İçeriğe Yönlendir

Çift Lens Üst Seviye Araç İçi Kamera - Blackvue Dr550Gw

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
(düzenlendi)
Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi + GPS  30FPS Kamera incelemesi :  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar üst sınıf 2 kanal kameralardan biri olan  "Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi"  isimli kamerayı konuya Uğur Göçer arkadaşımın detaylı incelemesi ve emeği sayesinde ekliyoruz.  bu kadar güzel bir anlatım için çok çok teşekkürler. DEtaylı yazmış olduğu yazıyı alta ekliyorum. 

Satın alınan Link : http://apple-ct.com/shop/product.php?id_product=283 325 $ fiyatı ile pahallı bir kameradır. Yurda girerken %20 + gümrük ödeme riski vardır.

DashcamTALK Detaylı inceleme LİNKİ : http://dashcamtalk.com/blackvue-dr550gw-2ch/

LCD ekranı olmaması Eksi gibi görünse de CEp telefonu ile bağlanıp görüntü alınabilir ( Wifi özelliği ile ) Videosu burada 

5vrr.jpg

Detaylı anlatım, eklediğimiz 2 ayrı ( Ön ve Arka kamera ) Youtube videosunda  

Fakat bu videoyu netliği ölçmek için değil anlatım için izlemelisiniz. Kayıpsız netlik için Dropbox Linkleri buraya ekliyorum :

Not : Çekimleri çok üst sınıf bir kameradır. Havanın güneşsiz, kapalı ve Işık yetersiz olduğu için kameranın mükemmel kalitesini ortaya koyamadık. Detaylı dehşet çekimler yakında konuya eklenecektir emin olun

Cihazın detaylı açıklaması :

Burada Bağlantı Şeması ile ilgili Detaylı Video vardır

Burada Telefon Bağlantısı Nasıl oluyor Detaylı Video vardır 

Alıntı : Uğur Göçer

Merhaba arkadaşlar sizlere araç güvenlik kameralarından Pittasoft'un ürettiği Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi model kamerayı tanıtacağım. Öncelikle kutu içeriğini elimde kalanlarla açıklamak durumunda kaldığımdan sizlerden özür diliyorum, çünkü zaman problemimi olduğundan böyle bir video hazırlayamadan kamerayı aracıma taktım. Şimdi öncelikle kutu içeriğine bakalım  

-1 adet ana kameramız yani ön kamera,

-1 adet aracımızın arka camına monte edilecek ana kameradan daha küçük olan 2.

kameramız 

-Arka kamera ile ön kamera arasındaki görüntü aktarımını sağlayacak olan coaxial

kablosu,

- 2 adet Kameraları camlara tutturabilmek için yapışkan ve kuvvetli bantlı kamera

tutucular,

-1 adet 16 GB class 10 orijinal Pittasoft mikro sd hafıza kartı,

-1 adet gayet şık mikro sd hafıza kart okuyucu

-1 adet ana kamera elektrik sağlayıcı adaptör (çakmaklık girişli)

-Kameralar arası kabloları tutturabilmek için arka yüzü bantlı 8 adet kablo tutucu, 

-Ve son olarak da yedek çift taraflı bantlar mevcuttur.

Ayrıca kameranızın aracınız çalışmadığı durumlarda bile çalışmasını istiyor ancak bu esnada aracın aküsü bitmeden kameranın elektriğinin kesilerek sorun yaşamamak istiyorsak opsiyonel olarak almamız gereken ve benim almanızı tavsiye ettiğim, blackvue için özel tasarlanmış akü deşarj önleyici aparat (Magicbox) da bulunmaktadır. Kameralarımızın özelliklerine gelince Ana kameramız 11.6 cm boyunda, silindirik yapıdadır, çok büyük bir boyuta sahip olmadığından dikiz aynasının arkasına monte edildiğinde iyi şekilde izlenmektedir. 1920x1080 hd kayıt yapmaktadır, normal, park, olay modu ve hareket sensör modu olmak üzere 4 modda kayıt yapar.  GPS özelliği ile kayıt esnasında aracın nerede olduğunu, kaç km hızla gittiğini saptar ve bunu videoda alt yazıda belirtir.Ses kayıt özelliği mevcut olmakla istenmediği zaman yanında bulunan dokunmatik düğme ile devre dışı bırakılabilir. En beğendiğim özelliği ise wi-fi yani kablosuz görüntü aktarma ve izletme özelliğidir. Cihazdaki kayıtları gösterecek herhangi bir ekran bulunmayıp, kablosuz aktarım özelliği sayesinde ister kayıtlı videoları izleyebilme, telefonunuza aktarabilme, isterseniz anlık yapılan video kaydınız izleyebilmektesiniz. Bunu kablosuz özelliği olan cep telefonu ya da tablet bilgisayarlarla google play'den yükleyeceğimiz blackvue yazılımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Kullanılmadığında wifi kendiliğinden devre dışı kalır, açmak için ise ana kameranın yanında bulunan düğmeye bir kez dokunmanız yeterlidir. Hafıza kartımızın class 10 olması gerekir ki kutu içeriğinde gelen kart da bu özelliktedir ancak 16 GB kapasitesindedir. İstersek 32 GB kart takıp video kayıt süresini uzatabiliriz. Akla takılan sorulardan biri de eminim şudur ki: Kayıt esnasında hafıza kartı dolarsa ne yapacağız? Bunun için endişelenmemize gerek yoktur, çünkü Blackvue hafıza kartının dolması

