İçeriğe Yönlendir

Vw Servis Yaklaşımı

Ali Özgen

Recommended Posts

Ali Özgen

Aracımın arka cam rezistansı zaman zaman çalışmamaya başlamıştı. Aynı dönemde özellikle soğuk havada göğüs sol ön tarafından çıt-çıt sesi gelmeye başladı. Bu ses olurken farlarda çok kısa süreli ve az miktarda güç kaybı da oluyordu.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/251512-lambaların-çıt-sesiyle-beraber-kısılıp-açılması/

Yukarıdaki konudakine benzer bir sorun vardı.

VW servisleri çok yoğun olduğundan 24 aralık salı günü Doğuş Oto Maslak Otomotion servisine randevusuz gittim. Amacım hemen yapılabilecek bir şey ise yaptırmak yoksa randevu almaktı. Gelen elektrik teknisyeni sesin röle sesi olduğunu, kaynağını araştırmak gerektiğini söyledi ve arabayı bırakmamı istedi. Ne zaman yapılabileceğini sorduğumda çok yoğun olduklarını fırsat bulduklarında başlayacaklarını söyledi. Ben de boşuna zaman kaybı olmaması için randevu alıp bırakmak istedim ancak teknisyen bunun bir elektrik sorunu olduğunu, yangın riski olabileceğini, aracı bu şekilde gönderemeyeceğini bildirdi. Aracı bıraktım.

Daha sonra aradığımda her iki sorunun da şasi cıvatası denen bir parçadan kaynaklandığını ve sipariş ettiklerini söylediler. 27 aralık cuma akşam üzeri aracı almaya gittiğimde şasi cıvatasının değiştiğini, arka park sensörlerinden birinin (orijinal yedek parça ancak sonradan dışarıda takılma) de yerinden çıkmış olduğu için tampon sökülerek tekrar takıldığını, arka sileceğin de değiştirildiğini söyleyerek 300 küsur TL ücret istediler. 26 TL silecek, 4-5 TL cıvata kalanı da yaklaşık eşit miktarda tampon ve cıvata için işçilik ücretleriydi. Aracın garanti kapsamında olduğunu, cıvatanın bir sarf malzemesi olmadığını, ortada bir kullanıcı hatası da bulunmadığını, ayrıca ben aracı bıraktığımda sensörlerin hepsinin yerinde olduğunu bu nedenle silecek parası dışında ücret ödememem gerektiğini söylesem de servis temsilcisi fikrini değiştirmedi. Acelem olduğundan parayı ödedim ve çıktım.

Cumartesi günü internet sayfasındaki iletişim formunu doldurarak durumu aktardım ve silecek dışındaki ücretlerin iadesini istedim. Pazartesi günü sabah bir bayan aradı ve formu aldıklarını, konu üzerinde araştırmaya başladıklarını söyledi. Salı günü de rutin servis memnuniyeti kapsamında arayan bir başka kişiye de aynı şikayetimi bildirdim. Ertesi ilk işgününde VW Maslak servisinden bir yetkili aradı. Her ne kadar merkezin cıvatayı sarf malzemesi kabul ettiğini söylese de hem müşteri memnuniyeti sağlamak, hem de yapılan bu işlemler için benim onayımım alınmamış olması nedeniyle ücret iadesi yapılacağını bildirdi. Aynı gün öğleden sonra VW merkezden başka bir yetkili de arayarak sorunun çözüldüğünü doğruladı ve iletişimim için teşekkür etti. Faturayı aynı gün servise iade ettim ve bugün silecek dahil alınan tüm ücret hesabıma iade edildi.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Aracın garanti kapsamında olduğunu, cıvatanın bir sarf malzemesi olmadığını, ortada bir kullanıcı hatası da bulunmadığını, ayrıca ben aracı bıraktığımda sensörlerin hepsinin yerinde olduğunu bu nedenle silecek parası dışında ücret ödememem gerektiğini ...

"söylediler ve benden silecek hariç hiç ücret talep etmediler" diyeceksiniz sandım okurken :) Hoş sonuçta aynı noktaya bağlanmış ama Doğuş Oto ile ilgili genelde pozitif şeyler okuduğumdan uğraştırmamışlardır diye düşünmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Öncelikle geçmiş olsun. Parayı iadeleri çok iyi olmuş.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Adamlar iyi ilgilenmişler üstelik parayıda iade etmeleri çok iyi olmuş. Takdir ettim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

o kadar şikayetten sonra doğuş hakkında güzel şeyler duymak şaşırttı beni

aferin onlara

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Konu kendi adıma rahatlatıcı oldu. Bende Ekim ayında aldığım aracımda müzik sistemini kontrol için bir süre sesi sona getirerek dinledim, bir kaç gün sonra ise sol arka hoparlörün cızırtı yaptığını fark ettim. Alalı bir hafta olduğu için satış temsilcisine durumu ilettim, o da servise iletmiş o dönem randevu vermek istediler fakat iş yoğunluğundan fırsat bulup gidemedim. Şimdi üzerinden 3 ay geçti, sesi %75 ön hoparlöre ayarladığım için hiç rahatsızlık hissetmedim fakat bu ayın ortasında izne ayrılıp Ankara'ya gideceğim, bu konularda tamir değişim garanti süreci vs. nasıldır?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben artık Doğuş ile ilgili nette okuduklarımı hikaye olarak hayal mahsulü olarak değerlendiriyorum :) Şuana kadar başıma spesifik bir olay gelmedi ama balata ve koltuk sesi ile ilgili iki defa gittim, balata benim hatam olmasına rağmen, işçilik almadılar. Koltuklarda da farklı tip cıvatalar ile değiştirdiler ücretsiz. Garantisi bitmiş araç olmasına rağmen. :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

