İçeriğe Yönlendir

Jetta 1.6 Dsg Highline Almalı Mıyım?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Çağlar Bayur

açık olan sıkıntıların çoğu sıkıntı değil, sıkıntı olanların çoğunda kullznıcıya eksik bilgi ve veya eksik bakım işlemi de çıkar. İnat ve azim ile hala üretiliyor kilit nokta.....

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Benim anlamadığım konu şu.Tamam sıkıntısı olduğu açık.Okuduklarıma göre firmada bu durumu genel olarak kabul ediyor.Peki neden inatla üretime devam ediliyor yada iyileştirme,yada ne sorunu varsa tamamen ortadan kaldırmak için uğraşmıyor.Yada uğraşıyor da olmuyor mu.

Aynen abi. Sorunu çöz, yenile araçları geri çağır, Şanzumanın adını dsg2 koy.. Bugün bayiden satarkende 1.6 dsg2 diye sat. Müşteri kafası rahat bir şekilde alsın... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

cvt şanzıman olması lazım? bayide söylenen bu idi

Pazartesi kendisine detaylıca sorarım. Ben Touran da yaşadığım problemi iletince kendi aracında da benzer sıkıntılarını yaşadığını ve garantili aracın bu şekilde şanzıman masrafı çıkardığını iletmişti. Tam olarak modelini öğreneyim. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Arkadaşım da audi a6 var. Stronic yani dsg şanzıman. Araç garanti kapsamında ve sorun aynı sorun. Yok mekatronikmiş yok kavramaymiş. Parçalar garanti kapsamında değişti, işçilik 1500 tl istemişlerdi. Sonra ne yaptı bilmiyorum...

Garanti süreci içinde şanzımandan yaşanan sıkıntıyı firma karşılamıyor mu? İşçilik garantisi bitip iyi niyetten ötürü değişen şanzımanlarda %30'u alınıyor diye duymuştum.

şarap gibi marka durdukça değerleniyor, tdi + dsg de sıkışık trafikte, klasik otomatik gibi yarı fren aracı kaydırınca aşırı ısınma uyarısı alan, dsg patlattım diye sağa sola koşunca şehir efsanesi doğuyor, imkan ve araç buldu iseniz alın keyfine bakın

Çağlar abi bu şanzımanda sıkıntı yaşamamanın yolu var mıdır? Benim algılayabildiğim kalkışlarda fazla yüklenmemek, ışık ya da sıkışık trafikte uzun süren beklemelerde d yerine n konumunu kullanmak ve bakımların doğru yapılması şanzımanın ömrünü uzattığı yönünde, dsg ile ilgili forumlarda okuduğum sık sık n ye almanın gereksiz olduğu benzinli araçlarda daha randımanlı olduğu gibi şeyler var ve dahası herkes bunu çözmüş ama problemleri çözememiş gibi :)

Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

İmkan varsa düşünmeyin derim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

cvt şanzıman olması lazım? bayide söylenen bu idi

A6 3.0 TDI quattro'da S-tronic şanzıman kullanılıyor güncelinde yağlı kavramalı 7 ileri 600nm torka elverişli DSG de denilebilir.;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

3.0 tdi da dsg mi varmış ya?HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Amerika'da ZF 8hp ile satılıyormuş, aracı kullandım sıkıştırmaya gelmiyor performanslı kullanınca "Gearbox overheated, adapt your driving style" diyor. Açıkçası motora şanzıman az geliyor.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

3.0 tdi da dsg mi varmış ya?

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

S-Tronic=DSG

Amerika'da ZDF 8hp ile satılıyormuş, aracı kullandım sıkıştırmaya gelmiyor performanslı kullanınca "Gearbox overheated, adapt your driving style" diyor. Açıkçası motora şanzıman az geliyor.

Volvo'nun Geartronic'i de yüksek torklara dayanıklı bir şanzıman.Bu yüzden Volvo,powershift'i şimdilik sadece 1.6 da kullanıyor. 2.0 ve 2.4 dizellerde geartronic devam.Gerçi ford,mondi 2.0 tdci de powershift kullanıyor ama sorunlu olup olmadığını bilmiyorum.

Her ikisini de kullanan biri olarak dsg+tsi ne kadar mükemmelse, dsg+tdi o kadar keyifsiz.

Tsi+Dsg,beklediğimden daha keyifli ama tdi+dsg denemekte de fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

DSG bana kalırsa yüksek performans için tercih edilmemeli, TSI motorlar zaten devir aralıklarıyla ve 0-100'ü ile manuelde de keyif verir. Dizel kullanıcılarının dikkat edeceği konular benzinlilere göre daha çok, test sürüşünde 60 km/h ile giderken DSG 7. vitesi gösteriyordu, dizel-otomatik maksimum tork-minimum yakıt ve motor ömrü için çok ideal bir kombinasyon gibi... Her kalkışta 10 saniyede 100 km/h ulaşayım derdi olan ya da sürekli performans düşünen biri DSG'den evvel dizel seçeneğini gözden geçirmeli.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Dün vosvos servisindeydim. Ustaya TSI+DSG keyifli ama TDI+DSG keyifsiz diyorlar, ne dersin? dedim. Alakası yok,şehir efsanesi dedi. Bence de alaka olmamalı. Yeni bir şehir efsanesi doğurmayalım sakın. Sonra kendimiz de inanırız :D  Şahsen ben DSG siz tospagen almak istemem.

