İçeriğe Yönlendir

Ibiza Cupra - Kullanım Tecrübeleri ?

Ergin Ertuğrul

Recommended Posts

Ergin Ertuğrul
(düzenlendi)

Bir arkadaşıma maksimum 50Bin tl bütçeyle araç bakıyoruz. Bana danıştı, ben de her konuda olduğu gibi size :D 

Kendisi otomatik araç istiyor. Performans olsun,yakışıklı olsun e çok da yakmasın derken buldum dedim İbiza Cupra!

Dış tasarımı bana göre gayet güzel. Motor desen 180hp. Fakat yakıt tüketimi kafamı kurcalıyor.

Arkadaşın ilk arabası olacak,pek tecrübesi de yok. Sizce bu araç alınır mı ?

Opsiyonel olarak;

Bluetooth + 2 adet hoparlöre 1.125 lira verilir mi yoksa o paraya belki biraz daha katıp daha güzel bir sistem mi yapılır ?

1200Tl arka park sensörüne verilir mi yoksa sonradan daha makul bir fiyata mı taktırmak daha mantıklıdır ?

3 Kapı olması sorun yaratır mı ( Kişisel Kullanımda Ve Satarken)

Maksimum bu bütçeye başka ne alınır ? (Hatchback +2010)

Bu soru kullanım tecrübesi olanlara özellikle Çağlar abiye;

Bu aracın şehir içi/dışı yakıt tüketimi nedir ?

İstanbul-Karabük Uzun yolda yorar mı ?

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Koşsun alsın.....

BÖyle bir rakama böyle bir zevkli araba yok kısa süre sonrada herhalde daha olmaz, rakamı hızla artıyor. Konfor arayacaksa almasın, onun dışında tüketimine hiç bakmasın 1.4 atmosferik otomatik fieastadan az yakar. Yol uzasa da daha gitsek dersin içinde iken.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bugün ilk defa co pilotluk yaptım. tek kelimeyle on numara.

bir ara silivri köfte yapalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön tampon ve far içleri siyahtır, döşeme deseni değişikitir, siyah bıyık anlamında, ispanyollar için önemli bir ralli zaferine gönderme yapar.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

İlk araba için fazla hızlı gelmesin? :)

Sanırım öyle olacak,ama kriterlerdeki en mantıklı seçenek bu :) Atatürk oto sanayinin yolunu tutmayalımda ondan korkuyorum pek tecrübesi de yok arkadaşın  :D

Koşsun alsın.....

BÖyle bir rakama böyle bir zevkli araba yok kısa süre sonrada herhalde daha olmaz, rakamı hızla artıyor. Konfor arayacaksa almasın, onun dışında tüketimine hiç bakmasın 1.4 atmosferik otomatik fieastadan az yakar. Yol uzasa da daha gitsek dersin içinde iken.

Abi peki ortalama bir şehiriçi verisi alabilirmiyim senden kullanım tecrübelerine dayanarak ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şehir içi var şehir içi var. 8.5 lt/100km rahatlıkla gidilir, 1 km yi 1 saatte gitmediğin günler. 6.66 misli pahalı arabaya selektör yaparken tüketime hiç bakmıyorsun biliyor musun :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

şehir içi var şehir içi var. 8.5 lt/100km rahatlıkla gidilir, 1 km yi 1 saatte gitmediğin günler. 6.66 misli pahalı arabaya selektör yaparken tüketime hiç bakmıyorsun biliyor musun :seytan:

Biz Mahmut abinin Ceed ile kaptırıp giderken senin arkadan gelip yaptığın selektör-şimşek karışımı şeye hasta olmuştum :wub: ,sahi orijinal mi farlar

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Tepkili arabayı hızlı arabaya tercih ederim.Volkswagenleri zevkli bulan sürücüler trafik için tehlikelidir.

