İçeriğe Yönlendir

Gla 180 Cdi 1.5 Dci Ile Geliyor

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu Renault motorlu merco ları Türkiye için ürettikleri söyleniyor doğru mudur?

Hayır.

ingilitere'de özellikle emisyona bağlı bir vergi var. Onu delmek için lazım. Almanya beygirgücü ile hallediyor bu vergiyi. O nedenle 2.0 motorlu 100HP BMW ler var.  Yine GLA200 ve 250 CDI için 2.1 motorlu iki versiyon var biri 136 hp öbürü 180 hp felan. Yine başka bir yazıda ise 1.6 DCI motorun yeni C180 ile geleceğini okudum. Bence makul.

küçülme birçok pazarda beklenen (motor hacmi olarak) bir durum. Biz de bunun öncüleri arasındayız.

Tüm avrupada sanırım bir süre sonra homojen olacak bu işler. bizimki ile beraber.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

hangi kitle? 

ucuz bantta duster dışında adam yok zaten?

Sayın hocam doğru diyosunuz da Duster fiyat olarak cazip ve hemen her düzeye hitap edebiliyor,Merso bunu başarabilecek mi dersiniz????

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bu sınıfta lider X1 ve Evoque. GLA benim hiç hoşuma gitmedi. 1.6 dci C Klasse de 1 yıldır geldi gelecek deniliyor ama ne zaman grlir bilinmez

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

X1 arkadan çekişli. evok benzin canavarı ve 150 bin lira. duster 50 bin.

75-100 arasında ürün yok. Var: honda ve rav4. bunlar ise japon.

tiguan'ı geçiyorum çünkü tepesi yüksek, dizeli 2.0, tipi eskidi, benzinlisi eh işte. en önemlisi tipi golf plus gibi. ordan kaybediyor.

"sleek" değil.  evok mesela bu tipte en iyisi. keza x1 de iyi. ve fakat x1 çok pahalı. hadi pahayı geç çok yakıyor.

kaşgay'a rakip olur daha iyi kalite isteyenler alır.

hondaya baktım test ettim. gürültü biraz fazla geldi, fiyat eh işte yüksekçe. çok tatmin olamadım. ben burdayım demiyor.

tip yakıt donanım olarak şu an forester rakipsiz. servis korkusu olmasa yedek parça meselesi olmasa alınabilirdi.

A serisinin yükseği.

A serisinin sıkıntısı içine gömülüyor olmandı. A180 den çıkıp fusion'a binince "oh ben dünya varmış neydi o ya" dedimdi. Şimdi bunda sürüş pozisyonu 25 santimden 50 santimlere çıkarılmış (popo yüksekliği) görüş çok iyileşmiş. arka baş mesafesi genişlemiş. Ön burun kalınlaşmış kütleşmiş. Güzel olmuştur kesin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Skoda yeti ?

pardon. güzel araç ama o bir skoda. ticari sanan çok. ön tasarımı bana cazip gelmiyor. duster kasayı skoda yapsa mesela değişik düşünülür. kalite tiguan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Skoda Yetiyi biraz inceledim ve kısa bir test sürüşü yaptım..

Artıları
-Ferahlık ve yüksek oturma.Özellikle araca biniş ve inişlerde'' kır dizini ,eğ başını'' demeyen bir araç olması
-1.6 dizel ile makul tüketim ve tork
-Konforlu süspansiyon sistemi ve yerden yükseklik
-Katlanabilen koltuklarla artan bagaj hacmi
-Arka koltuklarda sırt eğiminin kısıtlıda olsa ayarlanabilmesi hoş bir detay

Eksileri
-Yetersiz yada kısıtlı diyebileceğim bagaj hacmi-Koltuklarla oynarsak durum değişiyor tabi
-Daha kaliteli olmasını beklediğim iç kaplama ve döşemeler
-Yetersiz eşya saklama gözü ve özellikle kolçak altı eşya bölümü çok küçük
-Koltuk kaplama kumaşının daha kaliteli ve sadece bej sunulmaması 

Kıyaslamaları mevcut C max ıma göre yaptım..

