İçeriğe Yönlendir

Hyundai I30 Sabah Çalışma Problemi

Ceyhun Keskin

Recommended Posts

Ceyhun Keskin

Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir süre aranızdan ayrı kaldım ama yeni aracımla beraber tekrar buralardayım. 2009 Hyundai i30 1.6 CRDİ A/T Style plus, 125.000 km de bir araç aldım, nazarlardan saklasın araç iyi ama tek sıkıntım var onu da kime götürdüysem çözemedi. Araç sabahları geç çalışıyor. bunun ile ilgili olarak neler yaptık diye soracak olursanız;

- kızdırma bujileri değişti

- EGR temizliği yapıldı

- Enjektör temizliği ve kontrolleri yapıldı

- Akü değişti

-CC yapıldı

tüm bu işlemlerden sonra sorun hala devam ediyor, acaba sorunu nerede aramak lazım? bu arada Enjektör ile ilgili kısım BOSCH servisinde, diğerleri de yetkili serviste yapıldı.

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu  mu aranızda?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bazı araçlarda debriyajda sensör oluyor. Bu sensör arızalandığında 2. veya sonrasındaki marşta motor çalışıyor. Belki böyle bir parça olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

hyundai genelde debriyajsız çalışmazdı,bunlarda da öyle birşey olabilir.Evren bey'in dediği gibi sensör sıkıntısı olabilir

Yorum bağlantısı
Ceyhun Keskin

Araç otomatik ve genelde sabahları yapıyor bu problemi. İlk bastığımda 7 sn falan basılı tutuyorum çalışmıyor, kapatıp tekrar bastığımda 2 sn içerisinde alıyor. BOSCH servisinde 2 gün yattı, enjektörlerde hiçbir sorun yok, pompayı da söküp bakmadılar gerçi ama pompalık bir durum yok diyorlar.... sinir bozucu bir durum :)

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Selçuk Bakış
Emre Baydas yazdı:

Merhaba bu sorunu buldunuz mu

Konu sahibi en son 8 yıl önce aktif olmuş, maalesef cevap gelmeyecektir.

Sorun varsa buradan sorabilirsiniz, dilimiz döndüğünce cevaplarız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...