İçeriğe Yönlendir

Auris Mi,clio Mu,focus 2,5 Mu?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Ali Elöver

Toyota, Hilux ve LandCruiser dır o kadar, gerisi tırt, almam :)

Toyoto hacamat, bosuma uretmesinler yaris corolla auris avensis camry hemen dursun uretim bandi ;)

ucuz arıyorsam gider dacia falan alırdım yahu...

Burdan şunu mu anlayalim Sn. Ali Androidoğlu, toyoto=daçya ??? İkisi de ucuz sonuçta hem senin tercihin de daçya toyoto yerine :)

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Toyota bence kalitenin yanından geçmeyen bir marka. Sağlamlık deseniz tamam. Her yer sert plastik. Tasarımın T'si yok. Bütün japon araçları böyle benim gözümde.

Senin gözünde.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Toyoto hacamat, bosuma uretmesinler yaris corolla auris avensis camry hemen dursun uretim bandi ;)

Burdan şunu mu anlayalim Sn. Ali Androidoğlu, toyoto=daçya ??? İkisi de ucuz sonuçta hem senin tercihin de daçya toyoto yerine :)

Camry falan geç onları, bizde yaygın satılanlara bak sen, corolla-auris-avensis-yaris= demode ve tipsiz, avrupaya ne bakıyorsun kardeşim :)

Toyota-daçya değil, anlamamışsın, bu konuda focus-auris-i30 vs. deniyor, içlerinde ucuz diye auris öne çıkıyor, kastettiğim bu, tututlmayan, süslensede içi hala kalitesiz olan bir araç, o yüzden ucuza kaçmayın diyorum, şimdi anladınmı sayın Tırtöver :)

Toyota bence kalitenin yanından geçmeyen bir marka. Sağlamlık deseniz tamam. Her yer sert plastik. Tasarımın T'si yok. Bütün japon araçları böyle benim gözümde. 

Katılıyorum, malzeme kalitesiz, tip yok, gerisi zaten her markada fazlasıyla var.

Japonların genelinde bu var, içlerinde yine en güzel Mazda bence, sonrada Subaru ki o bile iç malzemede yetersiz.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Auris'in üstüne çok gidilmiş gibi geldi. Belki motoru performansta tırt ama focusdan az yakar ve daha sessizdir. İçinin focusdan kalitesiz olduğuna katılmıyorum. Türkiyede aurisin satış rakamları focus hb'den daha iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Auris'in üstüne çok gidilmiş gibi geldi. Belki motoru performansta tırt ama focusdan az yakar ve daha sessizdir. İçinin focusdan kalitesiz olduğuna katılmıyorum. Türkiyede aurisin satış rakamları focus hb'den daha iyi.

Yeni kasa focusta tırt bu arada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

10 Ekim de i30'u dizel full donanım 62 liste fiyatı varken Sivas İnoto'dan 57 bine aldık arkadaşıma. 2 ayda ne kadar artmıştır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Performans bence normal, sonuçta ralli arabası almıyor kimse. İçi F3'ten kalitesiz. Binip şöyle biraz kurcalarsanız anlarsınız. Birde eğer satış rakamlarına bakarak karar veriyorsak En iyi aracın Renault Symbol veya dacia felan olması gerekir. Türkiye'de satış rakamlarının içine filo alımları da dahil ediliyor malesef. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Toyota-daçya değil, anlamamışsın, tututlmayan, süslensede içi hala kalitesiz olan bir araç, o yüzden ucuza kaçmayın diyorum, şimdi anladınmı sayın Tırtöver :)

.

Nasil anliyim ben senin gibi otomobil, elektronik, cep telefonu ve android yazilim gurmesimiyim ??? Açikladin iyi oldu anladim ki toyoto hem pahali hem tirt hem kalitesiz, daçya hem ucuz hem kaliteli hem herşey :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nasil anliyim ben senin gibi otomobil, elektronik, cep telefonu ve android yazilim gurmesimiyim ??? Açikladin iyi oldu anladim ki toyoto hem pahali hem tirt hem kalitesiz, daçya hem ucuz hem kaliteli hem herşey :D

yine anlamadın, daçia ucuz ve reno motoru var, gerisi yok, fiatın biraz daha kötüsü işte  :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Yeni kasa focusta tırt bu arada :)

Oooo ford da paylanmış...

Mercedes nerden başlar mirim ?

