İçeriğe Yönlendir

Ford Granada / Consul

Erdem Hakkı Bağama

Recommended Posts

Erdem Hakkı Bağama

Merhaba arkadar

Ford granada ve consul hakkında bılgı arıyorum fakat nette aradıgımı bulamadım.merakım sudur;

granada ve consul hangı yılllar hangı kasa ve motorla uretıme baslamıs olup bırbırlerı arasındakı fark nedır

sorma sebebım sudur; sanayıde dolanırken yatık bır araba buldum tek kapı coupe oldukca kaslı hb bı arac sahıbıne sordum bana soyledıgı

1971 model ford granada orjınalınde 1600 v4 fındık motor vardı su an uzerınde 2000 v6 fındık motor var arac 4 yıldır yatmakta ustundekı motor ruhsata ıslı degıl 4 yıldır muayenesız ruhsat sahıbı muhattap oldugum sahsın babasıymıs kendısı almanyada arac 1971 den berı bunlarda ve orjınalmıs yatma sebebı kaportacıya boyasın dıye vermısler arac ısın yarısında anlasamamazlıktan dolayı kaportacıdan alınıp kenara konmus astarlı ve hatları duzgun bır sekılde 4 yıldır yatıyormus satarmısın dedım aracın o halıne veremeyecegım bı fıyat ıstedı anlasamadık oyle kaldı

bazıları 71 de granada yoktur o consul olabılır consullar degersızdır dedı ama aracın hatları cok harıka consul bıle olsa su an turkıyede sadece bır tane gordum oda bılındık bır ıkıncı el oto alım satım yapılan sıtede 22bınlıra ıstemısler ford granada tek kapı coupe dıye aratınca cıkıyor lacıvert bı arac konu hakkında bılgısı net olanlardan sadece en ustte sordugum soruların cevabını rıca edıyorum

Yorum bağlantısı
Misafir

Ruhsatta ne olduğu yazar sanırım. Ruhsata bakın. Modeline, motoruna vs emin olun. Öyle inceleyin. TEhlikeli işle açabilir başınıza. (Çalıntı, toplama vs)

Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER
(düzenlendi)

powel_1071699517_granada_mk1_coupe.jpg

bahsettiğim araç bu. linki değiştirdiniz heralde neyse bu kasa çok nadir bulunan benim de hayranı olduğum mustang ın ucuz muadili bir araçtır

tarihinde Cumali Serkan DÖNER tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

1384321_249359008544877_237948251_n.jpg1375953_249359071878204_1413006549_n.jpg1150843_249359118544866_1991122828_n.jpg1385849_249359151878196_450711175_n.jpg1382239_249359168544861_2128243114_n.jpg1378860_249359198544858_39648897_n.jpg

arkadaslar aracın resımlerı budur tarafımdan cekılmıstır guncel resımlerıdır arac su an su halde ruhsatını gormek nasıb olmadı ben sızden bu arac hakkında yorum ıstıyorum degerlımıdır degılmıdır kac yılında hangı motorla uretılmeye baslamıstır anlayan arkadasların yorumlarına ıstınaden bu aracın uzerıne dusup teferruatlı bı sekılde ruhsatını fılan ıncelerım ben yanına bırkez gıttım ondada ruhsatı evdedır dedı bakamadım

Yorum bağlantısı
Serkan Önder
(düzenlendi)

bildiğim kadarı ile counsol coupe ler 71 de biiti.72 ile ismi granada coupe oldu.ve yanılıyor olabilirim,coupelerde kullanılan en küçük motor hacmi 1.7.

MgrHD.jpg

xPF6h.jpg

W1wDI.jpg

TKefY.jpg

tarihinde Serkan Önder tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Merhaba arkadar

bazıları 71 de granada yoktur o consul olabılır consullar degersızdır dedı ama aracın hatları cok harıka consul bıle olsa su an turkıyede sadece bır tane gordum oda bılındık bır ıkıncı el oto alım satım yapılan sıtede 22bınlıra ıstemısler ford granada tek kapı coupe dıye aratınca cıkıyor lacıvert bı arac konu hakkında bılgısı net olanlardan sadece en ustte sordugum soruların cevabını rıca edıyorum

Merhaba Granada -Consul tanıtımı ve satışı mart 1972 de başlamıştır.Consul değerszdir diye bir şey yok,her iki araç da aynı kasayı kullanmıştır.Sadece motor ve donanım farkı vardır.Zaten Consul modeli 75 de sonlanmıştır.Fastback coupe modeli ise çok nadir bulunan bir klasiktir,ülkemizde de fazla yoktur.

Ben sana kısa bir özet geçeyim.

