İçeriğe Yönlendir

98 Passatım Benzin Gösterge Sorunu

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

merhaba ,

passatın benzin göstergesinde bi problem var .

video'da normalde çeyrek depo olan benzini bu şekilde ölçmeye çalışıyor.

kontak her açılmasında ve kapanmasında tıkırtı yaparak çalışıyor ve duruyor . 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

sorun ne olabilir?

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Gösterge kartında sen parçaları dağıtırken önceden varolan ve bu söküm aşamasında ilerleyen bir hata olabilir.Lehim,yol çatlağı vesaire.Başka açıklaması bence yok.Bu gösterge motorunun pinlerinin girdiği yeride kontrol etmelisin.Bence motor arızası değil temassızlık var.İbrenin takılışında ki hata sadece doğru göstermeyişi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Gösterge kartında sen parçaları dağıtırken önceden varolan ve bu söküm aşamasında ilerleyen bir hata olabilir.Lehim,yol çatlağı vesaire.Başka açıklaması bence yok.Bu gösterge motorunun pinlerinin girdiği yeride kontrol etmelisin.Bence motor arızası değil temassızlık var.İbrenin takılışında ki hata sadece doğru göstermeyişi.

benden önce sen davrandın abi mesaj yazacaktım sana :)

abi şimdi ;

-ibreyi söküncede aynısını yapıyor 

-motor karta 2 vida ile bağlı 

-motorun gösterge kartından sinyal okumasıda dijital saatlerin lcd'ye sinyal aktarması gibi

motoru hiç sökmedim led işleminde .

Yorum bağlantısı
Misafir

Çeyrek depo benzin varsa ibreyi kontak açıkken o kunuma getirerek tak.Sadece tahmin ama belki ibreden dolayı yapıyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

ibreyi söküncede aynı titremeyi yapıyor abi .

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

benim anladığım senin arabanın kalbi durmak üzere.....:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

benim anladığım senin arabanın kalbi durmak üzere..... :)

araba benim değil abi . yanlış yazmışım yetkiler sınırlı olduğundan düzeltemedim ;)

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

bana verilen yetkiye dayanarak arabayla seni koca karı ilan ediyorum.....:)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bana verilen yetkiye dayanarak arabayla seni koca karı ilan ediyorum..... :)

:hohoho:  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

la karı koca yazacaktım yannış yazmışım....

:):):)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

la karı koca yazacaktım yannış yazmışım....

:):) :)

anlıyorum ben seni abi sıkıntı yok :D 

aynısıya laaa :D :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu göstergeleri her söküp takma işlemi test sürelerini tazeliyor.Test ederken ibreler bu şekilde titreme yapar.Soket hatası,lehim hatası,kartta çatlak varsa bunu tekrarlatıyor demektir.Başkada tahminim kalmadı.Deneme yanılma yöntemi senin işini çözecek.Koccaman mercek ile iyice incele tahminim ilk mesajımda yazdığım gibi bir durum oluştuğu yönünde.Çok pis bir arıza. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Kontağı ilk açtığında normal çalışmaya geçene kadar bir yerden kaçak voltaj alıyor gibi,sonra hararet ile beraber normal çalışıyor çünkü. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

aynısı bende de olmuştu.Elektriksel bir arızaydı benimkisi

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bu göstergeleri her söküp takma işlemi test sürelerini tazeliyor.Test ederken ibreler bu şekilde titreme yapar.Soket hatası,lehim hatası,kartta çatlak varsa bunu tekrarlatıyor demektir.Başkada tahminim kalmadı.Deneme yanılma yöntemi senin işini çözecek.Koccaman mercek ile iyice incele tahminim ilk mesajımda yazdığım gibi bir durum oluştuğu yönünde.Çok pis bir arıza. 

tekrar söker incelerim abi dediğin gibi ledleri sök tak yaparken lehim kalıntısı kalmış olabilir. 

Kontağı ilk açtığında normal çalışmaya geçene kadar bir yerden kaçak voltaj alıyor gibi,sonra hararet ile beraber normal çalışıyor çünkü. 

ledleri değiştirdim o sırada arızaya geşmiş olabilir abi . tekrar geldiğinde bakıcam .

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

sorun ne olabilir?

Can çekişiyor gibi geldi bana. Ledler değiştikten sonra olduysa tekrar söküp incelemek lazım, neresine ne yaptıysan artık :)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Can çekişiyor gibi geldi bana. Ledler değiştikten sonra olduysa tekrar söküp incelemek lazım, neresine ne yaptıysan artık :)

az bişey eskiyi sök yeniyi tak yaptım  :fiuw:   

30 adet led değiştirdimde , motorlarla hiç bir alakası yok ledlerin .

oktay abinin dediği gibi çatlak vardı bana mı denk geldi acaba ? incelemek lazım .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...