İçeriğe Yönlendir

Auris Mi,clio Mu,focus 2,5 Mu?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Toyotanın kanıtlanmış bir kalitesi var burada tartışmaya gerek bile yok bence :) Beğenmiyorum derseniz o başka ama bu kadar çok satılıyorsa demek ki herkes sizinle aynı fikirde değil :) Fiat gibi ucuz olduğu için de satılmıyor hemde.

Toyota'da şu anda ecoboost muadili bir araç yok olduğunda (ki olursa) karşılaştırırsın abi :) Toyota motor konusunda kendini aşmış, neler yapabileceğini gösterip, ununu eleyip eleğini asmış. Şu anda farklı şeylerin peşinde koşuyor bildiğiniz gibi. Turbo benzinli yapıp satma gayesi ile gün kurtarma derdinde değil, hybrit modelleri yaygınlaştırma derdinde. O yüzden bu konuda kıyaslama da yapma bence :)

Anlatamadım hala, Toyotanın sadece kaportası zayıf, tipik japon aracı, geri kalansa yine tipik japonlarda olduğu gibi, ÇOK SAĞLAM, oldu sanırım.

Fiatla Toyota demen bile Toyotaya hakarettir, kim diyor yahu, fiatın esamesi oknumaz ki bende okumuyorum zaten  :D

Toyota eleği asmış evet, Jip sınıfında aşmış, binekte geride Yiğitcan, adam gibi seçenek yok yahu, şuan satılan markalara bir bak, biraz sönük kalmıyormu sence...

Toyotanın aşmış olduğu yer bizim ülke değil, bunda birazda Sabancıların suçu var aslında, ama şunuda unutma, Mazda varken toyotaya bakılmaz bile, Mazda eleğini asalı yıllaaaar olmuş.

Auris tipli araç alacaksan şuna bak bence, 2. sıradakilere değil. Gerçi bununda motor güçsüzya neyse..

2014_mazda3_mps_rendering_02-0629.jpg

Mazda-3_2014_800x600_wallpaper_69.jpg

Aslında alıncak Japon Subaru durda meret çok pahalı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

002_Hyundai+i30+vs.+Toyota+Auris_autofil

auris30.jpg
Çok güzel bir tasarlama olsa gerek. :p

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Anlatamadım hala, Toyotanın sadece kaportası zayıf, tipik japon aracı, geri kalansa yine tipik japonlarda olduğu gibi, ÇOK SAĞLAM, oldu sanırım.

Fiatla Toyota demen bile Toyotaya hakarettir, kim diyor yahu, fiatın esamesi oknumaz ki bende okumuyorum zaten  :D

Toyota eleği asmış evet, Jip sınıfında aşmış, binekte geride Yiğitcan, adam gibi seçenek yok yahu, şuan satılan markalara bir bak, biraz sönük kalmıyormu sence...

Toyotanın aşmış olduğu yer bizim ülke değil, bunda birazda Sabancıların suçu var aslında, ama şunuda unutma, Mazda varken toyotaya bakılmaz bile, Mazda eleğini asalı yıllaaaar olmuş.

Bunda sadece toyota'nın suçu yok ki. Sürekli burada Tsport'tan bahsediyorum mesela. Zamanında insanlarımız tarafından kıymeti bilinmeyen bir model. Hondacılar vtec vtec diye dolaşıyorlar hala ama Tsport onların vtec'lerini ezip geçiyor. Makyajlı kasası olmasına rağmen türkiyede tutmadı için getirilmedi.

1.8 atmosferik olarak 192 beygir veren bir motoru ecoobost ile kıyaslama bile bence :) Toyotanın bir çok modeli bir çok motoru var ülkemeize gelmeme nedenleri ise malum. kıçı kırık yarisin en eski kasasının bile turbobenzinlisi var ama bizim haberimiz bile yok mesela.

Evet seçenek yok ve bizi mahrum ediyorlar. Senelerce dizel getirmediler bu ülkeye. Şimdi 1.4 yerine 1.6 getirmiş olsalar eminim focustan çok daha iyi gideri olacağına.

