İçeriğe Yönlendir

Garanti Belgesi Sorunsalı..

Alper Keskin

Recommended Posts

Alper Keskin
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba.En yakın arkadaşımla karar verip birkaç ay önce kendimize 2012 model honda cbr 125r aldık.Acemiliğimizi attık ve model yükselteceğiz yavaş yavaş.Bu yüzden motosikleti satılığa çıkardık.Motor resmi olarak daha 1 yaşında dolayısıyla garantisi devam ediyor(normal şartlarda).Fakat motorun fatura ve garanti belgesini kaybettik.Ciddi alıcılardan telefon geliyor ve motorun garanti durumunu soruyorlar :( Sorduğum bazı kişiler satıldığı yer belliyse şase numarası garanti şartlarını sağlamaya yeter dedi.Sizce fatura ve garanti belgesi olmadan aracın garantisi devam ediyor mudur? Motorumuz da bunun jantları mavi olanı:

36-6.jpg

tarihinde Alper Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sıfır araçlarda fatura gösteren hiç bilmiyorum ben, motor da aynı şey. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

yeterlidir tabi belge çok önemli değil seri no/şase no'dan bütün yetkili servislerden bakılabilir . aldığınız yeri biliyorsanız her ihtimale karşı telefonla teyit edin derim . 

kaç para bu aletler ?

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Tabii ki, Şase numarası garanti için yeterlidir.

Sıfır araçlarda fatura gösteren hiç bilmiyorum ben, motor da aynı şey. 

Çok teşekkür ederim.Biraz endişe etmiştik :)

yeterlidir tabi belge çok önemli değil seri no/şase no'dan bütün yetkili servislerden bakılabilir . aldığınız yeri biliyorsanız her ihtimale karşı telefonla teyit edin derim . 

kaç para bu aletler ?

Tamamdır teşekkür ederim.Sıfırları 7250 civarı.İkinci elleride 6000lerde geziyor.(temizliğine göre +-500 lira)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Tamamdır teşekkür ederim.Sıfırları 7250 civarı.İkinci elleride 6000lerde geziyor.(temizliğine göre +-500 lira)

bu aletle nasıl acemilik attınız oda ayrı mesele . 

acemiyi üstünder atar bu .....?   bu .... bu canavar :D :D

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

bu aletle nasıl acemilik attınız oda ayrı mesele . 

acemiyi üstünder atar bu .....?   bu .... bu canavar :D :D

Yok yok o kadar güçlü değil.Supersport kategorisinde ama tek silindir 125 cc hacminde 13.3 beygir gücünde :) bunu satıp 250 cc almak istiyoruz.Sonrası allah kısmet ederse 600cc... :)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Yok yok o kadar güçlü değil.Supersport kategorisinde ama tek silindir 125 cc hacminde 13.3 beygir gücünde :) bunu satıp 250 cc almak istiyoruz.Sonrası allah kısmet ederse 600cc... :)

okurken aklım gitti  :shok:  zevk meselesi bendede zamanında 105 lik pejo vardı :D :D ahh ahh :D

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Olay arabadaki gibi işlemiyor motorsiklette fatura önemli o olmadan işiniz zor... 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Olay arabadaki gibi işlemiyor motorsiklette fatura önemli o olmadan işiniz zor... 

Kafam karıştı yine   :unsure2: Bayiyi aramakta fayda var...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kafam karıştı yine   :unsure2: Bayiyi aramakta fayda var...

hiç farketmez ki,fatura gerekli ise,aldığınız bayiye gidersiniz,kayıtlardan size kesilen fatura bulunur,çoğaltılıp aslı gibidir denir,gerçek fatura yerine geçer.bu çok önemsiz bir ayrıntı gibi geldi bana.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...