İçeriğe Yönlendir

Volvo S60'a Nazar Değdi.

Behram Doygun

Recommended Posts

Behram Doygun

Merhaba forum üyeleri, direk konuya gireceğim. Bir akrabamız 2013 model Volvo S60 dizel araç aldı bu sene.Bu arada aynı apartmandayız akrabamızla bugün bir bağrış sesi felan gelince sokaktan fırladım cama baktım bizim akraba bağırıyor.Tuttum aşağı indim hemen bir de ne göreyim aracı arka sol kapı ve camdan geçirerek tavandan ön cama kadar uhu sıkılmış ve kurumuş ıslak bezle hafifçe silelim dedik boyayı kaldırıyor ne yapmamız lazım engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum acil. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bunu yapanı bulup o uhuyu neyse. Çok geçmiş olsun tecrübeli arkadaşlar yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Bu konuda bilgisi olanlar paylaşır biraz sonra vesileyle bende yazayım benimde sağ farın kenarında 2 parmak büyüklüğünde yapıştırıcı izi var öğrenciler sağolsunlar.

Nasıl çıkartabiliriz?

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Bunu yapanı bulup o uhuyu neyse. Çok geçmiş olsun tecrübeli arkadaşlar yazacaktır.

Sormayın önceki aracı 2008 model volvo S40 dı onuda boydan boya çizdiler tekrardan boyatmak zorunda kalmıştık artık bıktık yani benim aracım bile sıfırken sol camurluğu iki yerden çizmişlerdi millet çocuk yapıyor atıyor sokağa sonra ceremesini araçlarımız çekiyor bulamadık kaçtı bulsaydık direk halledecik o sinirle.
Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER

debonder diye bir ilaç almıştım karaköyden.eski arabamın stop lambasındaki çatlağı yapıştırayım derken boydan boya akınca baya uğraştım.sonra bu ilaçla baya bi azalttlm ama tam olarak gitmedi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Resinol u zaman zaman kullanırım reçine, yapışkan izlerine ve ziftlere karşı çok iyi ama boya nemli bezle bile kalkıyorsa pek fayda edeceğini sanmam uhuyla birlikte boya da kalkar sanırım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok geçmiş olsun.eğer boya kalkıyorsa silmekle bile yapacak pek birşey kalmamış demektir maalesef.imkaniniz varsa resim ekleyin daha iyi yorum yapabiliriz

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mehmet Merti'in aracına yapılanlar geldi aklıma.Geçmiş olsun.Kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Resinol u zaman zaman kullanırım reçine, yapışkan izlerine ve ziftlere karşı çok iyi ama boya nemli bezle bile kalkıyorsa pek fayda edeceğini sanmam uhuyla birlikte boya da kalkar sanırım.

Aynen bahsettiğiniz gibi Köksal bey nemli bir bezle silelim dedik baktık boya hemen sökülünce ellemedik yarın volvo servisine gideceğiz bakalım artık ne diyecekler iyice kurusada sonradan pasta ile ince bir şekilde alınıp cilalama da olabilir diye düşünüyorum ama bakalım yarın ola hayrola yani şimdilik.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Ben 5 kardeşim 4 yaşında iken komşumuzun aracını taş ile boydan boya çizmiştik. Ama gerçekten çocuktuk ve bilinçli değildik. Eğer bunu yapanlar bilinçli ise gerçekten kelimeler kıfayetsiz kalıyor

Abi 4 olur, 5 olur 8,9 yaşına kadar anlarım çocuktur eyvallah bunlar 12 yaşında hayır tanıyoruz tanımasak neyse arkadaşıyla kavga ediyor akrabamız kızıyor arabanın yanında kavga etmeyin diye çok titizdir çünkü top dahi oynatmaz yanında çocuk bu kızıyor diye çıkarıyor cebinden uhuyu sıkıp kaçıyor bizimkide evden inene kadar aşağıya topuk oluyor çocuk bu ilk vukuatı değil yani olsa anlayışla karşılarız ama babasının oğlu yani babası da aracını park ederken ben çocuğunun kulağını çektim diye sen akşam aracını park ederken garezine geldi benim araca 3 kere vurdu önünde araç olmamasına rağmen gördüm Allah'tan hemen kavga gürültü indik aşağı 3 erkek kardeş ve babam hemen cevirdik adamı o anın siniriyle yumruk attım gözüne parasını aldım boya için vermezse polis çağıracağımı söyledim paşa paşa verdi ama şimdi de yarın gidelim ne kadar masraf çıkarsa adamı bulup alıcaz yine yoksa çocuğunu salmayacak bir daha dışarı yani.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aynen bahsettiğiniz gibi Köksal bey nemli bir bezle silelim dedik baktık boya hemen sökülünce ellemedik yarın volvo servisine gideceğiz bakalım artık ne diyecekler iyice kurusada sonradan pasta ile ince bir şekilde alınıp cilalama da olabilir diye düşünüyorum ama bakalım yarın ola hayrola yani şimdilik.

