İçeriğe Yönlendir

Araca Tablet Bağlamak?

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Dabıldin'lere dünya kadar para vermek istemiyorum. Yarı fiyatına daha fazla iş yapabileceğim tablet alıp araca bağlamak ve teyp gibi kullanmak istiyorum. Radyo önemli değil. Elimde bulunan orta halli bir tablet ile deneme yaptım. Tabletin kulaklık çıkışından dönüştürücü kablo vesilesi ile anfye bağlantı yaptım. Ses normal olarak çok iyi değil kalitesi düşüyor. Ses kalitesini arttırmak için aklıma ekolayzır bağlamak geldi. Yani kulaklık çıkışından ekolayzıra, ekolayzır'dan anfiye bağlantı düşünüyorum. Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir. Bu şekilde bağlamak mümkün mü?

Yazdıklarımı yaparsam doğru yol çizmiş oluyor muyum. Hadi bakalım bu konuda tecrübe sahipleri. Döktürün gari :)

125042575-1-samsung_p7500_galaxy_tab_101

NAVITECH-DTV-8600-DOUBLE-DIN-OTO-TEYP-DV

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi ses kalitesi için google play'de ekolayzır programları var denersin. Sonuç alabilirsin belki. PowerAmp denen icat da baya işe yarıyor diyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Abi ses kalitesi için google play'de ekolayzır programları var denersin. Sonuç alabilirsin belki. PowerAmp denen icat da baya işe yarıyor diyorlar. 

Evet güzel öneri, fakat oluşan ses kalite kaybı programla düzeltilebilir gibi ama istenileni vermez. Bilmiyorum belTabi benim düşünceme göre harici ekolayzır çözüm gibi. 

Tabi benim düşüncelerim bu, bilenler bilmeyenlere öğretecek. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kalitesiz, berbat ses sahip, durmadan error veren bir sistem?? hocam şıra kaç günlüktü bozulmuş olmasın?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

kalitesiz, berbat ses sahip, durmadan error veren bir sistem?? hocam şıra kaç günlüktü bozulmuş olmasın?

Az önce teli bağlayıp ufak bir deneme yaptık, ekolayzır ayarlarını değiştirnce ses epey tatmin edici. Hatta elinin altında dokunmatik sanal bir ekolayzır olup çalan müziğe göre ayar yapmak paha biçilemez.

İşte asıl mesele düşünemediklerimiz, aklımıza gelmeyenler. Error neden versin abi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok pardon. Konuyla alakam yok. Sadece Hüseyin beyin mesaj sayısı çok dikkatimi çekti onun için girdim araya. 7.777. Çıkıyorum tekrardan. Eyvallah. 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tablet tarzı birşey düşünülecekse tek seçim ipad olmalı. Ama onun çıkış kabloları şarj olayı vs uğraştırır. Ki çıkıştan sonra ses işlemcisi sahip bir cihaz üzerinden anfilere giriş yapılabilir. Veyahut low input özelliği olan bir anfi lazım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben odb portundan aracın değerleri okumak icin tablet tutuyordum aracta. Aracin orjinalinde aux çıkışı yoktu, Onu da ara aparat kullanarak sağladım. Tabletten teybe, teypden hopatlöre. Ses de gayet kaliteli. Hem tabletten klip ve internet şansın da oluyo. Tableti teybin üstüne sabitledim. Biraz emanet durdu ama iş görüyor şimdilik.

Ama sizin de karşılaşabileceğiniz bir sıkıntı var ki o da tabletin şarj konusu. Çakmaktan şarj olurken mp3 cızırtılı olmaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben de note 2 kullanıyorum tabletten pek farkı yok zaten :) 

Kaliteli bir telefon tutucu aldım,araç şarjı ve orjinal aux da var zaten,ses kalitesinde kayıp çok az,ekran tatmin edici olduğundan yolcular için uzun yolda film bile izlenebilir,navigasyon zaten iGO kurulu. Şuan için beni gayet tatmin ediyor bu sistem. İleride ses kalitesinde artış için kapı içi kolonlar değişebilir,bagaja da bi slim bass atabilirim

