İçeriğe Yönlendir

Ucuz Kaliteli Araç İçi Kamera ( Novatek 96650 Ar0330 D8 )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Murat Doğan

Bu cihaza Sandisk 32 gb class 10 ultra hafıza kartı alırsam uyum saglar mı?

Yorum bağlantısı
Murat Doğan

Hayırlı olsun, Güle güle kullanın. Gündüz ve gece çekim videolarını bekliyoruz.

Teşekkürler.Montajından sonra çekimleri de eklerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu kamera için ayrı bir aparat satın aldım. Camda kapladığı alanı inanılmaz azalıyor ve ayna arkasında hiç göze batmıyor. Resimler vs paylaşacağım.

http://www.aliexpress.com/item/3m-Adhesive-Single-Buckle-Mount-for-LS300W-LS430W-LS430-LS330W-GT300W-GT550W-Car-DVR-3M-VHB/1692195482.html

y5yhy5yp.jpgnysagyda.jpgysa8etyn.jpg3adysu3a.jpgtudezy6e.jpgese9yjys.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

.Olgu bey merhaba

Bu kameramı daha iyi yoksa Servet abinin kullandıgı 0801 mi?İkisinden birini alcam.İkisi arasındaki fark nedir?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

.Olgu bey merhaba

Bu kameramı daha iyi yoksa Servet abinin kullandıgı 0801 mi?İkisinden birini alcam.İkisi arasındaki fark nedir?

Netlik açısından g1w çok daha net ( özellikle gece )

G1w daha ucuz

G1w tak çıkart olayı zor. Devamlı tak çıkart ile plastik yuva sıkıntı. Tak unut yapmalısınız.

G1w de gps yok.

0801 daha pahallı.

Gece çekimi biraz zayıftır

Tak çıkart olayı süper ve tak unut yapılacaksa minicik birşey belli olmuyor.

Sonuç : G1W benim aparat ayrıca satın alınırsa, ön camın ayna altına güzelce takılırsa fiyat - performans olarak daha iyi. 0801 de arka cam için en iyi kamera bence.

Gps olayı ise ölümlü kazalarda polis kamera kayıtlarından kolayca hızınızı tespit edebilme teknolojisine sahip. Artık kameralarda gps e pek dikkat etmiyorum açıkçası.

Bu da 2014 yeni sürümü satan satıcı ( aynı satıcı estore009 )

http://m.ebay.com/itm?itemId=310956976244

http://m.youtube.com/watch?v=YlpFOu4qcDo

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven
(düzenlendi)

GPS önemli degil açıkçası benım için..

Son sorum şu.

Şimdi ben aliexpressten mini usb adaptör aldım.Aracın çakmaklıgına takılıyor 2 tane çıkışı var.Usb kablosu takarak bütün telefonları şarj edebiliyorum..

Bu kameralar usb ile şarj oluyor mu?Çünkü kameranın yanında gelen o kaba çakmaklık aletini kullanmak istemiyorum.

Şu aletle şarj edicem veya aktif hale getircem.Benım aracın çakmaklıgı şu an direk aküye baglı.Bu durumda kameraya takılacak olan usb kablosunu bu alete taktıgımda kamera açılır mı?

http://www.aliexpress.com/item/New-Mini-Bullet-Dual-USB-2-Ports-Car-Charger-Adaptor-For-iPhone-4-4S-iPod-Touch/1825826024.html

Tabi bu arada usb kablosu ile şarj edince kablonunda çok uzun olması gerekiyor.Üstten girip alttan çıkacak vs.Veya o kameranın  yanında gelen çakmaklıga takılacak şeyin ucunu kesip usb girişine çevirebilir miyiz?

Veya şu ara kablo ile usb baglantısını uzatsam kamerayı çalıştırdıgım an görüntüde kayıp olur mu?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/5-metre-usb-erkek-usb-disi-ara-uzatma-kablosu-110127103?keyword=&gclid=CO_Cho-K4r4CFSEOwwodBiMAKQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Direkt usb olarak enerjiyi alırsa tahminen bilgisayara bağlandım gibi algılayıp data aktarım modunada girebilir. Girmeyebilirde. Bu kadar teknik konuları Servet Aydın bey'e sorun :)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bence girmez, çünkü telefonumu bilgisayara kulaklığımın şarj kablosu ile bağladığımda veri akışı olmuyor sadece şarj oluyor. [emoji3]

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Armagan

Kamerayı bagaj çakmaklığına direk bağlamaya çalışırken adaptörü patladı (yandı). Allah'dan araca veya kameraya zarar gelmedi. Satın aldığım kişiye mesaj attık ama olumlu dönüş yapılacağını pek zannetmiyorum.

Ürün fotoğrafı aşağıda yenisini nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz?

adaptor.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kamerayı bagaj çakmaklığına direk bağlamaya çalışırken adaptörü patladı (yandı). Allah'dan araca veya kameraya zarar gelmedi. Satın aldığım kişiye mesaj attık ama olumlu dönüş yapılacağını pek zannetmiyorum.

