İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Nevşehir'in her yeri radar dolu...

Hızlı gidinde göreyim. :)

Benim ortağa, polis arkadaşımız 59 ile gidiyordun diye ceza yazmış.. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
100 beygir ise aracınız otomatik olması lazım. Yanlış mı düşünüyorum.

manuel de olabilir. benim araç manuel.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
7,5 lt tüketim oldukça iyi bir rakam. Tabii Şehir içi standardı Şehirden Şehire çok farkeder.

Yalnız, araçlara az yaktıracağız diye devirsiz kullanmak ta ileride pahalı arızalara yol açabilir.

Bir arkadaş az yakıt harcamak için devamlı düşül devir kullanırdı aracını, Aracının Rölanti motoru vakitli vakitsiz arızalanmaya başladı...

Sonuçta Araç Üreticlerini Vites değişim tablolarına uymakta yarar var...

1- Rolanti motoru nedir?

2- Benim aracın (benzinli VW 1.6SR) kitabında 2000 de değiştirin vitesi diyor. aracım 165 bin km de.

bugüne kadar gördüğüm devir sorunları hep düşük devirde gaza çok basmakla ya da "devirli kullancan abi" diye arabanın anasını ağlatmaktandır.

Bu tipte araç kullanan adamların motorları 100bin km de bir yapılır. (daha önce pert etmezlerse)

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Ben nadiren 5000-6000 devir yapıyorum, yani sürekli düşük devirde değilim. Bir de gençliğin vermiş olduğu kanın kaynaması var :)

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
1- Rolanti motoru nedir?

2- Benim aracın (benzinli VW 1.6SR) kitabında 2000 de değiştirin vitesi diyor. aracım 165 bin km de.

bugüne kadar gördüğüm devir sorunları hep düşük devirde gaza çok basmakla ya da "devirli kullancan abi" diye arabanın anasını ağlatmaktandır.

Bu tipte araç kullanan adamların motorları 100bin km de bir yapılır. (daha önce pert etmezlerse)

1-Rölanti Motoru:By Pass Ventili de deniliyor...

2-2000 devir iyi bir rakam, düşük devir derken aracın yoldaki durumuna göre demek istiyorum, daha doğrusu uygun vites'le kullanmak gerek...

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Bizim hyundai elentra 99model 1.6 sağlıklı ölçüm yapmadım ama 13-14 litreden aşağı yakmıyor eminim.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Bizim hyundai elentra 99model 1.6 sağlıklı ölçüm yapmadım ama 13-14 litreden aşağı yakmıyor eminim.

Eğer aracınız otomatik değilse bahsettiğiniz tüketim anormal.

Ya da siz aracı çok kısa mesafelerde veya agresif kullanıyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Aracım düzvites motor ısınana kadar 1100 1200 devir arasında kalıyor devir.Böyle bir sorunum genelde 2000-2500 arası devirde kullanırım aracı bazen agresif kullandığımda oluyor.Bencede anormal benzin tüketimim var :)

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

elentraların fazla yaktığını hyundai servisi söylemişti ayrıca honda civiclerin otomatiği manuelden az yakıyor bizim focusII ler normal seviyede ilerliyor demek.az yaktırcam diye inşallah ilerde bi sorun yaşamam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Yavuz arkadaşım "90km hız ve focus" cümlemi yanlış anlama bende seninle aynı aracı kullanıyorum, bir keresinde bende deneme yapayım dedim sağ şeritte 90 a sabitledim hızı biraz geçmeden kamyonun tekinden sellektörü yedim. :nazar:

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

En düşük değerlerin alınacağı yollardan birinde gitmişsiniz. Aslında en iyisi 90-100 kmh yolun tadını çıkara çıkara + ekonomi de cabası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
dün saat 2de focus 2 collection 2008 1,6 100ps aracımın deposunu doldurdum ankara keçiörende ordan konyaya doğru yol almaya başladım ve 3 saat sonra konya merkeze vardım girdim benzinliğe ve sıfırladığım km ye baktım 230km yol yapmışım hesapladım 169bin yakmış km de bu veriler cruis control aktifken hızım 90km de sağlandı nasıl iyi değilmi şehir içinde 320bin yakıyordu açıkçası bu kadar düşceğini tahmin etmemiştim.

Birde bunu dönüş yolunda deneyin.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

:mellow: Size kesinlikle katılmıyorum.Bir çok araçtan daha konforlu.Konfor için yol tutuştan ödün verilmemesi son derece haklı.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

hız limiti aşımından başka denetleme görevini yerine getirmeyen trafik polislerine ceza verip sinirlerimi bozacağıma 90 km giderim kamyoncu siniri bozarım daha iyi :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Fazla yumuşak ve rahat koltuk uzun yolda güvenlik açısından iyi değildir. Yolculardan bi kaçının uyuması bile sürücüyü çok olumsuz etkiler. Ama focusa kütük diyen arkadaşı da kutlarım çok hassas poposu varmış.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)
Birde bunu dönüş yolunda deneyin.

dönüş yolundada ilk yaktığım değere yakın bir değer yaktı ama; sonra bastım açıkçası gaza o halde dahi uyumlu bir yakıt grafiği çizdi ben açıkçası arabamdan bu kadar tasarruf beklemiyordum maşallah focus 2 de gidiyor devrini alınca yola yapıştığını hissettiriyor sürücüye.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bu hafta sonu izmir Eskişehir arasında 850 km.lik uzun bir yola çıktım. Arabadaki diğer arkadaşlarım mışıl mışıl uyudular vallahi, KONFORSUZLUKTAN şikayet eden olmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biraz önce Gebze-Dolapdere(istanbul) yaptım (60 km civarı). yol bilgisayarım 5.8 gösteriyordu park edeceğimde. bostancı maltepe civarı ve okmeydanı civarı hafif trafik de vardı. Tek yaptığım sakin olmak. Araç 1.6 Bora 8 valf benzin. Sakin olun ve deneyin. :nazar:

Yorum bağlantısı

Bende uzun yolda cok acil olmadıkça 90 km hıza sabitler.rahat rahat gider gelirim,bu arada dizel olan araçımdada 100 km de- 3,2 ve 3,4 arasında yakıt tüketimim oluyor.90 km hızda gitmek hem beni yormuyor hem aracımı yormuyor,arabam focus diye söylemiyorum ama konfor konusunda gerçekten çok iyi.varsa alternatif,konfor konusunda bu araçtan iyi araç var diyenler buyursunlar yazsınlar.Hem bizde bilmiş oluruz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

hız merağı olan bir insan değilim ama yinede uzun yolda 90 km hız sabır işi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...