İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Neden Gerekli ( 2 Dakikanızı Ayırın Lütfen )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Rica ederim daha uygun fiyatlı orjinal ürün satan yer bulursanız orayıda tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Eroglu

su an Polonyadayim, buralarda da Turkiye gibi yeni yeni yayginlasmaya basladi, ama pek guzel bir marka yok, Rusyada Ukraynada yaygin sekilde kullaniliyor fakat oralari bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

GS9000 bugün geldi, şimdi kurcalakmakla meşgulüm, yarın videoları paylaşırım artık. ilk gözlenim,  fiyatına göre çok güzel. camdaki nokta kirleri ve rezistans telini bile gösteriyor. ayrıca 106 ekran tv. den seyrediyorum çok başarılı. yanlışlıkla kartı formatladım. yarın yeni konu altında paylaşırım. yılbaşı olmasaydı sanırım 9 günde gelirdi, 11 günde elime ulaşmış oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Eroglu

cok hizli bir gonderim olmus, ocak 15te geldigim zamna hemen siparis veririm bende :)

videolarinizi bekliyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

GS9000 bugün geldi, şimdi kurcalakmakla meşgulüm, yarın videoları paylaşırım artık. ilk gözlenim,  fiyatına göre çok güzel. camdaki nokta kirleri ve rezistans telini bile gösteriyor. ayrıca 106 ekran tv. den seyrediyorum çok başarılı. yanlışlıkla kartı formatladım. yarın yeni konu altında paylaşırım. yılbaşı olmasaydı sanırım 9 günde gelirdi, 11 günde elime ulaşmış oldu.

11 gün istanbuldan diyarbakıra kargo gitmio ne iş rüşvetmi verdiniz yaa  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)
Örnek bu kazayı izmirde arkadaşım olan forumdaşımız Ahmet AYDIN yaptı.  Arkadan çarpmasına rağmen kamera sayesinde kaskosuz aracının tüm masrafını %100 karşı taraf kusurlu olarak karşı tarafa ödetti. Kazadan sonra sigorta experine görüntüleri usb bellek ile verdi. 

Trafik tutanağının resmi var  %0 kusur. Arkadaşımla yaptığım telefon konuşması yakında ekleyeceğim. ( Eklendi )

Eğer haklı iseniz hakkınızı arayın 

Video uzun sadece kısa kısım koydum.

Kaskosu olsaydı bu sefer suçsuz olduğu için kasko indirimini kaybetmez ve kendi aracının 2. El değerini düşürdüğü için dava açıp tazminat bile alabilirdi.

Kaza özeti : adam durulması ve dönülmesi yasak olan yerde duruyor ve arkadaşım arkadan çarpıyor. Karşı taraf ben hareket halinde giderken vurdu ve sağa savurdu beni dese kimse şahit olmadığı için %100 kusurlu olacaktı arkadaşım...

What's Up üzerinden aramızda geçen diyalog :

dkbrNV.jpg

Ro3A86.jpg

7MvJWW.jpg

4blAW4.jpg

a2Evp5.jpg

lv1Xpb.jpg

VvYONn.jpg

bJb1R8.jpg

W1YzRY.jpg

Ahmet AYDIN bilgisine  :yes: 

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Geçmiş olsun aslında diğer ülkeler gibi bizde de şart olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

geçmiş olsun.. linea nın arka farlara dikkatlice baktım da araç gerçekten geri viteste.. güneş yansıması yok.. Neden derseniz güneşin açısını lineanın gölgesine bakarak anlayabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok saolun. Herşeyi geçtim bir kaza oldu ama karsimdaki şahsın sen arkadan çarptın suç senin demesi beni cıldırttı. Olgu abiyi sonuç açıklandıktan sonra aradım teşekkürlerimi ilettim kamerayı alabilmem için elinden gelen herşeyi yaptı. Tesekkur etmem gereken bi yer daha varsa oda bu forumdur. Forumdaki herkese cok tesekkur ederim. İyiki bu ailenin bir üyesiyim.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim de aklima direk linea sahibi maraz cikaracagina arkadasina sukretsin demek geldi. O tir sagda olsa olay cok.daha farkli boyutlarda olacakmis dedigin gibi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

geçmiş olsun. arkadaşınız sanki sağa doğru lineanın üstüne sürmüş arabayı  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Benim de aklima direk linea sahibi maraz cikaracagina arkadasina sukretsin demek geldi. O tir sagda olsa olay cok.daha farkli boyutlarda olacakmis dedigin gibi.

Saygilarimla.

valla adamın araçtan gözlüğünü çıkartıp bir inişi var etik olmaz diye koymadım foruma :) Yani olay yargıya fln taşınırda ahmet mahkemeye verirse adamın yüzü ve kimliği internette görünmesin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yalan yanlış, kulaktan dolma bilgilere cevap gibi olmuş bu olay. En kısa zamanda arkaya da bir kamera takacağım

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Neden kamera kullanmalıyız örneklerine devam : ( Babam bir ara ağır küfretti orayı kestim )  :rolleyes:

2 gün önce babamın üstüne kıran sürücü, kaza durumunda kameramız olmasa arkadan vurduğumuz için suçlu olacaktık. 

