İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı İle İlgili Herşey

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

:) Arkadaşlar meraba.

Tamircilere sorduğumda herkes farklı bir motor yağı ismi öneriyor.

sizden ricam 2003/90ps connet kilometre şu an 142.000 'de en ideal motor yağı numara ve markasını yazarmısınız.

herkese kazasız iyi sürüşler.

Merhaba Mehmet Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Tanrıveren

2012 model ford connectlere en iyi motor yagi hangisi motor filtre ile beraber kac litre yag aliyor.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

2012 model ford connectlere en iyi motor yagi hangisi motor filtre ile beraber kac litre yag aliyor.

Ben castrol magnetech 5/30 kullandım çokda memnunum

Yorum bağlantısı

Furkan Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Lütfen yağ konusunda bu forumda kaç yüz tane yazı var saymam mümkün değil. Biraz araştıralım sonra konu açalım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Ben castrol magnetech 5/30 kullandım çokda memnunum

Abi castrolun hangi serisi

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Abi castrolun hangi serisi

Seriyi hatırlamıyorum kardeşim ama yağı koyduktan sonra ciddi anlamda faydasını gördüm motor sesi falan azaldı 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Seriyi hatırlamıyorum kardeşim ama yağı koyduktan sonra ciddi anlamda faydasını gördüm motor sesi falan azaldı

Abi filtre ile beraber kac litre yag aldi

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Abi filtre ile beraber kac litre yag aldi

Yanlış hatırlamıyorsam 7 litreye yakın aldı sanırım ama tam emin değilim

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Yanlış hatırlamıyorsam 7 litreye yakın aldı sanırım ama tam emin değilim

Abi bu ford kafayi yemis heralde 2012 katalogla 2013 katalog arasinda farkliliklar var 2012 katalogda 2 ayni motora filtresiz 5.6 litre yine filtresiz 5lite yaziyor.2013 katalogda ayni motora filtresiz 5.6 litre yaziyor.simdi hangisi dogru

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Abi bu ford kafayi yemis heralde 2012 katalogla 2013 katalog arasinda farkliliklar var 2012 katalogda 2 ayni motora filtresiz 5.6 litre yine filtresiz 5lite yaziyor.2013 katalogda ayni motora filtresiz 5.6 litre yaziyor.simdi hangisi dogru

Bir ilgisi varmıdır bilmem ama 2012 euro 4 2013 ve sonrası euro 5 motor ondan dolayı farkedermi bilemem benim usta bildiğini yaptı belki doğru belki yanlış çok şükür bir sorun yaşamadım

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

Bir ilgisi varmıdır bilmem ama 2012 euro 4 2013 ve sonrası euro 5 motor ondan dolayı farkedermi bilemem benim usta bildiğini yaptı belki doğru belki yanlış çok şükür bir sorun yaşamadım

castrolun sitesinde 5.6 litre motora 0.6 litrede filtreye toplamda 6.1 litre alıyormuş.Fordun yapamadığını castrol yapmış.Fordun 2012 modellerine verdiği kataloğa göre castrol magnatec a1 serisi ve a5 serisi (start-stop)lu yağ konulabiliyor.2013 lerde ise sadece castrol magnatec a5 serisi (start-stop)lu yağ konulması gerekiyormuş.2012lere kadar dpf yok 2013lerde dpf var

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

castrolun sitesinde 5.6 litre motora 0.6 litrede filtreye toplamda 6.1 litre alıyormuş.Fordun yapamadığını castrol yapmış.Fordun 2012 modellerine verdiği kataloğa göre castrol magnatec a1 serisi ve a5 serisi (start-stop)lu yağ konulabiliyor.2013 lerde ise sadece castrol magnatec a5 serisi (start-stop)lu yağ konulması gerekiyormuş.2012lere kadar dpf yok 2013lerde dpf var

Doğrudur ona hiç dikkat etmedim memnun kalacagindan emin olabilirsin yağı koyup ilk çalıştirdiginda motor sesinin değiştiğini bariz bir şekilde duyabilirsin tavsiye ederim pişman olmazsın

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Doğrudur ona hiç dikkat etmedim memnun kalacagindan emin olabilirsin yağı koyup ilk çalıştirdiginda motor sesinin değiştiğini bariz bir şekilde duyabilirsin tavsiye ederim pişman olmazsın

bende castrole doncem servis dedim eko servis olayına 2012leride alır dedim fakat almadı 200tye internetten alıp ustaya değiştirtcem.Servis yagı fazla koymus bakıma 1 ay kaldı geriye takıyom kara duman atıyo