Bmw nerden başlar, gerçek Audi hangisidir ?

yine anlamadın, daçia ucuz ve reno motoru var, gerisi yok, fiatın biraz daha kötüsü işte :D

O zaman daçya ve fiyat toyoto dan iyi demek.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Oooo ford da paylanmış...

Mercedes nerden başlar mirim ?

Bmw nerden başlar, gerçek Audi hangisidir ?

O zaman daçya ve fiyat toyoto dan iyi demek.

Focus 2.5 tan sonra benim için bitti, gerçi 2.5 ğunda içi tırt ve ses alıyordu, ses genel sıkıntı bu ford da.

Merso E250 den Bmw de 20 den başlar, bu arada Merso için sınır gittikçe yükseliyor çünki her geçen sene daha tırtlaşıyor

Auidiye gelince, içlerinde en iyisi bence, gelişiyor ve kaliteyi diğerleri gibi bozmuyor, bu arada Audi de A4 ten başlar.

Sıralama şu Audi-Bmw-Merso

Tamam mı mirim :)

daçya ve fiat, fiyat olarak iyi, gerisi masal, ben zaten ucuz alacaksam Toyotanın tırtını alacaksa gider daçyanın tırtını alırım demek istedim, gerçi almam, bilirsin ben hep eniyileri alırım  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Performans bence normal, sonuçta ralli arabası almıyor kimse. İçi F3'ten kalitesiz. Binip şöyle biraz kurcalarsanız anlarsınız. Birde eğer satış rakamlarına bakarak karar veriyorsak En iyi aracın Renault Symbol veya dacia felan olması gerekir. Türkiye'de satış rakamlarının içine filo alımları da dahil ediliyor malesef. :)

Sümbül ve daçya farklı segment araçlar. Auris ve focus hb filo araçları değil.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Sümbül ve daçya farklı segment araçlar. Auris ve focus hb filo araçları değil.

Malesef  öyle değerlendirilmiyor

otomobil-001.jpg

Yorum bağlantısı

Ali abi toyotanın tasarımı kötü demişsin de fiestanın vites koluna ne demeli :D :d

Bi suni deri bile koyamamışlar. 

ford-fiesta-int6.jpg

lavabopompa_banyo.jpg

:D :d

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi toyotanın tasarımı kötü demişsin de fiestanın vites koluna ne demeli :D :d

Bi suni deri bile koyamamışlar.

:D :d

o koruk dişinda herşeyi güzel ki bende St körüğü var, yani dahada super :) ayrıca koymuşlar yeterki iste ;) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

o koruk dişinda herşeyi güzel ki bende St körüğü var, yani dahada super :) ayrıca koymuşlar yeterki iste ;)

Ali abi arabana çamur atmak istemem ama şantiyede aynısı var. Sürekli kullanıyorum. Eğer clio ile yanyana duruyorlarsa ve clio boştaysa direk renoya atlıyorum. :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bende i30'un yeni kasasını çok beğeniyorum özellik sw modelini

auris de hep aklımda olan bir araç fakat fiyat ve servis maliyetleri konusunda biraz çekincelerim var (beraber çalıştığım arkadaşımda yaris var ve servis fiyatları çok pahalı 30000 bakımı 670 tl civarında bir ücret ödemişti galiba). ayrıca hem focus hem de i30 a göre daha küçük bir kasaya sahip olması benim için bir handikap. gerçi cilo da seçenekler arasında olduğuna göre boyutlar sizin için önemli değil galiba o bakımda düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Malesef  öyle değerlendirilmiyor

Ben öyle değerlendiriyorum :p Sanırım yanlış anlaşıldı. Ben, auris, focus hb'den çok satıyor derken, auris için tutulmayan bir araç olduğu söylendiği için belirttim. Zati listede auris ilk 30'a girmiş ama focus hb girememiş.

Ayrıca bin çeşit liste var, ne için kullandığınıza göre değişir. Mesela:

7jj1.jpg
(arabam aralık sayısından alıntıdır)
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Kaporta zayıf, tasarım vasat, malzeme kalitesi tırt, motor güçsüz, bunların dışında sağlam ama demode bir marka.

2006 HB ve 2010 Sedan olmak üzere iki tane dizel kullanıyoruz öncelikle bunu belirteyim.

1. Kaportasının zayıf olduğunu ilk defa senden duyuyorum.

2. Tasarım görecelidir ki bence son kasası dahil, bir uzay mekiği değillerdir ama sadece ve şıktırlar her zaman. Tasarım anlayışı bol bol şişirmek ve gereksiz elektronik oyuncak tuşlar ise başka modellere yönelebilirsiniz.

