İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Klima - Kalorifer Kontrol Kartı Tamiri Irfl 4105 N-Channel Mosfet

Emrah Kaya

Recommended Posts

Emrah Kaya

Sizin yanan parça konuda belirttiğim parçadır. Belirttiğim muadil ürün Fl4105 ile değiştirerek çözebilirdiniz. Neyse sağlık olsun iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Güvenç

Aynı sorun bende de vardı ve bu konu sayesinde çözüme kavuştum tüm forum huzurunda konuyu açan Emrah Bey'e teşekkür ederim. Elimde bol miktarda bu mosfetten kaldı. Aynı sorunu yaşayıp parçayı bulamayan arkadaş varsa yardımcı olabilirim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emrah Kaya

Aynı sorun bende de vardı ve bu konu sayesinde çözüme kavuştum tüm forum huzurunda konuyu açan Emrah Bey'e teşekkür ederim. Elimde bol miktarda bu mosfetten kaldı. Aynı sorunu yaşayıp parçayı bulamayan arkadaş varsa yardımcı olabilirim.

Yardımcı olabildiğim için sevindim. İyi günler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
AHMET OLCAY

Serkan Güvenç arkadasim elinde IRFL4105 fazla varsa alabilirim ayni sorun bendede mevcut.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yalçın Öztürk

Sn.Serkan Güvenç FL4105 aldığınız yeri bildirir misiniz? veya fazla ise ücreti karşılığında bana gönderebilir misiniz? Aynı sorunu bende yaşıyorum. Antalya da daha bir işkence oluyor.

Yorum bağlantısı
Yalçın Öztürk

Arkadaşlar, 

Aynı sorun bende mevcut ve parçayı bulamadım. Bulan arkadaş bana bilgi verebilir mi?

Lütfen...

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Yalçın Öztürk

Arkadaşlar,

Bu konuyu açan ve bizi bilgilendiren Emrah Kaya 'ya ve bana yardımlarını esirgemeyen Serkan Güvenç 'e teşekkür ederim.

Aynı sorunu yaşadım ve Emrah bey 'in bahsettiği şekilde çip değişikliği ile sorunu çözdüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Güvenç

Rica ederim. Arkadaşlar sorun yaşayan olursa elimde chip var hala.

Bende bir müddet çalıştıktan sonra yine sıcak üfleme sorunu başladı. Chip takıldıktan sonra aliexpress ten aldığım kalorifer musluğunu takmıştım. Belki sorun o yüzdendir diye düşünüyorum. Lpg nin bu sorunun oluşmasında bir etkisi var mıdır diye düşünmeye başladım. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Palız

Sabah arabamla 40 cm yakın suyun icinde 30 dk bekledim kitlenmiş trafikte dört kapıdan da iceriye su doldu vites kutusuna kadar.ama makinem hala calısıyordu ve teklemedi bile sonra kalorifer ısıtmadıgını fark ettim camlar komple buğ oldu . sanayiye gittim . usta kalörifer muslugunu eller ellemez baglanti yerlerinden kırıldı ve patladı adam yandı. Sonra mislugu degistirdik. Şimdide konyrol kartı gelen elektrigi kesmiyor soguga gecmiyor. Akşam sökecem kartı bakalım yine ne gibi bi sorun olacak.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mükemmel detay, mükemmel çözüm, parayla alınamayacak haz :)

Elinize sağlık, süper konu olmuş.

Yorum bağlantısı
Serkan Güvenç

Onu elektronikçiler ölçüyorlar ve bozuk veya sağlam olduğunu söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut
(düzenlendi)

2000 fiesta flair 1.25 Klimasız.. kalörifer peteği bu aracın neresinde bulunuyor? Göğüsü felan sökmek gerekiyormu?Peteği temizlemek gerekiyor illa ustamı yapması gerekiyor.Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim...

tarihinde Ferhat Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

2000 fiesta flair 1.25 Klimasız.. kalörifer peteği bu aracın neresinde bulunuyor? Göğüsü felan sökmek gerekiyormu?Peteği temizlemek gerekiyor illa ustamı yapması gerekiyor.Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim...

bizim arabada kalorifer peteği polen filtresinin altında.2 yolla sökebilirsin.