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

bende castrole doncem servis dedim eko servis olayına 2012leride alır dedim fakat almadı 200tye internetten alıp ustaya değiştirtcem.Servis yagı fazla koymus bakıma 1 ay kaldı geriye takıyom kara duman atıyo

Bakıma götürdüğün ustana danışarak hareket et yinede onada sor tecrübeli birinden fikir almak her zaman iyidir

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

Bakıma götürdüğün ustana danışarak hareket et yinede onada sor tecrübeli birinden fikir almak her zaman iyidir

abi bizim işyerinde forddan gelme abi var ondada 2012 110luk var oda dediğim seyleri söyledi castrol magnatec a1 yada a5 2012 ve altına 2013 ve yukarısına dpfden dolayı a5 dedi tekforddan alıp sanayide değiştiriyorum dedi.Bende a1 mi a5 mı koysam diye foruma soruyum dedim.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

A1 senin işini görür o zaman dpf yoksa ben 2012 dede dpf var diye biliyordum bundan önce 2012 silver vardı bende onu satıp 2013 110 luk aldım

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

A1 senin işini görür o zaman dpf yoksa ben 2012 dede dpf var diye biliyordum bundan önce 2012 silver vardı bende onu satıp 2013 110 luk aldım

2012lerde yok abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün

1.8 TDDI ve TDCI motorlar yağ filtresi ile beraber 5.6 litre yağ alır. Filtresiz 5 lt. Fazla yağ koymayın.

Castrol magnatec en iyi yağ değildir! Ford 913-C-D şartnamesi içeren yağlar kullanmanız gerekiyor. Aracım 100 binin üzerinde şimdiye kadar Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 diyetinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dpf var ise mobil esp  yoksa  mobil 3000 serisi 5w30

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Fordun katalgunda yazan sartname kodunda ilk sirada mobil yag çıkıyor.fordun yagi ile karşılaştırildiginda fordun yagi teknik verirlere gore ustun cikiyor.Ama gel gelelim fordun yağı bana gore hic iyi degil arac firmalarida genelde castrol kullaniyor.mobilin yagi ucuz castrolun yagi pahali

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mobilde çok farklı seriler var. Ford’un şartnamesine uygun yağ ucuz o başka. Mobil1 diye geçenler pahalı 3000 serisi ucuz

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

İsyerinde ustamiz var adam motor konusunda yıllarını vermis kendiside 2008 model ford focus dizel kullanıcısı castrol magnatecden başka yag kodurtmam dedi.servisin kullandigi yagi bile kabul etmiyor.mobil 1 motor isindiginda vuruntu yapiyormus bide yag eksilttiriyormus. 2000 model ladasinda 8 sene boyunca castrol magnatecden başka yag kodurtmamis ladaya 2.defa mars dahi yapmamis.artik gerisi kullanica kalmis bisey bu bakimda castrol magnetech a1 kullanicam

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

İsyerinde ustamiz var adam motor konusunda yıllarını vermis kendiside 2008 model ford focus dizel kullanıcısı castrol magnatecden başka yag kodurtmam dedi.servisin kullandigi yagi bile kabul etmiyor.mobil 1 motor isindiginda vuruntu yapiyormus bide yag eksilttiriyormus. 2000 model ladasinda 8 sene boyunca castrol magnatecden başka yag kodurtmamis ladaya 2.defa mars dahi yapmamis.artik gerisi kullanica kalmis bisey bu bakimda castrol magnetech a1 kullanicam

castrol de mobil de cok iyi yagdir. vuruntu falan yapmaz. uygun speclerdeki yag kullanilirsa mobil eksiltmez. castrol normal düzeyde eksiltir.

ben mobil kullaniyorum. castrol de gönül rahatligi ile kullanilabilir.

castrolun sahtesi bolca mevcuttur piyasada. özellikle internetten yapilan alisveriste dikkatli olmak gerekir

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

dayımda 2009 mercedes vito vardı bakımda yagı mobil kullandı sabah çalıştırmada vuruntuyu gördük motor yagının eksildiğinide gördük bende sordum niye kullanıyon diye ucuz diye kullanıyorum dedi.geçen ay vitoyu sattı yerine 2 adet octavia aldı motor yagında castrole döndü.bana kalırsa ha fordun yagı ha mobilin yagı ikiside aynı bide castrolu kullanıcam.İşyerindeki ustalar yagları her zaman hepsiburada alıyolar bu zamana kadar hiç bi sıkıntı yaşamadılar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...