3. Malzeme kalitesi tırt diyorsun, aynı yaş ve km'de bir ford focus ile hem iç hem dış olarak kıyaslayalım benimkini istersen, hangisinin daha kaliteli olduğunu sıfırken değil üzerinden 5-6 sene geçtikten sonra anlarsınız :)

4. Motor güçsüz demişsin, pancar motorlu (zamanında bende kullandım) fiesta kullanan birisi için oldukça iddalı sözler :p Kağıt üzerinde 20hp eksiğine rağmen yolda focusa belki geçilir ama ezilmez. Ve 1.6 90hp olan bir focusla denk gelmeyin saç baş yoldurtur ;) Allahtan 1.6 dizeli yok yoksa patates edermiş focusları :D

5. Demode anlam olarak "modası geçmiş olan"'dır ama bugün "filo harici" focusa havada karada saplar satış olarak :D Focus'un satışlarının çoğu filo olduğu için yüksek bunu zaten biliyorsun. Demek ki modası geçen corolla veya auris değil diğeri :p

Fistayla denk gelme MMT ile bile saplarım ciiuuvv ciiuuuvvv :)

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Kalite ve şıklık gorecelidir. Bence gidip auris test edin. Suan iyi kampanyalari da var. Active donanım dizel otomatik her türlü güvenlik ve konfor donanimli araci 56 bin lira civarında alabilirsiniz. Önceki auris konusunda ben de çok begenmiyordum ama yeni auris olmuş. Çok da hoş olmuş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali abi arabana çamur atmak istemem ama şantiyede aynısı var. Sürekli kullanıyorum. Eğer clio ile yanyana duruyorlarsa ve clio boştaysa direk renoya atlıyorum. :)

Bilirim o fiesta van ı, hışır o, ayrıca ben olsam o hurda clioya binmezdim ölmeye niyetim yok, ben o aracın sıfır halinide bilirim, sana tavsiyem sakın zorlama, ayrıca clio ile fiesta yanyana bile gelemez, üzgünüm : :) birinde sağ çıkar diğerinde kesin ölürsün, özelliklede o clio ile, aman diyim, o araca dikkat et.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2006 HB ve 2010 Sedan olmak üzere iki tane dizel kullanıyoruz öncelikle bunu belirteyim.

1. Kaportasının zayıf olduğunu ilk defa senden duyuyorum.
2. Tasarım görecelidir ki bence son kasası dahil, bir uzay mekiği değillerdir ama sadece ve şıktırlar her zaman. Tasarım anlayışı bol bol şişirmek ve gereksiz elektronik oyuncak tuşlar ise başka modellere yönelebilirsiniz.
3. Malzeme kalitesi tırt diyorsun, aynı yaş ve km'de bir ford focus ile hem iç hem dış olarak kıyaslayalım benimkini istersen, hangisinin daha kaliteli olduğunu sıfırken değil üzerinden 5-6 sene geçtikten sonra anlarsınız :)
4. Motor güçsüz demişsin, pancar motorlu (zamanında bende kullandım) fiesta kullanan birisi için oldukça iddalı sözler :p Kağıt üzerinde 20hp eksiğine rağmen yolda focusa belki geçilir ama ezilmez. Ve 1.6 90hp olan bir focusla denk gelmeyin saç baş yoldurtur ;) Allahtan 1.6 dizeli yok yoksa patates edermiş focusları :D
5. Demode anlam olarak "modası geçmiş olan"'dır ama bugün "filo harici" focusa havada karada saplar satış olarak :D Focus'un satışlarının çoğu filo olduğu için yüksek bunu zaten biliyorsun. Demek ki modası geçen corolla veya auris değil diğeri :p

Fistayla denk gelme MMT ile bile saplarım ciiuuvv ciiuuuvvv :)[/qusadekonu neden fiestaya geliyor, ben daha iyidir dedimmi, ayrıca sen onu sadece asfaltta kullandin sanirim, az stabilize yolda kullan bakalim kaportan ne haleb geliyor, kaporta tirtliginda Honda 1. Toyota 2. dir bilimsel gercek bosa zorlama Yiğitcan, ama sunuda soyliyim, Ford da sadece cmax ve mondi derim, gerisi tirt, anca ecoboost olursa olur, o da zaten toyota falan birakmaz parçalar, zor gecersin :)"

1- Yiğitcan, birkere kaportası zayıf, boşa aksini iddaa etme, bu konuda honda 1. toyota 2. dir, sen sadece asfaltta kullandın sanırım, stablize yolda kullanda görelim, hadi bu olmadı otoyolda taş gelsinde kaportanın haline bak bakalım ne oluyor.