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben de note 2 kullanıyorum tabletten pek farkı yok zaten :)

Kaliteli bir telefon tutucu aldım,araç şarjı ve orjinal aux da var zaten,ses kalitesinde kayıp çok az,ekran tatmin edici olduğundan yolcular için uzun yolda film bile izlenebilir,navigasyon zaten iGO kurulu. Şuan için beni gayet tatmin ediyor bu sistem. İleride ses kalitesinde artış için kapı içi kolonlar değişebilir,bagaja da bi slim bass atabilirim

Şarjdayken ses kalitesinde değişiklik olmuyor sanırım sende? Orjinal aux çıkışı sayesindedir belki.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şarjdayken ses kalitesinde değişiklik olmuyor sanırım sende? Orjinal aux çıkışı sayesindedir belki.

Yok abi hiç bir sıkıntı olmuyor. Araç şarjı usb çevirici zaten sadece. Orjinal kablosunu kullanıyorum samsung un. Usb den şarj olmaktan farki yok. Ses çıkışını da etkilemiyor. Kulaklikla dinlerken de fark yok zaten aracın aux u ile alakası yok bende

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

teli direkt anfiye mi bağladın?

Evet. Dönüştürücü ile.

Tablet tarzı birşey düşünülecekse tek seçim ipad olmalı. Ama onun çıkış kabloları şarj olayı vs uğraştırır. Ki çıkıştan sonra ses işlemcisi sahip bir cihaz üzerinden anfilere giriş yapılabilir. Veyahut low input özelliği olan bir anfi lazım.

Biraz açsana. Yada türkçe yazsanız Hakan bey. :p

Ben odb portundan aracın değerleri okumak icin tablet tutuyordum aracta. Aracin orjinalinde aux çıkışı yoktu, Onu da ara aparat kullanarak sağladım. Tabletten teybe, teypden hopatlöre. Ses de gayet kaliteli. Hem tabletten klip ve internet şansın da oluyo. Tableti teybin üstüne sabitledim. Biraz emanet durdu ama iş görüyor şimdilik.

Ama sizin de karşılaşabileceğiniz bir sıkıntı var ki o da tabletin şarj konusu. Çakmaktan şarj olurken mp3 cızırtılı olmaya başlıyor.

Video vs şarjda iken tüm ses çıkışları mı cızırtılı?

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hüseyin abi en güzeli carputer sistemi yapmak on numara olur :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evet. Dönüştürücü ile.

Şarjda iken tabletten herhangi bir müzik çalmasa bile sabit bir cızırtı oluyor. Ben de evde şarj ediyorum önlem olarak :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Evet. Dönüştürücü ile.

Araçtaki sistemler bizden sorulur hocam, bilmem anlatabildim mi? Sen bütçe ve yapılacakları söyle önerileri dizeyim önüne.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şarjda iken tabletten herhangi bir müzik çalmasa bile sabit bir cızırtı oluyor. Ben de evde şarj ediyorum önlem olarak :)

Bence aracınızda, sarj aletinizde veya tabletinizde problem var. Ben note2 kullaniyorum böyle bir sıkıntı yok.
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Samsung ile iphone arasında  aux çıkışında dağlar kadar fark var hoca ;)  Bende'ki ip5 ile Mertcan'ın s2 sini denedik İphone sanki harman cardon mübarek :) aklında bulunsun .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Araçtaki sistemler bizden sorulur hocam, bilmem anlatabildim mi? Sen bütçe ve yapılacakları söyle önerileri dizeyim önüne.

sony ile mi :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

sony ile mi :D

Sony ? Gerekirse sony ve anfiyi değiştiririz yine yaparız. Yol çok yarıadaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sony ? Gerekirse sony ve anfiyi değiştiririz yine yaparız. Yol çok yarıadaş.

kicker son durak ;) Başlamayalım yine :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Benim biradere sattığım palio'ya yaptık sistemi, daha sonra benim baksıra geçeceğiz. Araç teyp yerine montajı yapacağız. Akşama bitecek. Çok iyi olmasa da bence güzel oldu.

Sonuna kadar, sorun yok yani :)

Paracıklar. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...