Murat Cupra'nın direksiyonu zannettiğin kadar hissiz değil,

Ergin'cim sizin yaşınızda Cupra alayım mı diye sorulmaz bile, yalnız kullanımı biraz tecrübe ister alışana kadar tedbirli ve sabırlı olmasını tavsiye ederim. Ses sistemi kötü zaten motor ve eksoz sesi dinlemek için ben teyp açmıyorum. Bocanegro yazılmış sıfırı yok, bu tip araçlarda ikinci el tercih edilmemeli sıfır alınmalı.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ilk araba için fazla ateşli. Ama saygıyla sapka çıkarttığım bir araç. 

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Ergin'cim sizin yaşınızda Cupra alayım mı diye sorulmaz bile, yalnız kullanımı biraz tecrübe ister alışana kadar tedbirli ve sabırlı olmasını tavsiye ederim. Ses sistemi kötü zaten motor ve eksoz sesi dinlemek için ben teyp açmıyorum. Bocanegro yazılmış sıfırı yok, bu tip araçlarda ikinci el tercih edilmemeli sıfır alınmalı.

Abicim teşekkür ederim,zaten sıfır düşünüyoruz bu tarz araçların 2.elde pek sağlam kalacağını zannetmiyorum.

Ses sistemi de önemli tabi orijinalliğin pek bozulmasından taraf değiliz  1.125 liraya +2 hoparlör alınır mı sence yoksa hoparlörler değiştirilip anfiyle beslense daha mı güzel olur ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Abicim teşekkür ederim,zaten sıfır düşünüyoruz bu tarz araçların 2.elde pek sağlam kalacağını zannetmiyorum.

Ses sistemi de önemli tabi orijinalliğin pek bozulmasından taraf değiliz  1.125 liraya +2 hoparlör alınır mı sence yoksa hoparlörler değiştirilip anfiyle beslense daha mı güzel olur ?

Gerek yok bu opsiyona +2 2013'un ilk başlarında 27.haftasından önce üretilenler içindi. benimkinde arka hapörlör standart geldi şimdi bu para sadece bluetooth için ödeniyor.  Opsiyonel deri döşeme, tam açılmayan sunroof, kış paketi gibi bence gereksiz şeyler var, bekleme süresi ve zam riski çabası.

Muhtemelen sunrooflu ve düz ithal edilir öncekilerde olduğu gibi kırmızı, beyaz ve gri türevleri renk olarak. USB soketli varsa partide tercih edilmeli, hariçten inputta ses fena değil.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Peki ayda 2defa uzun yol yapılacaksa cupra mantıklı bir seçenek mi yoksa dizel seçeneklere mi yönelmeli ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüektimde makul yakar da benzin pahalı, bu segmentte diesellerin yeri bambaşka cupra bambaşka bir araba....

kapı hoparlörü değişmek yürek ister, tüm cam aksamı dahil plastiğe bağlı, fena işçilik ister....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

BMW fiyatından daha yüksek fiyata VW alanlara ağzım açık kalıyor. Hadi kullanmadılar desem BMW'yi, BMW'yi kullanıp, yine de gidip VW'ye para verebiliyorlar :shok: Bir insan nasıl bu kadar hissiz ve sürüşten alakasız, yoldan soyutlanmış olabilir?

Sanane :p

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Polo gti, golf gti, golf gt vs vs zevksiz de pörtlek fiesta fun ile pancar motor aveo mu zevkli yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

BMW fiyatından daha yüksek fiyata VW alanlara ağzım açık kalıyor. Hadi kullanmadılar desem BMW'yi, BMW'yi kullanıp, yine de gidip VW'ye para verebiliyorlar :shok: Bir insan nasıl bu kadar hissiz ve sürüşten alakasız, yoldan soyutlanmış olabilir?

Çok reklam izlemişlerdir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

tata vista, multijete ulaşmanın en ucuz yolu yakmıyor da kokluyor

Ayrıca rüzgar enerjisini depolayıp kendi kendine kaporta göçüklerini tamir etmede kullanabiliyor. Bu kaza sonrası 10 km yolculukdan sonra içeri göçen çamurluk eski haline döndü,tecrübeyle sabittir.

2nw1pgm.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...