Tsi+Dsg,beklediğimden daha keyifli ama tdi+dsg denemekte de fayda var.

Her ikinizin de Jetta 1.6 dsg+tdi kullanıp yorum yapmanızı dört gözle bekliyorum belkide ben yanılıyorum dur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Dün vosvos servisindeydim. Ustaya TSI+DSG keyifli ama TDI+DSG keyifsiz diyorlar, ne dersin? dedim. Alakası yok,şehir efsanesi dedi. Bence de alaka olmamalı. Yeni bir şehir efsanesi doğurmayalım sakın. Sonra kendimiz de inanırız :D  Şahsen ben DSG siz tospagen almak istemem.

Valla ben aldım forever 6 ileri ile 140 hp devam :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Valla ben aldım forever 6 ileri ile 140 hp devam :D

Hocam senin araçla benim bahsettiğim araç elma ile armut gibi bişi  :D

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Hocam senin araçla benim bahsettiğim araç elma ile armut gibi bişi  :D

Bizim kasa ve motorda DSG li olanları var fakat baktım sorunlu diyen çok o yüzden DSG düşünmedim abiciğim.Zaten aracı kelepir bulunca hemen çöktüm bakmadım vitesine :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hadi garanti kapsamındayken sorun bir şekilde çözülüyor da.Garanti bittikden sonra ne olacak.Parası olan garanti bitince satıp yenisini aldı 2 el olarak alan vay haline durumu mu :D

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Otomatik vitesi yok, başlıca sebep bu.

Golf'ün de, bir BMW ya da Focus olmasa da sürüşle bu kadar alakasız olduğunu da düşünmüyorum.

1.16d gibi inanılmaz, harika, muhteşem keyifli bir sürüş makinası varken hissiz, ultra hissiz, sürüşle ve yolla alakası olmayan adamın arabası Golf ve Jetta'lara nasıl para veriyorsunuz?

Geçen sene bu arabanın baz donanımı 64bin liraya denk geliyordu Euro düşükken. Focus'tan bile ucuzdu. Bu arabayı kullanıp daha da donanım yok o paraya donanımlı Golf var diyen varsa boşuna güçlü araba almasınlar sürüşten anladıkları yok.

Başlıktaki soruya cevap verecek olursam ben olsam Jetta almazdım, fiyatının çok olduğunu, yakın zamanda makyaj göreceğini düşünüyorum. En önemlisi de o kadar para verildikten sonra hedefe daha üst segment (en basiti Passat) ya da premium denilen araçlar giriyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende araştırmalarıma devam ettim ve sonucunda DSG nin hala hatalı olduğunu gördüm, alıp almamak size kalımış, detaya girmem...

Süperb gibi bir araba varken Jettaya zaten bakılmaz, hatta ben CC ye de bakmazdım, bu arada vw un alınacak 2 modeli var benim için, Golf ve CC, CC yi gerçi almazdım, Süperb i tercih ederdim.

Murat, bmw 1.16d diyerek çıtayı fazla yükselttin, bmw-merso bunlar ayrı sınıf, 1.16d alacak durumum varsa zaten ne işim var vw la yahu, ayrıca bu alet manuelde acaip zevkli, oto şanzıman olanını zaten almazdım  :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Almanya'da yaşamıyoruz, eldeki seçenekler kısıtlı.

Alamanya'da var dizel otomatik 1.16d.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Murat güzel diyorsun fakat 1.16 çocuklu bir aile için mezar hissinden başka birşey vermez. Burdan tatile giderken sadece çocuğa ait oto koltuğu, ona ait bavul, çocuk arabası, oyuncak poşeti var. Biz ise tek bavulla idare ediyoruz. E bir de anneler babalar onlarla gidilen yerler. :)

Hayatımda ilk test sürüşü yaptığım araç 1.16'ydı 2005'te ilk çıktığı zamanlar ve aşık olmuştum araca tabi öğrenciydik para yoktu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O zaman başka şansın yok :)

2014-Skoda-Superb-facelift-2.jpg

Side-Skoda-Superb-Combi-2014.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Hayatımda ilk test sürüşü yaptığım araç 1.16'ydı 2005'te ilk çıktığı zamanlar ve aşık olmuştum araca tabi öğrenciydik para yoktu.

Bende ilk çıktığında sığmaya çalışmak istesem de, sığamadığımdan test yapamamıştım. :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Golf almadan önce Bmw 116 ya bir galeri de bakmıştım. İçine oturduğumda kendimi tabuta girmiş gibi hissettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Autobild uzun dönem testinde golf epey sıkıntı çıkarmış.(100bin test henüz tamanlanmamış 38bine gelmişler) Haziran öncesi üretimlerde su alma sıkıntısı olduğu söyleniyor.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Autobild uzun dönem testinde golf epey sıkıntı çıkarmış.(100bin test henüz tamanlanmamış 38bine gelmişler) Haziran öncesi üretimlerde su alma sıkıntısı olduğu söyleniyor.

3 yaşında aracımın daha su aldığını görmedim. Tavan delik değilse birleşim çıtası bile yok nereden alacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...