o kadar şikayetten sonra doğuş hakkında güzel şeyler duymak şaşırttı beni

aferin onlara

Abi ders çıkarmayı ve kendilerini düzeltmeyi biliyorlar demek ki.Keşke ford biraz da olsa örnek alsa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Konu kendi adıma rahatlatıcı oldu. Bende Ekim ayında aldığım aracımda müzik sistemini kontrol için bir süre sesi sona getirerek dinledim, bir kaç gün sonra ise sol arka hoparlörün cızırtı yaptığını fark ettim. Alalı bir hafta olduğu için satış temsilcisine durumu ilettim, o da servise iletmiş o dönem randevu vermek istediler fakat iş yoğunluğundan fırsat bulup gidemedim. Şimdi üzerinden 3 ay geçti, sesi %75 ön hoparlöre ayarladığım için hiç rahatsızlık hissetmedim fakat bu ayın ortasında izne ayrılıp Ankara'ya gideceğim, bu konularda tamir değişim garanti süreci vs. nasıldır?

Kontrol için dahi olsa sesi sonuna kadar açıp dinlenmesini bu yaşımda ilk defa duyuyorum :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Fatih Bey bundan daha doğal ne olabilir ki? Nihayetinde ses sistemi varsa bunun azami ölçülerini üreticiler belirlemek zorunda, Focus'da Sony vardı ve bu aracı aldığımda beni en çok ses sistemi düşündürüyordu, bunu test etmenin yolu o düğmeyi çevirmekten geçiyor, ses konusunda hayal kırıklığına uğradım, hoparlörün bozulması da cabası oldu.

Sizce kullanıcı hatası derler mi? :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

vw sonuçta ;)

Ama garantisi devam ediyor :p Sanki biz kullanmadık bilmiyoruz :p:D

2 senelik arabanın hava akışmetresi bozuldu iki defa :p 

28405_buyuk.jpg

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ama garantisi devam ediyor :p Sanki biz kullanmadık bilmiyoruz :p:D

2 senelik arabanın hava akışmetresi bozuldu iki defa :p

28405_buyuk.jpg

Sınıfı nedir arabanın ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Otosanda iyidir hakkını yemeyelim. Akslardan ses geliyor dedim çat hemen garantiden çift aks değişimi çıktı. Direksiyonumun derisi parladı elimden kayıyor bu kadarı normal değil dedim foto çekildi ve çat değişim geldi ki ben direksiyonun garantiye gireceğini hiç düşünmemiştim. Hatta oturan usta vites topuzu nikelajı da çatlamış bunuda değişelim dedi şaşırdım baya. Otosanda iyidir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arkın Argun

Otosanda iyidir hakkını yemeyelim. Akslardan ses geliyor dedim çat hemen garantiden çift aks değişimi çıktı. Direksiyonumun derisi parladı elimden kayıyor bu kadarı normal değil dedim foto çekildi ve çat değişim geldi ki ben direksiyonun garantiye gireceğini hiç düşünmemiştim. Hatta oturan usta vites topuzu nikelajı da çatlamış bunuda değişelim dedi şaşırdım baya. Otosanda iyidir :)

Hangi Otosan servisinden bahsediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Sınıfı nedir arabanın ?

Transporter :) hangi sınıf bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Hangi Otosan servisinden bahsediyorsunuz?

Başer Otomotiv

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Transporter :) hangi sınıf bilmiyorum :)

Konumuz araba kamyonet değil ;d

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Konumuz araba kamyonet değil ;d

Hani onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi oydu ya :p Öyle yada böyle sonuçta hususi olarak kullanılmış, hiç yük taşınmamış, hiç hırpalanmamış, 250binde baskısı bir defa değişmemiş ve satarken hala kaçırmamakta olan, fren balataları bile sayılı değişmiş bir araç ve VW :)

Durduk yerde daha iki senelikken aynı sorunu iki kere yapması garip geldi bana. Daha sayamayacağım bir sürü sorun çıkardı bize. 

VW'i kötülemiyorum yanlış anlama da bazen sinirini bozabiliyor insanın böyle ufak tefek abuk subuk problemler. 

Öyle büyük bir sorun çıkarmadı Allaha şükür. Çok kahrımızı çekti :)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Hani onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi oydu ya :p Öyle yada böyle sonuçta hususi olarak kullanılmış, hiç yük taşınmamış, hiç hırpalanmamış, 250binde baskısı bir defa değişmemiş ve satarken hala kaçırmamakta olan, fren balataları bile sayılı değişmiş bir araç ve VW :)

Durduk yerde daha iki senelikken aynı sorunu iki kere yapması garip geldi bana. Daha sayamayacağım bir sürü sorun çıkardı bize. 

VW'i kötülemiyorum yanlış anlama da bazen sinirini bozabiliyor insanın böyle ufak tefek abuk subuk problemler. 

Öyle büyük bir sorun çıkarmadı Allaha şükür. Çok kahrımızı çekti :)

Transporter üstüne minubus tanımam ..

2 bucuk yıl kullandım bir sürü masraf ettim yinede  hiç bi markaya değişmem :nea:  Ondaki konfor hiç bi arabada yok.. :i-ih:  Parçası pahalı olabilir ona yapçak bişi yok..

Tek eksisi yakıtı iyi yani yakıyor  :yes:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Transporter üstüne minubus tanımam ..

2 bucuk yıl kullandım bir sürü masraf ettim yinede  hiç bi markaya değişmem :nea:  Ondaki konfor hiç bi arabada yok.. :i-ih:  Parçası pahalı olabilir ona yapçak bişi yok..

Tek eksisi yakıtı iyi yani yakıyor  :yes:

Biraz sıkıştırınca mazot ibresinin oynadığını kendi gözümle görmüşlüğüm var :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...