durumunda ilk kaydedilen videoları yani eski videoları silerek üzerine yazmak suretiyle döngüsel olarak kayda devam etmektedir. 140 derece geniş açılı bir kameradır, tutacağının içinde 360 derece dönebilme özelliğine de sahiptir. Açıklamalarda gözden kaçan bir özelliği de kameranın elektriğinin kesilmesi durumunda video kaydını yarıda bırakmamasıdır. Yani çektiği videoyu hafızaya yazar ve ondan sonra kapanır ki burada son kaydedilen videonun kaybının önüne geçilmiş olur.

SONY EXMOR CMOS mercek kullanılan kameramız 2 megapiksel çözünürlüğü desteklemektedir.

Burada şuna dikkat çekmek isterim ki kötü lensli 5 megapiksel bir kamera yerine iyi lensli 2 megapiksel kamerayı tercih ederim. Çünkü video kalitesinde lens önemli yer tutmaktadır.

Çözünürlük (Ön + Arka kamera) FULL HD + HD 30 fps'de kayıt 

Gelelim arka kameramıza: Arka kameramız ana kameradan daha küçük boyutta olup gayet şıktır. Ön kamera ile arka kamera arasındaki kablo bağlantısı sayesinde arka kamera için ayrıca bir hafıza kartına gerek olmayıp çekilen videolar ana kameradaki hafıza

kartına aynı anda kaydedilmektedir. Bu kamera da ön kamera gibi 360 derece dönebilmektedir. Kameramızın eksilerine gelince: Eksileri tabi en başta bir LCD ekranının olmamasıdır. Ancak benim gibi kameranın pek fark edilmemesini istiyorsanız bu ürün tam size

göre.  Ayrıca dahili pili olmadığından elektriği kesildiği anda video kaydını tamamlayıp kapanır. Her ne kadar bu durum eksi olarak görünse de bir zaman sonra sürekli şarj edilen pilin ölmesi ile aynı duruma düşeceğinden bu özelliğin olup olmamasını pek aramadım.

Bir diğer eksiği de tüm araç kameralarında olduğu gibi gece çekiminin ışıksız ortamda pek iyi olmamasıdır.knn1.jpg

3jw1.jpg 

vepc.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Bu foruma da üyeydim abi bir Ford Fiesta kullanıcısı olarak, umarım arkadaşlara buradan da yardımcı olabiliriz. :) Teşekkürler paylaşımların için :D  :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bu foruma da üyeydim abi bir Ford Fiesta kullanıcısı olarak, umarım arkadaşlara buradan da yardımcı olabiliriz. :) Teşekkürler paylaşımların için :D:nazar:

Paylaşım senin Uğur benim değil :) eline sağlık bir cihaz anca bu kadar detaylı incelenebilir :)
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Paylaşım senin Uğur benim değil :) eline sağlık bir cihaz anca bu kadar detaylı incelenebilir :)

Ayıp ettin abi ıncığını cıncığını çıkarırırm ortaya :D ya bu elektronik hastalığı bir başka, inan elimden gelse tüm kameraları getirip hepsini tek tek inceleyeceğim ama maddiyat imkan vermiyor işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 yıl sonra...
Tayfun içim

Olgu bey merhaba,

konu horth olacak belki ama blackvue ile alakalı bulabildiğim tek Türkçe kaynak bu sayfa.

bende bu markayı çok uzun süre takip ederek Dr650s-2ch modelini aldım.

yanında en çok sevdiğim özelliği olan park modunu kullanmak için power magic proyu da aldım.

kamarayı profesyonel bir arkadaşla taktık ama power magic proyu çalıştıramadık.

