İçeriğe Yönlendir

Yağ Damlıyor Nerden Damlıyor Bu Yağ?

Serdar Okur

Recommended Posts

Serdar Okur
bu sıkıntı havalar soğuyunca başladı arabayı park ediyorum klima kompresörü üzerinden yere 2damla yağ damlatıyor ve kesiliyor şarj dinamosu ile klima kompresörünün ve motor bloğu arasından bir noktadan o aradan bir yerden damlıyor lifte alamadığım için pek bir şey göremedim ama hidrolik yağı değil ondan eminim sizce ne olabilir nerden gelir bu yağ

Yorum bağlantısı
Reşat Uz

krikoyla biraz kaldırıp görme boşluğu yaratabilirsiniz, fener ve el yordamıyla yeri tespit edilebilir belki

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yağın rengi de önemli ? Koyu renk bildiğimiz motor yağı gibi mi yoksa pembemsi bir renk mi?

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

pembemsi ise ne ola ki

benimkide pembemsi yarın götüreceğim gerçi,

ya şanzuman yağı yada fren hidroliği diyorum ben

çünkü geçen hafta baskı balata volan değiştim muhtemelen iyi sıkamadılar bişeyleri.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Pembemsi ise direksiyon yada otomatik şanzıman hidroliği olma ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

rengi sıvı ayçiçek yağı gibi hidrolik kutum akıtıyor ordaki ayrıda onu biliyorum bu ne şanzımandan taraf gelmiyor daha sağ tarafta karterin üst kısımlarında bir yerde

Yorum bağlantısı
Memet Çakmak

Serdar bey Resim çekip koyabilirmisin daha net fikir yürütürüz

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

resim çekmeye çalışcam antifiz öyle yağlı olurmu benim antifiriz mavi renkti

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

resim çekmeye çalışcam antifiz öyle yağlı olurmu benim antifiriz mavi renkti

Çoğu zaman yağ sanılır.. Ancak kaçak azsa araç ısındığında buharlaşır damlama olmaz. Motor sıcakken de damlama varsa motor suyu değildir.

Yorum bağlantısı
Memet Çakmak

geçen hafta termostat ile antifirizi (mavi) yeniledim.

üzerinden çıkan antifiriz koyu kahverengi olmuş yağlı gibiydi.. bende anlamadım bu durumu.

bakalım resme.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçen hafta termostat ile antifirizi (mavi) yeniledim.

üzerinden çıkan antifiriz koyu kahverengi olmuş yağlı gibiydi.. bende anlamadım bu durumu.

bakalım resme.

alüminyum oksitin renigini alır, normal bir renk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Okur

motor yağı ve suyu aynı seviyedeydi baktım şimdi birde işaret koyayım iki yerede

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

Pembemsi ise direksiyon yada otomatik şanzıman hidroliği olma ihtimali var.

teşekkürler. cumartesi günü gittim sanayiye benim arabadan damlayan şanzuman yağı imiş. aks körüğünün orada bir conta var onu değiştirdiler sorun çözüldü. sanırım volan için söktüklerinde tam yerine oturtamadılar conta hafiften yırtılmış. şimdi damlama yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...