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben öyle değerlendiriyorum :p Sanırım yanlış anlaşıldı. Ben, auris, focus hb'den çok satıyor derken, auris için tutulmayan bir araç olduğu söylendiği için belirttim. Zati listede auris ilk 30'a girmiş ama focus hb girememiş.

Ayrıca bin çeşit liste var, ne için kullandığınıza göre değişir. Mesela:

(arabam aralık sayısından alıntıdır)

Auris tutulmuyorsa diğerler hiç satmıyor zaten. :p

Auris tutulmuyor demedim ki ben. Tutuluyor. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bunda sadece toyota'nın suçu yok ki. Sürekli burada Tsport'tan bahsediyorum mesela. Zamanında insanlarımız tarafından kıymeti bilinmeyen bir model. Hondacılar vtec vtec diye dolaşıyorlar hala ama Tsport onların vtec'lerini ezip geçiyor. Makyajlı kasası olmasına rağmen türkiyede tutmadı için getirilmedi.

1.8 atmosferik olarak 192 beygir veren bir motoru ecoobost ile kıyaslama bile bence :) Toyotanın bir çok modeli bir çok motoru var ülkemeize gelmeme nedenleri ise malum. kıçı kırık yarisin en eski kasasının bile turbobenzinlisi var ama bizim haberimiz bile yok mesela.

Evet seçenek yok ve bizi mahrum ediyorlar. Senelerce dizel getirmediler bu ülkeye. Şimdi 1.4 yerine 1.6 getirmiş olsalar eminim focustan çok daha iyi gideri olacağına.

Motor getirsinler, model getirsinler tamam haklısın, ne arabaları var adamların ama abd de var  :angry:

Bizdekilerse kıçı kırıklar, o yüzdende araba bakarken aklıma bile gelmiyor toyota, Japon dediğimde sevdiğim ve aklıma direk gelen araçlarsa mesela şunlar; Subaru Forester ve Legacy, başkada japona bakmıyorum zaten (binekte tabii, yoksa mitsu ve Nissan da var ama bunların içinde toyota en sonda kalır)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Motor getirsinler, model getirsinler tamam haklısın, ne arabaları var adamların ama abd de var  :angry:

Bizdekilerse kıçı kırıklar, o yüzdende araba bakarken aklıma bile gelmiyor toyota, Japon dediğimde sevdiğim ve aklıma direk gelen araçlarsa mesela şunlar; Subaru Forester ve Legacy, başkada japona bakmıyorum zaten.

O konuda haklısın abi. Üzülerek söylüyorum ki herkese hitap etmiyor. Ve keşke her şey daha farklı olsaydı da demen gibi audi mercedes yüksek hacimli araçlara gönlümüzce binebilseydik bizde.

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Toyota Tsusho, Toyota  Boshuko müşterim. İkisinde de Toyotanın kaporta aksamları imal edilir. Kesinlikle kaporta saçının silis yapısı, galvaniz kaplaması çok iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O konuda haklısın abi. Üzülerek söylüyorum ki herkese hitap etmiyor. Ve keşke her şey daha farklı olsaydı da demen gibi audi mercedes yüksek hacimli araçlara gönlümüzce binebilseydik bizde.

Neyse, tırtlarla uğraşıp yormayalım kendimizi, Allah izin veriride Audiye geçeriz olay biter :) Yerim caponu  :D

2010_Audi_S5_(8T)_Sportback_02.jpg

Toyota Tsusho, Toyota  Boshuko müşterim. İkisinde de Toyotanın kaporta aksamları imal edilir. Kesinlikle kaporta saçının silis yapısı, galvaniz kaplaması çok iyi.