Ford Granada Mk1 02/72 - 08/77 Mk1 serisinde 72-75 yılları arasında V6 2.0,V6 2.3,V6 3.0 motor olarak üretilen seri Granada GXL serisidir.Sedan,Kombi,Coupe ve Fastback Coupe kasa tiplerinde üretilmiştir.Aynı yıllar arasında V4 1.7, V4 2.0 ve OHC 2.0 motorla üretilen seri Consul L serisidir ve Sedan,Coupe ve Kombi kasa tiplerinde,V6 2.3 ve V6 3.0 motor ile de Consul GT serisi Sedan ve Fastback Coupe kasa tipinde üretilmiştir.75 Yılından sonra Consul üretimi ve Fastback üretimi kaldırılıp,Consul ve Granada modelleri Granada 75 adı altında ve V4 1.7-V6 2.0-V6 2.3-V6 3.0 motorlar kullanılarak sedan,kombi kasa tiplerinde üretime devam etmiştir.

Ford Granada Mk2 09/77 - 08/81 yılları arasında V4 1.7-V6 2.0-V6 2.3-V6 2.8 benzinli, 1.9 ve 2.1 dizel motorlu ve sedan,kombi ve 2 kapılı sedan modeliyle üretilmiştir.

Ford Granada Mk3 08/81 - 12/85 yılları ÖHC 1.6-2.0 ,V6 2.0-2.3-2.8i,benzinli 2.5i dizel motorlu sedan ve kombi kasa tipinde üretilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Merhaba Granada -Consul tanıtımı ve satışı mart 1972 de başlamıştır.Consul değerszdir diye bir şey yok,her iki araç da aynı kasayı kullanmıştır.Sadece motor ve donanım farkı vardır.Zaten Consul modeli 75 de sonlanmıştır.Fastback coupe modeli ise çok nadir bulunan bir klasiktir,ülkemizde de fazla yoktur.

Ford Granada Mk1 02/72 - 08/77 Mk1 serisinde 72-75 yılları arasında V6 2.0,V6 2.3,V6 3.0 motor olarak üretilen seri Granada GXL serisidir.Sedan,Kombi,Coupe ve Fastback Coupe kasa tiplerinde üretilmiştir.Aynı yıllar arasında V4 1.7, V4 2.0 ve OHC 2.0 motorla üretilen seri Consul L serisidir ve Sedan,Coupe ve Kombi kasa tiplerinde,V6 2.3 ve V6 3.0 motor ile de Consul GT serisi Sedan ve Fastback Coupe kasa tipinde üretilmiştir.75 Yılından sonra Consul üretimi ve Fastback üretimi kaldırılıp,Consul ve Granada modelleri Granada 75 adı altında ve V4 1.7-V6 2.0-V6 2.3-V6 3.0 motorlar kullanılarak sedan,kombi kasa tiplerinde üretime devam etmiştir.

Ford Granada Mk2 09/77 - 08/81 yılları arasında V4 1.7-V6 2.0-V6 2.3-V6 2.8 benzinli, 1.9 ve 2.1 dizel motorlu ve sedan,kombi ve 2 kapılı sedan modeliyle üretilmiştir.

Ford Granada Mk3 08/81 - 12/85 yılları ÖHC 1.6-2.0 ,V6 2.0-2.3-2.8i,benzinli 2.5i dizel motorlu sedan ve kombi kasa tipinde üretilmiştirtesekkur ederım verdıgın verılere gore bu benım ılgılendıgım arac uzerınde orjınal 1.7 v4 motor oldugundan buyuk ıhtıma consul oluyor resımlerı gordunuz sızce bu ıse gırılır mı

Ford Granada Mk3 08/81 - 12/85 yılları ÖHC 1.6-2.0 ,V6 2.0-2.3-2.8i,benzinli 2.5i dizel motorlu sedan ve kombi kasa tipinde üretilmiştirtesekkur ederım verdıgın verılere gore bu benım ılgılendıgım arac uzerınde orjınal 1.7 v4 motor oldugundan buyuk ıhtıma consul oluyor resımlerı gordunuz sızce bu ıse gırılır mı

tesekkur ederım verdıgın verılere gore bu benım ılgılendıgım arac uzerınde orjınal 1.7 v4 motor oldugundan buyuk ıhtıma consul oluyor resımlerı gordunuz sızce bu ıse gırılır mı

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Fiyatı uygunsa,evrak sorunu yoksa neden olmasın.Yalnız klasik araba restorasyonu sabır ister,vakit ister para ister.

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Fiyatı uygunsa,evrak sorunu yoksa neden olmasın.Yalnız klasik araba restorasyonu sabır ister,vakit ister para ister.