Ürün fotoğrafı aşağıda yenisini nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz?

Patlama sesi ile bozulduysa kondansatör patlamıştır diye düşünerek söylüyorum; çok ucuza (50kr gibi) patlayan kondansatörü değiştirebilirsin. Tabii önce kondansatörün değerleri (uF ve V) bakılacak.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Patlama sesi ile bozulduysa kondansatör patlamıştır diye düşünerek söylüyorum; çok ucuza (50kr gibi) patlayan kondansatörü değiştirebilirsin. Tabii önce kondansatörün değerleri (uF ve V) bakılacak.

adaptor2.jpg

İçini açtım patlayan şeyi gördüm. Dediğiniz gibi ise ucuz atlattık. Teşekkürler. Bir elektronikçiye gideyim o zaman. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

İçini açtım patlayan şeyi gördüm. Dediğiniz gibi ise ucuz atlattık. Teşekkürler. Bir elektronikçiye gideyim o zaman. 

İşte o kondansatör. Diğeriyle (EC2) aynı sanırım. Buruşmuş plastikten okunabilirse değerler ona göre takılabilir de 12 V ise 16 V takmak daha iyi olabilir patlama ihtimaline karşı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)
Ortalama 3 aydır ( Tüm yaz sıcağını yedi ) G1W camda kaldı. ( Babamın aracında )  :good1:

Pil şişmesi oldu ama çekimlerde bir sıkıntı - problem yok. Gittiği yere kadar devam  :blush:

Daha bu sabah gencecik çocuk önüme atladı :shok: Videoda çok belli değil ama ciddi ani fren yaptım ( allahtan çok hızlı değildim ) Allah korusun çocuk ölseydi  :ki:  G1W ile elimde bir kanıt olacaktı ( amma abarttım yani )  :bambam2:

Çekimin kayıpsız netlikte download linkinide ekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Olgu bey.

Bu cihazı almayı düşünüyorum ilk sayfadaki aliexpress linki üzerinden.

Fakat hafıza kartı ekstra istenırse fiyat degişiyor.Acaba hafıza kartı 16 lık mı olmalı yoksa 32GB lık hafıza kartı mı olmalı?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

fiyatına göre çok çok iyi bir kamera bugün geldi banada. kayıtları izledim çok güzel . yüklendiğinde burayada eklerim . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olgu bey.

Fakat hafıza kartı ekstra istenırse fiyat degişiyor.Acaba hafıza kartı 16 lık mı olmalı yoksa 32GB lık hafıza kartı mı olmalı?

Ne kadar büyük, o kadar iyi. ;)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Olgu bey.

Hafıza kartını asla çinden almayın. Class önemli. Class 4 kingston tavsiye ederim hepsiburada.com vs. Class 10 bu üründe sıkıntı olabiliyor. Gb tı size kalmış. tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Olgu hocam incelemeniz için çok teşekkürler. Şuan aliexpress sitesinde 45.48$ yazıyor. Hafıza kartsız fiyatı. Doğru mu? Almayı düşünüyorum. Satıcının ürünü PTT aracılığıyla göndermesi için herhangi birşey söylemem gerekiyor mu? 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bu kamerada g-sensor diye bişey var. ne işe yarıyor. on-off konumu var . açık yapıyorum ama çalışıp çalışmadığı belli değil . sarsıntı yada hareketle alakalı galiba ?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

bu kamerada g-sensor diye bişey var. ne işe yarıyor. on-off konumu var . açık yapıyorum ama çalışıp çalışmadığı belli değil . sarsıntı yada hareketle alakalı galiba ?

Ayarlanan G kuvvetinde bir sarsılma olduğunda -ki genellikle kaza anında olur- o anda yapmakta olduğu kaydı salt okunur olarak yazar ki kazara silinmesin.

Olgu hocam incelemeniz için çok teşekkürler. Şuan aliexpress sitesinde 45.48$ yazıyor. Hafıza kartsız fiyatı. Doğru mu? Almayı düşünüyorum. Satıcının ürünü PTT aracılığıyla göndermesi için herhangi birşey söylemem gerekiyor mu? 

Yurt dışından gelen ürünleri zaten PTT dağıtır. Fazladan (fıransızlar "ekstra" der) bir şey yapmana gerek yok Hüseyin.

Not: Soyadın ne komikmiş len senin! :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Ayarlanan G kuvvetinde bir sarsılma olduğunda -ki genellikle kaza anında olur- o anda yapmakta olduğu kaydı salt okunur olarak yazar ki kazara silinmesin.

anladım hocam  :good1:  biraz önce baktım yüksek orta düşük gibi seçenekleride varmış :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Yurt dışından gelen ürünleri zaten PTT dağıtır. Fazladan (fıransızlar "ekstra" der) bir şey yapmana gerek yok Hüseyin.

Not: Soyadın ne komikmiş len senin! :crazy:

Ayıptır söylemesi, biraz öyleyimdir, taşırım soyadımın özelliğini  :exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...