İyide inceeee  :p Toyota tuşuko Toyota Buşuko, bu ne kardeşim  :D

Not: İlerde alacağım araba ya bu S5 ayarında olacak yada araba almayacağım, kesin kararımdır  :good1: zaten araba lükstür, alamıyorsam elimdeki yeter orta sınıf alıp aynı havuzda yüzdükten sonra gereği yok, alayı aynı mal çünki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Neyse, tırtlarla uğraşıp yormayalım kendimizi, Allah izin veriride Audiye geçeriz olay biter :) Yerim caponu  :D

Ben isterim bunlardan :p

Audi_S7_Sportback_4.0_TFSI_quattro_S_tro

Audi+RS5+(2013)5.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben isterim bunlardan :p

Eeee para çok sanırım, ben alttan başladımki umudum körelmesin, sen direk vurdun geçtin yahu, o zaman bende bundan isterem  :D

2014_audi_rs7_sportback_136_1024x768.jpg

2014_audi_rs7_sportback_140_1024x768.jpg

NOKTA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Not: İlerde alacağım araba ya bu S5 ayarında olacak yada araba almayacağım, kesin kararımdır :good1:

Fiesta 68 bg + abs den S5 quattro ya mi gecicen ? Ya gömü buldun ya da para saymayı bilmiyorsun Ali gardaş. Yoksa yılbaşı ikramiyesini mi tutturacağını gördün rüyanda, Milyardeki deliren dişçi gibi :)

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Eeee para çok sanırım, ben alttan başladımki umudum körelmesin, sen direk vurdun geçtin yahu, o zaman bende bundan isterem  :D

NOKTA

RS6'lar çok hoşuma gidiyor abi bunlar bir tarafa, tamamen her ihtiyaca yönelik tek bir araba eskilerinden de olsa almak istiyorum valla :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Hiçbiri bir fiesta 68 bg tdci + abs degil yukardakilerin :) Yol tutamazlar Fort kadar en basitinden...

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hiçbiri bir fiesta 68 bg tdci + abs degil yukardakilerin :) Yol tutamazlar Fort kadar en basitinden...

Kardeş, Fiesta dan sonra az daha sessiz-geniş-güçlü bir arabacık lazım bana, anca  Audi S5 keser, öyle 10 yaşında falanda olmayacak, sıfır alamam ama çokta yaşlı ve eski olmamalı, konforlu ama güçsüzde olmayacak, bastımmı tokat sille ne varsa vurup geçebileliyim de  :D  :D

RS6'lar çok hoşuma gidiyor abi bunlar bir tarafa, tamamen her ihtiyaca yönelik tek bir araba eskilerinden de olsa almak istiyorum valla :D

Bu benim için çok uçuk tabii ama model olarak çok eski olamayan bir S5 iyi giderdi, olmadı Audi A4 2.0 dizel alırım, 2. eli geçen forumdada ilanı vardı, sanırım 93 bin kaattı, gidip passata vs. 80-90 kaat vereceğime A4 alırım, alayının tepesinden atlarım diye düşünüyorum, A4 alınmayacak kadar pahalı değil aslında.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Kardeş, Fiesta dan sonra az daha sessiz-geniş-güçlü bir arabacık lazım bana, anca Audi S5 keser, öyle 10 yaşında falanda olmayacak, sıfır alamam ama çokta yaşlı ve eski olmamalı, konforlu ama güçsüzde olmayacak, bastımmı tokat sille ne varsa vurup geçebileliyim de :D:D

Tabükü haklısın, hiyerarşik olarak fiesta 68 bg den sonra direkt S5 gelir zaten, arada model yok hııımmm.

Gömüyü nerde buldum demiştin ? Çanakkale Çan tarafından yerden kulce kulce altin cikiyormuş dogru mu Sn. Ali Androidoğlu HaritaSever Bey.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tabükü haklısın, hiyerarşik olarak fiesta 68 bg den sonra direkt S5 gelir zaten, arada model yok hııımmm.

Gömüyü nerde buldum demiştin ? Çanakkale Çan tarafından yerden kulce kulce altin cikiyormuş dogru mu Sn. Ali Androidoğlu HaritaSever Bey.

Karıştırmaaaa, açık etmeeeeeeeeeeeeee, boşamı dağ bayır geziyoruz kardeşim  :D  :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Beyler, fotoğraflar masam kadar. İlgilenin bi zahmet :elisopali:

Aman abi, dur vurma, direk linki kopyaladım küçülmüyor bunlar....

