İçeriğe Yönlendir

Polo Gti Gaz Kesme Sorunu...

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Arkadaşlar polo gti aracımızda gaz kesme sorunu yaşıyoruz.Motor sıcakken araca yüklendiğimizde sollama gibi...Araç kesiliyior gaz yemiyor bu esnada araç motor lambasını yakıp söndürüyor.Aracı bugun servise bıraktık herhangi bir arıza kaydı yapmamış sorun bahsettiğim gibi sizce ne olabilir sorun.

Not : güncel kilometresi 32.000 bakımları zamanında yapıldı bu zamana kadar.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Arkadaşlar polo gti aracımızda gaz kesme sorunu yaşıyoruz.Motor sıcakken araca yüklendiğimizde sollama gibi...Araç kesiliyior gaz yemiyor bu esnada araç motor lambasını yakıp söndürüyor.Aracı bugun servise bıraktık herhangi bir arıza kaydı yapmamış sorun bahsettiğim gibi sizce ne olabilir sorun.

Not : güncel kilometresi 32.000 bakımları zamanında yapıldı bu zamana kadar.

MAF (Mass Air Flow) sensörüne (Hava kütle ölçer) baktırın bence, ben şimdiki aracımı ilk aldığımda yüksek devirlerde gazı kesiyordu, yığılıp kalıyordu, MAF'ı orjinali ile değiştirdim düzeldi.

32.000 km deki arabada olur mu, olabilir!

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Araçta yazılım var mı ? Birde araç 6 ileri mi 7 ileri mi ?

Yazılım yok abi 7 ileri dsg

MAF (Mass Air Flow) sensörüne (Hava kütle ölçer) baktırın bence, ben şimdiki aracımı ilk aldığımda yüksek devirlerde gazı kesiyordu, yığılıp kalıyordu, MAF'ı orjinali ile değiştirdim düzeldi.

32.000 km deki arabada olur mu, olabilir!

Valla abi araba dünden beri doğuş otoda herhangi bir hata bulamamışlar henüz MAF ada bakarlar herhalde.Bizim korkumuz herhangi bir pistonun gitmiş olabileceği.
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Biraz önce aradılar doğuş otodan 2000 km önce bakımda değişen bujilerin biri erimiş sorunun kaynağı buymuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Tam da bujiden olabilir diyecektim. Aynı şekilde arkadaşımın A3'ünde başımıza geldi. Bir tanesine yanlış buji takmışlar yanılmıyorsam 3 tırnaklı yerine 2 tırnaklıydı. Araba bir anda kesiliyordu. Bir bujisi de ateşlemiyormuş hepsini değiştirdik ve düzeldi.

Bazen de orjinal olmayan buji kablosundan da yapıyor. Daha yüksek fiyatlı ve daha iyi olduğu söylenen buji ve kabloları takılmış bir honda da, orjinal parçalara geçerek düzeltmiştik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ne yazıkki sorunumuz düzelmedi bugun tekrar aynı problemi yaşadık.Arabayı tekrar bıraktık.Benzin kalitesinden dolayı bujinin eriyebileceği söylendi.Tekrar haber bekliyoruz.Ümitköy opetten yakıt alan varmı aranızda varsa bi problem yaşadımı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

servis bujiye bakmamış mı bunca zamandır? 1.4 tsi motor mu?

yükleningaz yemiyor derken, 4000devire kadar gidiyor sonra mı yığılıyor?

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

servis bujiye bakmamış mı bunca zamandır? 1.4 tsi motor mu?

yükleningaz yemiyor derken, 4000devire kadar gidiyor sonra mı yığılıyor?

Dünden önce baktılar abi bujiden kaynaklı halletti dediler.Bugun denedik aracı 170-180 gidiyor ani bir şekilde hızlanıyoruz bu hızlara çıkınca kesiyor araç önce titriyor ama.Tekrardan servise bıraktık bugün piston erimesinden şüpheleniyorum ben.

Araç 1.4 Tsı 180 hp

tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

piston erise 170 değil 70 e gelemez

Bi konu açmiştim ben cevap vermiştiniz sizde piston eritmesi ile ilgili focusum 120ye kadar çıkıyordu zorlayınca 140 a kadar gelip gazı kesiyordu motor açıldı 1. Piston erimişti yarısı yoktu.
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Sorun düzeldi suçlu benzin çıktı 4 buji değişti benzin deposu boşaltıldı yerine farklı bir yerden benzin alındı sorun falan kalmadı.Suçlu yakıtın sahibi ümitköy opet

Ankarada bulunan herkesin dikkatine gerekli şikayette yapıldı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sorun düzeldi suçlu benzin çıktı 4 buji değişti benzin deposu boşaltıldı yerine farklı bir yerden benzin alındı sorun falan kalmadı.Suçlu yakıtın sahibi ümitköy opet

Ankarada bulunan herkesin dikkatine gerekli şikayette yapıldı.

Şikayet yapıldıysa numune alınmıştır mutlaka. Sonuçları merakla bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Şikayet yapıldıysa numune alınmıştır mutlaka. Sonuçları merakla bekliyoruz.

Pazartesi yakıtı alıcaz servisten numune için aradılar alıcaklar hep benzinlikten hem bizden.
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Deniz

Ümitköy Opet ten bende sorun yaşadım. Full depo 270 kmde bitti üstelik şehir dışı. En az 350 gitmesi gerekirdi.Bir daha kullanmadım Ümitköy opeti

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ümitköy Opet ten bende sorun yaşadım. Full depo 270 kmde bitti üstelik şehir dışı. En az 350 gitmesi gerekirdi.Bir daha kullanmadım Ümitköy opeti

3 yıldır 206 ve tigrada kullandık sıkıntı olmadı tedarikçi falan değiştiyse sonuç bu uzak durun
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

Sonuç olarak benzinlerinde hiç bir sıkıntı olmadığını söylediler ancak arabaya farklı yerden benzin alınca kendine geldi bir daha tekrarlamadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...