Sonra belki o arızalıdır diyip Amazon'dan bi adet daha sipariş verdim oda geldi onu da taktık ama oda çalışmadı.şans bu ya diyip bir tane daha sipariş verdim oda dün geldi ama oda çalışmadı:/

3.power magic pronun bozuk olma ihtimalini düşünmüyorum artık.

atladığımız birşey var ama ne ?

bağlatıları denilen gibi bi tanesini sürekli akım olan bir dirence.

ikincisini gerektiği zama akım veren bir dirence 

siyah ucu da şasiye bağlıyoruz ama power magic pro üzerinde ki led bir türlü yanmıyor:/

tecrubeniz varsa paylaşabilirmisiniz ?

selamlar

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey merhaba,
konu horth olacak belki ama blackvue ile alakalı bulabildiğim tek Türkçe kaynak bu sayfa.
bende bu markayı çok uzun süre takip ederek Dr650s-2ch modelini aldım.
yanında en çok sevdiğim özelliği olan park modunu kullanmak için power magic proyu da aldım.
kamarayı profesyonel bir arkadaşla taktık ama power magic proyu çalıştıramadık.
Sonra belki o arızalıdır diyip Amazon'dan bi adet daha sipariş verdim oda geldi onu da taktık ama oda çalışmadı.şans bu ya diyip bir tane daha sipariş verdim oda dün geldi ama oda çalışmadı:/
3.power magic pronun bozuk olma ihtimalini düşünmüyorum artık.
atladığımız birşey var ama ne ?
bağlatıları denilen gibi bi tanesini sürekli akım olan bir dirence.
ikincisini gerektiği zama akım veren bir dirence 
siyah ucu da şasiye bağlıyoruz ama power magic pro üzerinde ki led bir türlü yanmıyor:/
tecrubeniz varsa paylaşabilirmisiniz ?

selamlar

Şaşırdım, Akü eski olabilirmi. Başka araçta denediniz mi ?

Tr de şu ürün var birde : http://www.hepsiburada.com/blacksys-arac-kamerasi-guc-koruma-kablosu-p-OTDLRDCVOLT
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
33 dakika önce, Tayfun içim yazdı:

Akü Yeni daha doğrusu araç yeni.

Çok saçma bir durum çok inçe bir şey var ve biz onu atlıyoruz gibime geliyor ama ne ?

Oncelikle ortalikta herhangi bir direnç olmamali. Manual de boyle bir ibare yok. Direnc ile baglarsaniz gerekli akimi alamaz  ve calismaz.

Diger taraftan Switch ler ile dogru voltaj degerini ayarlamalisiniz.

Calisip calismadigini test etmek icin her bir kabloyu akuye diger ikisini saseye baglayabilirsiniz. Normalde bir kablo akuye, digeri kontak sigortasina gidecek.

Yorum bağlantısı
Tayfun içim
35 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Oncelikle ortalikta herhangi bir direnç olmamali. Manual de boyle bir ibare yok. Direnc ile baglarsaniz gerekli akimi alamaz  ve calismaz.

Diger taraftan Switch ler ile dogru voltaj degerini ayarlamalisiniz.

Calisip calismadigini test etmek icin her bir kabloyu akuye diger ikisini saseye baglayabilirsiniz. Normalde bir kablo akuye, digeri kontak sigortasina gidecek.

Merhaba,

direnç derken akım aldığımız yerin sigortasından bahsediyorum.

dediğiniz gibi denemek basit olarak aküden deniyoruz ama yine led lamba yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
11 dakika önce, Tayfun içim yazdı:

Merhaba,

direnç derken akım aldığımız yerin sigortasından bahsediyorum.

dediğiniz gibi denemek basit olarak aküden deniyoruz ama yine led lamba yanmıyor.

Tetikleyici kabloyu da saseye baglamazsaniz calismayabilir. Aslinda cok basit bi alet mutlaka calismasi lazim. Akunuzun degeri set edilmis degerden az olabilir. Akunuzün voltaji olculdu mu? Timer modunda mi kullaniyorsunuz?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hüseyin Güven

olgu bey merhaba,

dr650 modelini almak istiyorum

bu arac içi kameradan yurtiçinde satışının yapıldığı bir yer varmı?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
olgu bey merhaba,

dr650 modelini almak istiyorum
bu arac içi kameradan yurtiçinde satışının yapıldığı bir yer varmı?

Türkiyeden bulamazsınız, 2 sene garantili amazon.de den güvenle alabilirsiniz.

Blackvue DR650S-2CH IR inkl. 64GB Duale GPS Autokamera Dashcam Full HD Wi-Fi Cloud Dash-Cam https://www.amazon.de/dp/B00MGMLJZK/ref=cm_sw_r_cp_api_kMVzzb7XKRFS8

b610909bd486edef6380bc4d169bccbe.jpg

Amazon sizi gümrük vs. uğraştırmaz, tüm işlemleri kendi halleder. Gümrüğü önceden tahsil eder ve az kesilirse fazla parayı 3 hafta içinde kartınıza iade eder [emoji111]️️

Yorum bağlantısı
Hüseyin Güven

çok teşekkür ederim, hayırlısıyla aldık bakalım merakla bekliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
çok teşekkür ederim, hayırlısıyla aldık bakalım merakla bekliyorum [emoji4]

Gelince resim / video isteriz :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...