2- hadi tasarıma birşey demiyeyim, zevk diyelim.

3-Dikkat edersen Toyota da Focus3 te tırt diyorum, al birini vur ötekine, uzun ömür falanıda geç, arabasına normal bakan birisi için 2 araçta aynı kalır, 10 sene sonrasında bile, ayrıca toyotanın sağlam bir gövdesi, mekaniği olduğunuda söylüyorum zaten, dediğim kaporta zayıf-motor emsallerine göre güçsüz ve seçenek yok, bir ecoboost tepesinden atlar mesela

4-Fiesta nereden çıktı, sende Ali Tırtöver gibi çamura yatma, ben daha iyidir dedimmi, nerden çıktı fiesta, Fiesta Ford un alt ve küçük aracıdır, ne olduğuda bellidir, elbette Corolla daha iyidir, aralarında kabbak gibi sınıf farkı vs. var, geç sen bunları, Focus un ise durumu değişken, dizelde haklı olabilirsinde benzinlide fena dayak yer Corolla, 2 tane motoru var zaten, motoru olsunda patates etsin, önce adam gibi motor getirsinler sonra görelim senin toyotanı, hem ben Ford süperdir falanda demiyorum, sıkışınca klasik manevralara başlıyorsunuz nedense.

5-Modası geçik kardeş, süslemeyle olmuyor bu işler, hem Filo aracı olarak neden Corolla kullanılmıyor sence, filoda focusun önde olması, nispeten daha ucuz servisi, ve servisinin daha yaygın olması, takır tukur kullanıma uygun olması vs. uzaarr...bunları zaten biliyoruz...

Sonuç= Toyota da Ford da eh işte araçlar satan firmalardır, boşa kendimizi yormayalım, keşke mali durumumuz düzgün olsada orta sınıf tırtlara bineceğimiz yere Audi gibilerine binebilsek...

Al sana auris, bence tipsiz, donanımdan önce tipini sevmeliyim, bana göre fazlaca şişirilmiş öğelerle dolu arka kısma sahip vasat bir tasarımı var, buna benzer piyasada tonla marka var, yan kısımlar klasik zaten, bir yenilik yok, öndede basit bir makyaj var, tıpkı günümüz araçlarda olduğu gibi geçiştirilmiş, iç malzeme kaliteside vasatla idare eder arasında sayılır, fiyatına göre normal aslında, neyse ben sevmedim ve tırt diyorum,motor güçsüz (dizeli) oto şanzımansa vasat, dsg yi bile sıkıntılarında ötürü seemediğimi de belirtirim, kaldıki mmt denen uyuyan şanzımanı direk elerim.

Toyota-Auris-2013-2.jpg

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Konu neden fiestaya geliyor, ben daha iyidir dedim mi, ayrıca sen onu sadece asfaltta kullandin sanirim, az stabilize yolda kullan bakalim kaportan ne haleb geliyor, kaporta tirtliginda Honda 1. Toyota 2. dir bilimsel gercek bosa zorlama Yiğitcan, ama sunuda soyliyim, Ford da sadece cmax ve mondi derim, gerisi tirt, anca ecoboost olursa olur, o da zaten toyota falan birakmaz parçalar, zor gecersin :)

Toyotanın kanıtlanmış bir kalitesi var burada tartışmaya gerek bile yok bence :) Beğenmiyorum derseniz o başka ama bu kadar çok satılıyorsa demek ki herkes sizinle aynı fikirde değil :) Fiat gibi ucuz olduğu için de satılmıyor hemde.

Toyota'da şu anda ecoboost muadili bir araç yok olduğunda (ki olursa) karşılaştırırsın abi :) Toyota motor konusunda kendini aşmış, neler yapabileceğini gösterip, ununu eleyip eleğini asmış. Şu anda farklı şeylerin peşinde koşuyor bildiğiniz gibi. Turbo benzinli yapıp satma gayesi ile gün kurtarma derdinde değil, hybrit modelleri yaygınlaştırma derdinde. O yüzden bu konuda kıyaslama da yapma bence :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...