sahıbı yurt dısında burdakı ogluna vekalet gondercek o satıs yapcak 4 yıldır yatıyormus sıgorta vergı muayene cezaları buyuk ıhtımal vardır :) adam 5 ten asagı vermem dıyor sızce bu arabaya evrak masraflarıo harıc bu halıyle 5 verılır mı

sahıbı yurt dısında burdakı ogluna vekalet gondercek o satıs yapcak 4 yıldır yatıyormus sıgorta vergı muayene cezaları buyuk ıhtımal vardır :) adam 5 ten asagı vermem dıyor sızce bu arabaya evrak masraflarıo harıc bu halıyle 5 verılır mı

arac guneydoguda ben ıstanbuldayım olurda alırsam burdakı bır amerıkancıya verıp profesyonelce ve orjınal bır sekılde toplatmayı dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Bence fiyatı iyi düzgün bir ustaya emanet ettin mi,güzel bir klasik ortaya çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

benım ılgılendıgım kasada arka yan camların alt cızgısı oncamın altı cızgısının dogrultusunda arkaya dogru dumduz gıtmıyor

hafıf yukarı kalkık dolayısıyla arka camurluklar daha bı kaslı heybetlı :)

bugun sahıbıyle gorustum aksama ruhsatı elıne alıp bana butun bılgılerı vercek markası modelı sase nosu plakası  son muayene gecerlılık tarıhı hepsını ıyıce arastırıp aracı tek celsede almayı dusunuyorum

ıkı sıkıntım var...

bır arac yurur halde degıl ıstanbula yaklasık 2bın km uzakta

ıkı muayenesı yaklasık 4 yıl gecıkmıs halde acaba bu sekılde cekme belgesı alabılırmıyız onu da arastırcam eger alabılırsek cekme belgesı alırım en son aracın ıslemlerı bıtıp sanayıden cıktıgında cezalarını oder tescıl yaptırırız

Yorum bağlantısı
Mustafa Egirdir
(düzenlendi)

benım ılgılendıgım kasada arka yan camların alt cızgısı oncamın altı cızgısının dogrultusunda arkaya dogru dumduz gıtmıyor

bugun sahıbıyle gorustum aksama ruhsatı elıne alıp bana butun bılgılerı vercek markası modelı sase nosu plakası  son muayene gecerlılık tarıhı hepsını ıyıce arastırıp aracı tek celsede almayı dusunuyorum

ıkı sıkıntım var...

ıkı muayenesı yaklasık 4 yıl gecıkmıs halde acaba bu sekılde cekme belgesı alabılırmıyız onu da arastırcam eger alabılırsek cekme belgesı alırım en son aracın ıslemlerı bıtıp sanayıden cıktıgında cezalarını oder tescıl yaptırırız

Muayenesi geçse bile araça çekme belgesi alabilirsiniz.Ancak aracınızın üstündeki orjinal motorunun cc den farkli bir motoru araça kayıt etiremezsiniz dolayısı ile aracınız 1,6 v4 olarak kalır. Bunu iyi araştırın. Arkadaşlarında dediği gibi resterasyon işi sabır para emek ister bazen parada yetersiz kalır kesinlikle emek ister heleki böyle nadir bir arabada sizi çok üzer

tarihinde Mustafa Egirdir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Böcek
(düzenlendi)

ıkı sıkıntım var...

Madem araç yürür halde değil o zaman çekme belgesi alıp,çekiciye yükleyip İstanbul'a getirirsin.

Çekme belgesi;araca ait kayıtlı bütün dönem borçlarının(bandrol,trafik cezası,haciz,rehin)ödenmesiyle birlikte,plakaların trafiğe teslim edilmesidir.Bu şekilde araç trafiğe çıkamaz.Araç istendiği süre boyunca çekme belgeli kalabilir ki bu dönemlerde araca hiçbir şekilde Mtv(bandrol) işlemez..Haciz yada rehin konulamaz.Dolayısı ile çekme belgeli bir araç aldığınızda hiçbir şekilde araçta rehin,haciz varmı diye şüpheye düşmenize gerek yoktur.

tarihinde Serhat B&#246cek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Madem araç yürür halde değil o zaman çekme belgesi alıp,çekiciye yükleyip İstanbul'a getirirsin.

Çekme belgesi;araca ait kayıtlı bütün dönem borçlarının(bandrol,trafik cezası,haciz,rehin)ödenmesiyle birlikte,plakaların trafiğe teslim edilmesidir.Bu şekilde araç trafiğe çıkamaz.Araç istendiği süre boyunca çekme belgeli kalabilir ki bu dönemlerde araca hiçbir şekilde Mtv(bandrol) işlemez..Haciz yada rehin konulamaz.Dolayısı ile çekme belgeli bir araç aldığınızda hiçbir şekilde araçta rehin,haciz varmı diye şüpheye düşmenize gerek yoktur.

Beyler olmadı... Adam ruhsatın yerini bulamıyor,plakasını bile ezbere bilmiyor. Abi bu araba seni de beni de mağdur eder boşver dedi, bende de heves meves kalmadı çok güzel planlarım vardı yalnız olmadı hayırlısı boyleimiş...

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Şase numarasından sorgulamayı deneseydiniz keşke,hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Timuçin Orcan

20 sene 2.3granada 75 modeli kullandım boyle bir araba kullanmadım su anda yine kullanma zevkini yasamak ısterim anlatmak ıle bitmez su andada mondeo 2.0aracım var ama granada baska

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Granada'nın tadı başkadır anlatılmaz yaşanır...

Doğru
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serhat Böcek

Tavsiye ederim. Granada bir yana diğer araçlar bir yana.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...