İçeriğe Yönlendir

0 Rapid Elegance Tdi Vs 2.el Octavia Elegance Tdi

Emre Erdoğmuş

Recommended Posts

Emre Erdoğmuş

Malum kaza sonrasi aracta pert bekliyorum. Yerine arac bakiyorum simdiden. Sizlerden tavsiye bekliyorum. Dizel sifir rapid ve 2011-2012 dizel octavia elegance fiyatlari hemen hemen ayni 50.000 tl civari. Bunlarin disinda bu fiyatta dizel tavsiyeniz ne olur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı mı? olmamalı, Octavia tabiki kapışılır aynı ise, rapid linea benzeri bir model

pardon, 2.el Octavia imiş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dizel Octavia Elegance + DSG  :good1: Sırf Bolero için alınır  :biggrin: Yakıt tüketimi muazzam düşük, DSG keyfi çok iyi ve dizelden beklenmeyecek bir ivmelenme sağlıyor.. İç mekan kalitesi ve hacim çok iyi..

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Dizel Octavia Elegance + DSG  :good1: Sırf Bolero için alınır  :biggrin: Yakıt tüketimi muazzam düşük, DSG keyfi çok iyi ve dizelden beklenmeyecek bir ivmelenme sağlıyor.. İç mekan kalitesi ve hacim çok iyi..

DSG'ler bütçeyi aşıyor. 45-50.000 arası bakabiliyorum ancak :yes:

Octi diyorum ama gönlümde rapid/toledo'dan yana.

Dizel Rapidin ve toledonun sıfır fiyatları donanımına göre çok iyi. Ama sanırım ikinci eli sıkıntılı :unsure2:  Bu yüzden octavia olacak gibi kararım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Uçan

Bence 2014 octavia senesi olacak gibi, 70 bin TL ye alınan Octavia Dizel + DSG Elegance fiyatı sanki ikinci elde hiç bir zaman alan kişiye zarar ettirmeyecek gibi..

Yorum bağlantısı

Bolero bildiğiniz rcd510 bi esprisi yok, sadece görünümü güzel. :)

Şuan arkadaşımda dizel 2013 Elegance DSG var. Ekran Bolero. Çok hassas dokunmatik yanı sıra aracın tüm fonksiyonlarını (İç aydınlatmaları yerleri, sırası, ESP açma kapama dahil) buradan müdahale ediyorsunuz. Görünüş çok güzel. Tüm girişler (kart, CD) torpidoda toplanmış, konsolda fazlalık yok.. Bilmem bana çok harika geldi.. Gerçi bizim Sony kadar olamaz ama  :p

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

sıfır fiyatının uygun olması nedeniyle benim de dikkatimi çeken model ancak yeni toledonun ve rapidin b segmenti sedan olduğunu unutmayın. benim de tercihim octavia olurdu. katalogdaki fotolarda oturaklı dursa da park halinde lineadan pek farklı durmadığını gördüm.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Tabiki octavia. Rapid ara bir model, güzel ama biraz symbol biraz linea gibi..

Yorum bağlantısı

Kesinlikle octavia. Rapid biraz cizicinin acelesine gelmiş gibi :) b sınıfında sedan araç maalesef biçimsiz duruyor

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Arabam diye demiyorum kesinlikle Octavia. Rapidle arasında dağlar var. 2. eline girmiyorum bile. Octavianın 1.2 tsi elegance modeli olsa araç yok satar. Gerçi 1.6 tdi dsg elegance da yok satıyor. Ancak Octavia alınacaksa kesinlikle elegance donanım alınmalı. Elegance donanımda iç ambiyans çok hoş. Renkli yol bilgisayarı ve bolero çok başarılı.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Rapid Tdi Elegance test ettim. 1.6 90hp TDİ adeta fişek gibi. Manyak gidiyor araba. İç malzemeler taş gibi sert.

Ön koltuğu 102kg 170cm kendime göre ayarlayınca arka koltuğa oturduğumda dizim ile arada 3 parmak boşluk kalıyor.

Bagajı devasa, bence alınır ama, kıyaslarken Polo, Fabia, Fiesta yerine Linea, C-ellyse, Albea ile kıyaslanmalı. Bunlara göre de daha iyi bir araç bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Octavia güzel seçim olur, rapidin platform kardeşi leon ile bi test sürüşü yaptım dizel olanı ile, araç çok güzel gidiyordu fakat, aracın içinden her taraftan ses geliyordu, koltuktan kapılardan ön göğüsden dedim herhalde sağlam kilometre yapmışlar bi baktım araç daha 2700 km deydi.Kapıların kapanma seside aynı bi şahininki gibiydi.Muhakkak bi test sürüşü yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Muhtemelen octavia olacak tercihim bu yorumlardan sonra. Ancak rapidi de test etmek isterim. Değerli yorumlarınız için teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Bolero yeni kasada 2013 model elegancelarda standart geliyor. Eski kasalarda istege bagli takiliyordu. Yeni kasadaki bolero ile eski kasa arasinda da baya fark var. En iyisi test edip kendiniz gormelisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

ikisi arasında octavia yı seçmek daha mantıklı olur. dığer bir sorunuza yanıt pek gelmemiş bana kalsa diğer seçenek ecoflex astra hb olurdu

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

ikisi arasında octavia yı seçmek daha mantıklı olur. dığer bir sorunuza yanıt pek gelmemiş bana kalsa diğer seçenek ecoflex astra hb olurdu

Cevap için teşekkürler ama HB düşünmüyorum. Tercihim yine sedandan yana olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...