Yiğitcan küçütsün,  onu resimler salonun duvarı kadar, 4K çözünürlükte  :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok güzel bir tasarlama olsa gerek. :p

:good1: Artık toyota hyundai dan kopyalıyor, tersine döndü işler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aman abi, dur vurma, direk linki kopyaladım küçülmüyor bunlar....

Yiğitcan küçütsün,  onu resimler salonun duvarı kadar, 4K çözünürlükte  :D

Anlamam kardeşim, fotoyu pc'ye kayıt et, sonrasında imgur'a yükle, oradan küçült buraya yükle. Silerem fotonuzu haa :bomb:

Sorduğum vakit, ana şasi içinmi dediğimde şasi saçlarını da gösterdiler. Daha da kalındı saçları.  Eğer kaporta ince olsa araç hafif olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Anlamam kardeşim, fotoyu pc'ye kayıt et, sonrasında imgur'a yükle, oradan küçült buraya yükle. Silerem fotonuzu haa :bomb:

Sorduğum vakit, ana şasi içinmi dediğimde şasi saçlarını da gösterdiler. Daha da kalındı saçları.  Eğer kaporta ince olsa araç hafif olur.

Link alacak küçük foto bulamıyoruz ki hepsi eşşek kadar yüklemişler :D 

Her seferinde aynı hataya düşüyorum abi koplayaladığım yerde fotoğraf ufak gözüküyor boyutlarına dikkat etmiyorum, mod da değiliz el atıp değiştiremiyorum zamanım doluyor farkettiğimde :(

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Alamayacağımız araçların resmini atmaya gerek yok :p:D

Bence toyota corolla güzel araç dizelin yakıtı yok denecek kadar az, benim için tek eksi yönü binince başım tavana değiyor sıkıntı o :D Yoksa on numara  araç.. 

Focus 3 tırt mı :p:D hangi konuda ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Link alacak küçük foto bulamıyoruz ki hepsi eşşek kadar yüklemişler :D

Her seferinde aynı hataya düşüyorum abi koplayaladığım yerde fotoğraf ufak gözüküyor boyutlarına dikkat etmiyorum, mod da değiliz el atıp değiştiremiyorum zamanım doluyor farkettiğimde :(

Gerçekten ciddi sorun büyük foto. Sınırlı kotası olanlar, telefondan girenler için zulüm oluyor sayfayı açmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali Elöver ve Ali Cihangiroğlu olmasa ne yapardık bilemiyorum :) mangal muhabetti bile fiestaya çıkıyor :)

Bana degil ama FCTR yönetimi Ali Androidoğlu'na maaş bağlamalı. Adam durmaksizin, yorulmadan inatla yaziyor :) Modlarin adminlerin bu kadar yorumu yok be...

Adam efsane, kendisiyle gorusen tanisan bir dünyali yok, adam in mi cin mi belli degil. Tahminen sanal bir karakter ama olsun yine de fiesta htc ve android denince akla gelen ilk imaj. Yemin ediyorum her mavi fiesta da gozum onu ariyor, htc gorunce aha Androidoglu diyorum :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

He, bot um ben, Android kontrollü Ford yazılımıyım  :D  Audi ve Bmw de arka planda sponsorluk yapıyor, işin görünen kısmında da hTC var zaten, aslen çürük elmayı, fiatı ve bilimum tırtları bitirmek amacımız  :p

medcezir dizisine htc sponsor oldu herkeste htc one var :) her diziyi izkediğimde aklımın bir köşesinde Ali Cihangiroğlu abi oluyor. Diziye birde fiat sponsor oldu. Zengin aile çocuklarında fiat 500l ve alfa mito var. Babalarında ise fiat freemot var. Diziyi gülmekten izleyemez oldum :)

Ben zaten izlemiyorum, böyle ikili oynayan dizimi olur yahu, ayıptır, hem en babayla sponsorluk kur, hemde tüm tırtlara arada iş ver...  :D

Al sana sponsor :)

http://www.youtube.com/watch?v=zV2GA63HEGk

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...