Şubatta yeni yüzüyle geliyor..

http://www.turkeycarblog.com/2013/12/2014-skoda-yeti-subatta-turkiyede-satisa-sunulacak/

Tabi dsg şanzıman da geliyor..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bu arabanın avantajı motor hacmi düşük olduğu için vergileride düşük. X1 de ve Evoque'da dizel seçeneği var ama motor hacmi 2.0 bu yüzden pahalı. Geçen X1 Lemans Blue M Paket gördüm ve harikaydı. Siyah/siyah Evoque da mükemmel duruyor. Duster belkide içlerinde en iyis çünkü f/p oranında mükemmel. 4 5 tane 911 eskitmiş m5 m3 458 italia gibi süpersporlara sahip olmuş bir tanıdığım aynı zamanda av meraklısı ikinci Dusterını aldı. Duster 50 bin tlye espli difkilitli komik az yakan vergisi düşük parçası ucuz arazide çok başarılı bir jip daha yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu video her ne kadar aracı bantlı gösterse de genel büyüklüğü ve havası için reklam filmine göre daha doğru izlenim veriyor bence:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

GLA değilde GLK sı yokmu beni benden alıyor, alabilseydim torunuma bırakırdım.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ve geldi....

127 bin gayme

115 kW (156 PS
4 Silindir 134-137 g/km 
5,8-5,9 litre/100 km (ortalama şd 4.8)

Genel teknik bilgiler

Model GLA 200 Urban Silindir sayısı 4 Silindir hacmi (cm³) 1595 cm³ Performans 115 kW ( 156 PS ) Şanzıman 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzıman Hızlanma (0-100 km/h) 8,8 saniye Azami hız: 215 km/h Tüketim bilgileri*** Şehir içi*** 7,5 - 7,5 litre/100 km Şehir dışı*** 4,8 - 4,9 litre/100 km Ortalama*** 5,8 - 5,9 litre/100 km CO2 emisyonu ortalama*** 134,0 - 137,0 g/km

*** Verilen degerler ölçüm aninda geçerli olan ilgili mevzuat kapsaminda, mevzuatta belirlenen ölçüm yöntemine, karma kosullara ve Avrupa Birligi yakit normlarina göre belirlenmistir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayip, bir taahhüt veya teklif olusturmamakta, sadece çesitli ara

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/gla-class/x156/configurator/configurator_x156.html?tp_ccci=/dsc_tr/globalsessionid/DSC_tr3C3030603A2D353AFF650D06525A5200/dsc_locale/tr_TR/appId/DSC_tr/siteLocale/tr_TR/P3501ViewBean.jam1%3bjsessionid=0000QZ36iEnqWx2IhV7TBKUm51x:186tpab97

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1.5dci da 160hp yok.

Bu Renault'un geçtiğimiz ay duyurduğu 1.6 160hp'si olmalı :wub:

Yanlış alarm. Benzinli çıktı bu motorlar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ha ben zaten dizel diye kastetmedim. araba geldi yani o açıdan. dci arkadan gelecekmiş.

bu bildiğin 156 hp c180 motoru. ama bu araç önden çekiş olduğu için yakıt harcaması bence mükemmel olmuş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ve geldi....

127 bin gayme

115 kW (156 PS

4 Silindir 134-137 g/km 

5,8-5,9 litre/100 km (ortalama şd 4.8)

Genel teknik bilgiler

Model GLA 200 Urban Silindir sayısı 4 Silindir hacmi (cm³) 1595 cm³ Performans 115 kW ( 156 PS ) Şanzıman 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzıman Hızlanma (0-100 km/h) 8,8 saniye Azami hız: 215 km/h Tüketim bilgileri*** Şehir içi*** 7,5 - 7,5 litre/100 km Şehir dışı*** 4,8 - 4,9 litre/100 km Ortalama*** 5,8 - 5,9 litre/100 km CO2 emisyonu ortalama*** 134,0 - 137,0 g/km

*** Verilen degerler ölçüm aninda geçerli olan ilgili mevzuat kapsaminda, mevzuatta belirlenen ölçüm yöntemine, karma kosullara ve Avrupa Birligi yakit normlarina göre belirlenmistir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayip, bir taahhüt veya teklif olusturmamakta, sadece çesitli ara

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/gla-class/x156/configurator/configurator_x156.html?tp_ccci=/dsc_tr/globalsessionid/DSC_tr3C3030603A2D353AFF650D06525A5200/dsc_locale/tr_TR/appId/DSC_tr/siteLocale/tr_TR/P3501ViewBean.jam1%3bjsessionid=0000QZ36iEnqWx2IhV7TBKUm51x:186tpab97

130 bine, Röno Kiliyo sedan.... vay bea

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...