İçeriğe Yönlendir

Golf 6 Tdi Bluemotion Yakıt Tüketimi (Cuma 1700-1800 Arası İstanbul)

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

Konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemedim tüm araçlarla ilgili yakıt tüketim gibi bir şey göremedim, kusur olduysa affola zahmet vereceğim ama değiştirirsiniz :biggrin:  

Aslında ben cuma tarafiğine pek girmem, girmeyide sevmem :biggrin: .Ama malum istanbul'da yaşıyoruz bir kaç yere uğramam gerekiyordu ve trafiğin tam ortasında değilde başlarken diye tabir edebileceğimiz bir saatde yola çıktım .Kah dur kalk, kah akıcı bir şekilde saat 17 gibi çıkıp 18.05 de otoparka girdim.Güzargahım Taksim, Eyüp,vatan caddesi, ordan zeytinburnu, ordan geri dönüş, Abdi ipekçi spor salonunun yanından aralardan kaçmaya çalışarak; cevizlibağ, Merter. Fotoğraflardanda göreceğiniz üzere 23 km yol 1 saat 6 dakika ,ortalama hız 21 km yakıt tüketimi 5,4 lt.Arabanın üzerinde 195 65 15 Goodyear ug 8 (kış lastiği ),Golf BM nin orjinal alışım hafif jantları takılı.Biraz daha sakin sürebilsem daha da iyi bir sonuç yakalayabilirdim,trafik iyice yoğunlaşmadan eve girme sitresiyle insan agresifleşilebiliyor.Otoparka girene kadar da böyle bir tüketim paylaşımı aklıma gelmedi, yakıt tüketimi için özenilmeden (tabi az yakmayı seviyoruz o ayrı )normal bir sürüşle elde ettiğim değerler bunlar fakat yinede beni tatmin etti.

5u16.jpg
olgq.jpg
hlse.jpg
ed67.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Tdi ise saygı duyulacak.. En başarılı diesel motor. Ekonomi ile performansı bir arada sunan harika bir motor..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bu kasa bluemotion arkadan itişe geçene kadar tercihim olabilir. Yakıt tüketimi ve görseli hoş geliyor gözüme

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

21 km ortalama hız ile çok başarılı bi değer, bende dizel focus varken aynı ortalama hız ile 6.2 ile dolaşıyordum.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Gerçekten iyi değer...

Fena değil ;)

Bluemotion=Ekonomi.   Bence harika bir değer.

Bencede :)

Tdi ise saygı duyulacak.. En başarılı diesel motor. Ekonomi ile performansı bir arada sunan harika bir motor..

Biliyosunki halen bıkmadım zaten :)

Bu kasa bluemotion arkadan itişe geçene kadar tercihim olabilir. Yakıt tüketimi ve görseli hoş geliyor gözüme

iyi tercih olur :yes:

güzel değer, ben kullansam herhalde 4.9 ları görür bu araba. :)

bende normal yoğunlukta şehir içi trafiğinde ,dediğim gibi biraz daha sakin sürersem olabilir gibi geliyor abi :good1:

21 km ortalama hız ile çok başarılı bi değer, bende dizel focus varken aynı ortalama hız ile 6.2 ile dolaşıyordum.

açıkcası aslında otoparka girerken ilk baktım 5.3 tü otoparkta park ettim sonrada fotoğraf çekmek aklıma geldi, bunun için uğraşırken bir tane arttı :D daha önce uzun yolda 49 lt yakıtla 1280 km görmüştüm.Hem şehir içi hemde şehir dışında ekonomi sağlayan ender araçlardan ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

2 bin km'de aracım son 200 km uzun yol değerim hız ort. 110 km/h yakıt ort. ise 3.8 lt Tdi-Dsg. Araç 1412 artı 95 kg. Bu motor gerçekten ekonomik, birde s/s olsa on numara olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bluemotionda ki motor normal tdi lardan farklımı?

Farkları şunlarmış

• Değiştirilmiş yazılıma sahip uyarlanmış motor yönetim sistemi
  • Düşürülmüş rölanti devri
  • Üst şanzıman kademelerinde daha uzun dişli oranları
  • En verimli vitesin seçilmesi için kumanda önerisi
  • Daha düşük hava sürtünmesi için optimize edilmiş aerodinamik yapı

(alt taban bölgesindeki parçaların kaplanması, radyatör ızgarası kısmen ya da tümüyle kapalı (modele bağlı))

• Sürtünme direnci optimize edilmiş lastikler
  • Daha alçak karoseri tasarımı
  • Fren enerjisi geri kazanımı
  • Start-Stop sistemi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

çok yakmış :D :D

He bende öyle yazdımya, arabalarımız çok yakıyo diye ortak konu açsak ya :tongue:

Çok güzel bir değer. 

bencede :)

2 bin km'de aracım son 200 km uzun yol değerim hız ort. 110 km/h yakıt ort. ise 3.8 lt Tdi-Dsg. Araç 1412 artı 95 kg. Bu motor gerçekten ekonomik, birde s/s olsa on numara olurdu.

Benim arabanın sayfasında 110 ile giderken arabanın 3.0 lt ye bağlayıp gidişinin videosu var, ikinci yakıt videosunda da 200 km gidip sonra depoyu füllediğimde sadece 6  litre (5.85lt) yaktığının videosu var. Şu anki fiyatlarla 4,65 tl ten 100 km 3 lt desek  14 tl ye 100 km gitmiş daha ne yapsın :). http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/231306-vw-golf-bluemotion-san%C4%B1r%C4%B1m-ben-bir-dizelciyim-p/page-10?hl=%20san%C4%B1r%C4%B1m%20%20ben%20%20dizelciyim

Farkları şunlarmış

• Değiştirilmiş yazılıma sahip uyarlanmış motor yönetim sistemi
  • Düşürülmüş rölanti devri
  • Üst şanzıman kademelerinde daha uzun dişli oranları
  • En verimli vitesin seçilmesi için kumanda önerisi
  • Daha düşük hava sürtünmesi için optimize edilmiş aerodinamik yapı

(alt taban bölgesindeki parçaların kaplanması, radyatör ızgarası kısmen ya da tümüyle kapalı (modele bağlı))

• Sürtünme direnci optimize edilmiş lastikler
  • Daha alçak karoseri tasarımı
  • Fren enerjisi geri kazanımı
  • Start-Stop sistemi

güzel bilgi :good1:

bluemotion benzinde de çok iyii..

:yes:

Gayet güzel bir değer vw dizelleri gercekten başarılı

bencede :yes:

Bluemotionda ki motor normal tdi lardan farklımı?

Evet, açıklamış arkadaşımız.

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...