1. yol polen filtresinin altından sökersin en kolayıdır. ama su gören en sıkıntılı yer.

2. göğüs sökülür oradan ulaşılır.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Teşekkür ederim gökhan bey. Su gören derken, yani söküp takınca iyi kapatmak mı gerekiyor? Polen Filtresine ulaşmak için lifte mi kalkması gerek yoksa araç içinden ulaşırmıyız? Kusura bakma nerde olduklarını bilmediğim için soruyorum

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Motor kaputunu aç sağ sileceğin altında bir kutu var onun sağ tarafında içeri doğru borular gidiyor orada hemen hemen aracın ortasına doğru yağmur suyunun çoğu ordan gidiyor o yüzden iyi kapatmak lazım. Sıkıntılı bir yer

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut
(düzenlendi)

Motor kaputunu aç sağ sileceğin altında bir kutu var onun sağ tarafında içeri doğru borular gidiyor orada hemen hemen aracın ortasına doğru yağmur suyunun çoğu ordan gidiyor o yüzden iyi kapatmak lazım. Sıkıntılı bir yer

Gökhan hocam mrb yine ben [emoji28]

Bu gün aracı iyice kontrol etme şansım oldu. Kaloriferim soğuk üfürüyor diyordum. Ben musluk yok sanıyordum ama varmış. Ama bozuk olduğunu düşünüyorum sıcak hava gelmediğine göre. Tecrübelerinizi aktarırmısınız?

Birde kalorifer kontrol düğmelerinin ışıkları yok göğüsten ayırıyorum ama en soldaki üfürme yönü ayarlıyıcının arkasındaki halatlı bölgeyi çıkaramadım yolu varmı? Lambaları değiştirmek için ön kapak nasıl açılır? Biraz kısa olduya neyse[emoji56]

tarihinde Ferhat Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Sıcak hava gelmiyorsa motor suyun yeterince ısınmıyordur. Ya da kalorifer muslugun sogukta kalmıstır yenisinin orjinalını alın. Bir ihtimal motor soğutma kanallarında tıkanıklık vardır bu en kötü senaryo

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Sıcak hava gelmiyorsa motor suyun yeterince ısınmıyordur. Ya da kalorifer muslugun sogukta kalmıstır yenisinin orjinalını alın. Bir ihtimal motor soğutma kanallarında tıkanıklık vardır bu en kötü senaryo

Bu ne hız ben diğerini düzeltirken cvp yazdınız sağolun
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

kalorifer kontrol düğmelerinin ışıkları yok göğüsten ayırıyorum ama en soldaki üfürme yönü ayarlıyıcının arkasındaki halatlı bölgeyi çıkaramadım yolu varmı? Lambaları değiştirmek için ön kapak nasıl açılır?

Yorum bağlantısı
Serkan Güvenç

Teybi sökün kontrol ünitesini iki tane villa tutuyor onları çıkardıktan sonra yön ayarlayıcının arkasındaki halatı dikkatlice çıkarın. Çekince geliyor ama dikkat edin. Çok zor değil sökmesi. Elektrikten anlıyorsanız elektrik kartın oradan şerit led takabilirsiniz. Güzel gözüküyor öyle de.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Teybi sökün kontrol ünitesini iki tane villa tutuyor onları çıkardıktan sonra yön ayarlayıcının arkasındaki halatı dikkatlice çıkarın. Çekince geliyor ama dikkat edin. Çok zor değil sökmesi. Elektrikten anlıyorsanız elektrik kartın oradan şerit led takabilirsiniz. Güzel gözüküyor öyle de.

Serkan bey sıkıntım zaten o halatlı bölge. Nerden nasıl çıkaracağımı bilmiyorum. Ama deneyeceğim. Gökhan bey resimleri eklerim becerirsem [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...