İçeriğe Yönlendir

Hangi Silecek Suyu? (Liste İlk Mesajda)

Misafir

Recommended Posts

Bekir Çelik
22 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Bekir su püskürtme uçları ısıtmalı c max ta... sıkıntı yok...

Araç çalışınca hemen ısıtıyor mu yoksa biz ön/arka cam ısıtıcıyı açınca mı devreye giriyor abi?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Araç çalışınca hemen ısıtıyor mu yoksa biz ön/arka cam ısıtıcıyı açınca mı devreye giriyor abi?
Ön cam ısıtıcı ile birlikte çalışıyor diye biliyorum. Yalnız keşke silecek suyu ısıtıcı da olsaymis iyiymiş.Depoda yada hortumlarda donan suya bir faydası yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
On 08.12.2017 at 09:39, Mert Yeldan yazdı:

Shell’de kendi markası ile satılan cam suyu beş para etmez. Dün -3 derede dondu. 100 kilometreyi camın yarısı buz ile geldim.

Shell Screenwash ben 4 kıştır kullanıyorum. Bİr sorun yaşamadım. Doğru karışımı yapamamış olma ihtimalin var mı ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Haftasonu ben de Shell Screenwash aldım. 1 / 0 kombinasyonunda -30 vaad ediyor. 4LT'si 22TL.

Yorum bağlantısı

Hep şok a101 tarzı yerlerden 5 litresi 4 5 liraya olanları aldm hiç donmadı bugune kadar

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Selçuk Bakış

Konuyu güncelleyelim, ihtiyacı olanlar olabilir :) 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Yazlık ne kullanıyorsunuz. Bir ara bimden konsantre plenty almıştım, bitti. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Wuruth iyi ama pahali mecburen normal cam sil kullaniyorum. Kaliteli olmasina ozen gosteriyorum acikcasi cunku hem daha iyi temizliyor hemde sileceklere zarar vermedigini dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Wuruth iyi ama pahali mecburen normal cam sil kullaniyorum. Kaliteli olmasina ozen gosteriyorum acikcasi cunku hem daha iyi temizliyor hemde sileceklere zarar vermedigini dusunuyorum.

CAmsil gibi ürünler deterjan bazlı olduğundan çıkış ağzı, borular, lastikler gibi kısımlara zarar veriyor. Acil uzaklaşmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Divorteks kullandım bu kış ve çok memnun kaldım. Yazın sadece hazır su koyuyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

CAmsil gibi ürünler deterjan bazlı olduğundan çıkış ağzı, borular, lastikler gibi kısımlara zarar veriyor. Acil uzaklaşmanızı öneririm.

Şurada tıkanmış pompanın görüntüsünü de paylaşayım deterjan bazlı ürünler yüzünden. Forumda paylaşılmıştı ama resimler uçmuş.

YQnN4l.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Cam suyu tabletleri nasıl? Taşıması kolay, bagajda durur, akmaz, kokmaz. Suyun içine atıp depoyu doldurursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kış olmadığı sürece su koyuyorum ben. Kışın ise shell den alıp koyuyorum ne veriyorlarsa kendileri denetlesin.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Shell'inki güzel, ulaşımı da kolay.

Yaz için de pembe olan yazlık cam suları var Shell'in, sabunlu filan, iyi temizliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Şurada tıkanmış pompanın görüntüsünü de paylaşayım deterjan bazlı ürünler yüzünden. Forumda paylaşılmıştı ama resimler uçmuş.

YQnN4l.png

Camsil turevi kullanmayinca Camdaki sinek lekeleri yapisip sakiz kivamina geliyor baska care birakmiyor bana

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
28 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Camsil turevi kullanmayinca Camdaki sinek lekeleri yapisip sakiz kivamina geliyor baska care birakmiyor bana

Würth ya da sonax'ın bu iş için üretilmiş konsantre suları var. 5lt'ye 1 adet atıyorsunuz, cillop.

https://www.hepsiburada.com/wurth-konsantre-cam-temizleme-sabunu-32-ml-pm-otev4045989823222

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Würth ya da sonax'ın bu iş için üretilmiş konsantre suları var. 5lt'ye 1 adet atıyorsunuz, cillop.

https://www.hepsiburada.com/wurth-konsantre-cam-temizleme-sabunu-32-ml-pm-otev4045989823222

kac para bir tablet🤔  

Edit: taplet sandim. Alalum bundan.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mustafa Karahan

Merhabalar, BİM de ya da A101de satılan antifirizli cam suyu gerçekten - 35e kadar dayanabilir mi? Bana o güveni vermiyor nedense. Ben BP de satılan antifirizli Cam sularından aldım şimdilik sıkıntı yok ama BİM ve A101e göre pahalı tabiki 😊 

Birde sizler cam suyu olarak kışın hangi ürünü  kullanıyorsunuz? BİM veya A101 den ürün alıp deneyenler var mı? 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, BİM de ya da A101de satılan antifirizli cam suyu gerçekten - 35e kadar dayanabilir mi? Bana o güveni vermiyor nedense. Ben BP de satılan antifirizli Cam sularından aldım şimdilik sıkıntı yok ama BİM ve A101e göre pahalı tabiki 😊 

Birde sizler cam suyu olarak kışın hangi ürünü  kullanıyorsunuz? BİM veya A101 den ürün alıp deneyenler var mı? 

-35 görecek mi Ankara

Bence Sam suyunu çok fazla takmayın alın uygun yollusunu. Ben öyle yapıyorum.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Fatih Evcin yazdı:

-35 görecek mi Ankara

Görmez büyük ihtimalle ama marketteki cam suları kaça kadar dayanır bilmiyorum. İşin doğrusu zaten pek cam suyu kullanılmıyor ama yine de donmasın durduğu yerde 😊

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

Görmez büyük ihtimalle ama marketteki cam suları kaça kadar dayanır bilmiyorum. İşin doğrusu zaten pek cam suyu kullanılmıyor ama yine de donmasın durduğu yerde 😊

Würth ün vardı sanırm konsantre olarak ,  su ile karışıtırlıp koyuluyordu donmaya karşı etkili ve kokuluydu, kullanan arkadaşlarım vardı kokusu çok güzeldi :) 

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Divortex kullanıyorum 2 yıldır. Geçen yıl donduğuna şahit olmadım. Bu yıl bakalım ne kadar soğuk olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben BİM'den alıyorum gayet de güzel, Yazın da bildiğimiz BİM'den alınan normal su koyup içerisine de biraz sıvı deterjan ilave ediyorum. Gayet güzel oluyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ayhan Asil yazdı:

Ben BİM'den alıyorum gayet de güzel, Yazın da bildiğimiz BİM'den alınan normal su koyup içerisine de biraz sıvı deterjan ilave ediyorum. Gayet güzel oluyor.

Silikonlu olanı da tavsiye ederim deterjana gerek kalmıyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...