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

geçmiş olsun. arkadaşınız sanki sağa doğru lineanın üstüne sürmüş arabayı  :unsure2:

Abi aracı lineanin üstüne surdum gibi gözüküyor haklisin ama videoyu dikkatli izledigimizde aslında kangoya çarpmamak için sağa kirdim kangonun kaçmasıyla lineanin o an gordum hiç gözükmüyordu kango yüksek olduğu için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Karşı taraf kusurlu ama her zaman durmaya hazırlıklı olmak lazım. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

2012 yılında başımıza gelen kazada aracım perte çıktı.Kazaya bakılınca ben kamyona vurmuş gibi gözüküyordum ama vatandaş ota şeritten hiç sinyal dahi vermeden karşı yöne geçmeye çalışırken durumu fark etsemde yaklaşık 70 km hızla giderken durmam imkansızdı ve kamyona vurup orta kaldırım la arasına sıkıştım.şöför bunu inkar etti.sen hızlı geliyordun bana vurdun dedi.allahtan çevrede görgü tanıkları vardı birde güvenlik kamerası kayıtlarıyla suç  karşı tarafa çıkınca kaskodan paramı alabilmiştim.Allah beteinden saklasın.Kamera gerçekten şart.

BD2pqQ.jpg

Z7db8o.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karşı tarafın trafiğe aykırı hareketine rağmen vuranın suçsuz olarak sigrotaya kabul ettirmesine ilginç bir örnek olmuş tebrikler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

2012 yılında başımıza gelen kazada aracım perte çıktı.Kazaya bakılınca ben kamyona vurmuş gibi gözüküyordum ama vatandaş ota şeritten hiç sinyal dahi vermeden karşı yöne geçmeye çalışırken durumu fark etsemde yaklaşık 70 km hızla giderken durmam imkansızdı ve kamyona vurup orta kaldırım la arasına sıkıştım.şöför bunu inkar etti.sen hızlı geliyordun bana vurdun dedi.allahtan çevrede görgü tanıkları vardı birde güvenlik kamerası kayıtlarıyla suç  karşı tarafa çıkınca kaskodan paramı alabilmiştim.Allah beteinden saklasın.Kamera gerçekten şart.

BD2pqQ.jpg

Z7db8o.jpg

Uğur bey nerede ise aynısı benim başıma gelecekti :

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ
(düzenlendi)

Gerçekten kameranın artısı çok net tekrar ortaya konmuş.Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun, olan zaten suçsuz olan araca oluyor. Ben de Olgu Hocamı takip ediyordum 308 varken sonra arabaya viofo marka kamera taktım 1 ay geçmeden ben de kaza yaptım arabayı sigorta yaptırmak istemedi o halde sattı başkasına bana da hasar bedelini ödedi çıktı işin içinden. Benim kazada da sanki ben mareaya vurmuş gibi görünüyordum ama adam benim ön taraftan öyle bir vurdu ki ben durunca beni de sürükledi 308in alt üst tüm şasi yamuldu sağa doğru.

Olgu Hocama bu konudaki emekleri için teşekkür ediyorum. Kameram şimdi mondeoya takılı ve sürekli kayıtta. 

Bu da benim kaza; suçun tamamını Marea'ya verdiler, kontrolsüz çıkma, sağdan gelene yol vermeme nedenleri ile. Ama kamera kaydı olayı bitirdi. Tabi ben de bir de kasap kamyoncu var videoda da görüldüğü gibi yolun yarısına park etmiş durumda. Kaza sesini duyunca aşağı inip hemen arazi oldu zaten. 

tarihinde Özgür Altındağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ

bu 308 i pert mi etti sigorta?

Evet ama şöyle oldu resmi olarak pert kaydı girilmedi, eksper 12000 hasar kaydı artı şanzıman için olası 10000 liralık bir risk yazmıştı. Yarı otomatik şanzıman çalışmadı çünkü kazadan sonra yağı falan komple akmıştı artı soldan darbe alınca şanzımanın beyni de hasar almıştı. 

Sigorta cebinden 22000 liranın çıkabileceğini öngörüp bana aracınızı 30000'e satın, 12000'de siz alın teklifi sundular. Ben de kabul ettim mecburen 4000 lira zarar ettim ama arabayı da 12000 hasar kaydı ile satamazdım. Tamiri riskli arabalar için uygulanan bir yöntemmiş bu.Olay sonunda ben arabayı noterde 30000'e sattım alan firmaya. 12000'de hasar parası aldım 42000'e vermiş oldum aracı.

Sonrasında sürece baktım olay şöyle kurgulanmış sanki ben bana 12000 lirayı verin arabayı kendim tamir ettireceğim demişim adamlar onu bana vermiş, sonra ben de arabayı o halde birine noterde satmışım gibi olmuş. 

Sigortalar 3 kuruşun hesabını yapan şirketler bunu bu kazada net anladım. Bir de olan hep kazada suçsuz olana oluyor. 46000'ya arabayı satacaktım 1 hafta sonra ama başıma bu olay geldi satamadık kısmet olmadı, 1 aydan fazla sürdü bu olay tamir dediler geri vazgeçtiler, sonra sigortanın kendi uzmanı gitti baktı başka ustalara baktırdılar falan sonuç böyle oldu. Hava yastıkları açılmadı peugeot'u aradım şikayet ettim pert olayı oluşmasa uğraşacaktım ama hiç vaktim yoktu o ara böyle kapattık olayı. 

Herkese kazasız belasız günler diliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...