlış mı ortadayım. Özellikle bu grubun araçlarını kullananlar ya da hakim olanlar ne dersiniz?

Son olarak benzinli, HB, D sınıfı ya da suv düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

VW Herzaman para eder doğrudur fiyat konusun da ne dediler 1.6 TDi dsg süper üçlü bence kesinlikle beyaz olmalı sanruf da süper olur.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Tamam DSG olayını çözdük dedi mi VW ? Hala kendiliğinden sorun çıkarıp bol masraflar çıkartmıyorsa çok güzel araç :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Tüm kısıtlama ve tercihlerin başlıktaki aracı gösteriyor; bence alternatif aramak yerine iyi bir ıskonto almanın yollarını aramalısın. Şimdiden hayırlı olsun. Selamlar

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Sıfır alacaksan superbye bak, en dolusu highline ile aynı fiyat zaten aracı mutlaka canlı canlı incele, jettaya 70küsür lira yatırma derim.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ben araca bir şey diyemem ama bence ağzı yanan biri olarak DSG ye yaklaşmayın bile derim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Fikir almak iyidir ama önce senin çine neyin sindiğine bak.

Ben olsam alırım.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ben merak ediyorum. Internette her yerde bu şanzımanın ve doguş un bu konudaki tutumu neredeyse her forum sitelerinde varken, neden alırım diyorsunuz? Alternatifin olmayışından dolayı mı? Yanlış anlamayın gerçekten merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben merak ediyorum. Internette her yerde bu şanzımanın ve doguş un bu konudaki tutumu neredeyse her forum sitelerinde varken, neden alırım diyorsunuz? Alternatifin olmayışından dolayı mı? Yanlış anlamayın gerçekten merak ediyorum.

Her zaman arıza yapacak diye bir kaide yok ki.

Geçişleri ve hız aralıkları bence çok güzel.

Titiz kullanılırsa sıkıntı olacağını sanmam.

Artı her gülün bir dikeni olur. Gerçi bunun dikeni ekstra sivri (pahalı). :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Murat Bey elbet her gülün bir dikeni olur ama bir gün bu arıza benimde başıma gelecek diyede yasanmaz ki... vw kabul etmiş, benim şanzımanım arızalı ve bazı ülkelerde bu sanzimana 10 yıl garanti vermiş. Tr de nedense böyle bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Turgut Bakar

Aracın dizel motoru golf ile aynı veriler de değil. golf 4000ddk maks güç verirken bu araç 4400 de varıyor daha yayvan bi yazılım ve nispeten golfe oranla daha yavaş bi araç,diğer yakındığımsa o paraya 2. el bmw alırım şahsi fikrim tabi 75.000 liralık araçta xenon yok,sunroof yok, araba oldu 80.000... altı üstü 1.6 105hp dsg ya:)) zevkler ve renkler tartışılmaz ama 80 bin liraya dikkatli tercih yapın derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Benim için aracın ikinci el değeri çok önemli Octavia bana kalırsa Jetta'dan daha alınası bir araç fakat marka değeri zayıf, DSG noktasında olumsuzluk fazla gibi dursa da +2 yıl garanti ile uzun süre baş ağrıtmaz gibi geliyor. Kaldı ki bu uzatılmış garanti kullanılmadan araç satıldığında garantinin ücreti iade ediliyormuş. Araç beyaz ve sunrooflu. Fiyat 75 civarı evet çok pahalı, lakin Focus, Megane gibi araçlar dahi donanımlarla 70'i görüyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benim için aracın ikinci el değeri çok önemli Octavia bana kalırsa Jetta'dan daha alınası bir araç fakat marka değeri zayıf, DSG noktasında olumsuzluk fazla gibi dursa da +2 yıl garanti ile uzun süre baş ağrıtmaz gibi geliyor. Kaldı ki bu uzatılmış garanti kullanılmadan araç satıldığında garantinin ücreti iade ediliyormuş. Araç beyaz ve sunrooflu. Fiyat 75 civarı evet çok pahalı, lakin Focus, Megane gibi araçlar dahi donanımlarla 70'i görüyor.

Octavia bence hiç de azımsanmayacak bir marka değere sahip.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şarap gibi marka durdukça değerleniyor, tdi + dsg de sıkışık trafikte, klasik otomatik gibi yarı fren aracı kaydırınca aşırı ısınma uyarısı alan, dsg patlattım diye sağa sola koşunca şehir efsanesi doğuyor, imkan ve araç buldu iseniz alın keyfine bakın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

DSG noktasında olumsuzluk fazla gibi dursa da +2 yıl garanti ile uzun süre baş ağrıtmaz gibi geliyor. Kaldı ki bu uzatılmış garanti kullanılmadan araç satıldığında garantinin ücreti iade ediliyormuş. Araç beyaz ve sunrooflu. Fiyat 75 civarı evet çok pahalı, lakin Focus, Megane gibi araçlar dahi donanımlarla 70'i görüyor.

Arkadaşım da audi a6 var. Stronic yani dsg şanzıman. Araç garanti kapsamında ve sorun aynı sorun. Yok mekatronikmiş yok kavramaymiş. Parçalar garanti kapsamında değişti, işçilik 1500 tl istemişlerdi. Sonra ne yaptı bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Her ikisini de kullanan biri olarak dsg+tsi ne kadar mükemmelse, dsg+tdi o kadar keyifsiz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşım da audi a6 var. Stronic yani dsg şanzıman. Araç garanti kapsamında ve sorun aynı sorun. Yok mekatronikmiş yok kavramaymiş. Parçalar garanti kapsamında değişti, işçilik 1500 tl istemişlerdi. Sonra ne yaptı bilmiyorum...

benzinli mi diesel mi motor

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim anlamadığım konu şu.Tamam sıkıntısı olduğu açık.Okuduklarıma göre firmada bu durumu genel olarak kabul ediyor.Peki neden inatla üretime devam ediliyor yada iyileştirme,yada ne sorunu varsa tamamen ortadan kaldırmak için uğraşmıyor.Yada uğraşıyor da olmuyor mu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...