Behram bey umarım en basit şekilde atlatirsiniz.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinası ile ısıtarak yawaşca cekip alabilirsiniz. (denenmiştir.) :flowers:

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinası ile ısıtarak yawaşca cekip alabilirsiniz. (denenmiştir.) :flowers:

Servise gitmeden ufak bir yerinde deneyelim bakalım umarım işe yararda servisin ağzına bakmak zorunda kalmayız. :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Servise gitmeden ufak bir yerinde deneyelim bakalım umarım işe yararda servisin ağzına bakmak zorunda kalmayız. :D

Hemen cekmeyin bi 3-5 dakika ısıtın . Bu arada aracın boyası okadar kolay cıkmamalı biraz gariplik var.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Hemen cekmeyin bi 3-5 dakika ısıtın . Bu arada aracın boyası okadar kolay cıkmamalı biraz gariplik var. :unsure2:

Aracın boyasında bir sıkıntı yok bu satılan japon tarzı yapıştırıcılardan sıkmış ince tüp halinde olanlardan onlar zaten sıkıldığı andan itibaren hemen yüksek sıcaklığa ulaşırlar ve hemen kururlar o sıcakta boyaya nüfus edince çekince hemen kalkıyor sıcak uygulama felanda işe yaramadı kaldırıyor.Servise kaldı artık. :(
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Ben uhu anladım uhu okadar zara vermiyeceği için dedim o uygulamayıda uhuda denedik, japonsa onunla ilgili bi yöntem bilmiyorum, geçmiş olsun..

Uhu ile japon arasında  cok fark var boyaya zarar vermesini şimdi anladım.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Katılıyorum abi zaten 1 haftadır koymuyoruz artık kapıya üst caddemizde ispark var yol boyunca adamla anlaştık oraya bırakıyoruz hiç değilse tek şerit araçlardan da zarar gelmez temiz. Bu arada arabadan uhuyu çıkardılar tabi servis önce bir şey sürdüler onun işlenmesini beklediler 20 dakika felan sonra buhar makinesi gibi bir şeyle iyice ugrastılar sonrada nemli bir bezle silip aldılar allahtan boyayı kurtardık bunla geçmiş oldu valla. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Allah böyle belalı tiplerle karşılaştırtmasın. Valla sinir bozucu bir durummuş. Çözülmüş Allahtan.

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Allah böyle belalı tiplerle karşılaştırtmasın. Valla sinir bozucu bir durummuş. Çözülmüş Allahtan.

Teşekkürler. Amin yani kimseye bulaştırmasın.
Yorum bağlantısı

Polisiye roman heyecanıyla okudum. Çok şükür, kurtarmışsınız. Boya kurtulmasa çocuk da kurtulamayacaktı elinizden.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Polisiye roman heyecanıyla okudum. Çok şükür, kurtarmışsınız. Boya kurtulmasa çocuk da kurtulamayacaktı elinizden.

Çocuk kurtulurdu abicim ama bu mahallede olabilir miydi bir daha orası malum sokakta zarar vermedikleri arac yok nasıl çocuk anlaşılmıyor bunlarda kendi halasının bile top oynarken sis farıni kırmışlar sokakta kovalamiştı yeğenini ama Allah'tan artık olaydan bu yana gözükmüyor sokakta ailesi bence azcık sıkıyı vermeli yoksa başkası hiç affetmez sinirli bir toplumuz sonuçta anında parlayabiliyoruz ki alin teri sonucu alınmış bir şeye zarar gelmesini kimse istemez.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...