İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Ön Koltukların Sökülmesi

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Merhaba arkadaşlar arabamın on koltuklardan ses gelmesi sonucu kafaya taktim ve ön koltuklari söküp her deva wd-40 ile operasyona giristim altta toplam 5 vida var 10 numarali alyan ile aciliyor islem cok kolay...iste resimler Gönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen Resim

Gaza geldim kapilarida wd-40 la temizledim iste resimler Gönderilen ResimGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eline sağlık, eğer ses kesilmediyse o kısımlara ve menteşelere vs. sıkmanız gereken yağ budur, WD40 geçici iş görür.

WU-HSSch_enl.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sagolun ali bey aklimda bulunsun...

Ses kesildi arkadaşlar. 1 saatimi almadı bile cok zor bir is degil toplamada 10 vida sökülüyor birde temizleme zamani vida boylar 2~3 cm

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Valla ben gençliğimde ayda bir defa 4 koltuğuda söküp yağlayıp temizliyordum ama malum yaş geçtikçe zor geliyor uğraşmak :) Emeğine sağlık,güzel çalışma olmuş..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu koltuklar nasıl bir ses yapıyordu ?

Nasil desem en ufak sallantida girc girc diye ince bir ses yapiyordu hani yagsiz kapi menteseleri olur ya ona benzer bir ses yapiyordu koltuk her sallanisinda
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay
(düzenlendi)

hmm bendeki gibi :) çıkartmadan yapsak ?

tarihinde Gökhan Tongay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

hmm bendeki gibi :) çıkartmadan yapsak ?

Cikartmadan yaparsak cok detayli olmaz butun baglantilar tan olarak gözükmüyor ayrica dosemeye damlar koku ve iz yapar
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

benim koltukda kasisten geçince gıcırdıyor. sökerken yan hava yastıklarına zarar vermeyelim :shok:

Yorum bağlantısı
Misafir

benim koltukda kasisten geçince gıcırdıyor. sökerken yan hava yastıklarına zarar vermeyelim :shok:

Yorum yok :) yan hava yastigim yok :)
Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Eline sağlık güzel olmuş bende niyetleniyordum baktım birisi el atmış gaza geldim haftasonuna bende el atayım.  :good1: benim koltuğun şu yükseltme mekanizması varya solda o sertleşti iyice ve sanki iş görmüyor gibi varmı tavsiyeniz.

bide orada bir kablo geliyor tam koltuğun altına o neyin nesi ki acep :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sanırım o airbag için bende tam bilmiyorum

+1 

Ayrıca emniyet kemer gerdiricilerinin kabloları.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

wd-40 genelde temizler ve az yağlar, kısa süre sonra kuruyacaktır, daha beter bir gıcırdama duyacaksınız, ayrıca kapı mentşelerine wd-40 sıktıktan sonrada aynı şey olur, bir süre sonra mili aşındırmaya başlar, bu tür yerlerde wd-40 temizlikten sonra resmini eklediğim yağı kullanmak zorundasınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

wd-40 genelde temizler ve az yağlar, kısa süre sonra kuruyacaktır, daha beter bir gıcırdama duyacaksınız, ayrıca kapı mentşelerine wd-40 sıktıktan sonrada aynı şey olur, bir süre sonra mili aşındırmaya başlar, bu tür yerlerde wd-40 temizlikten sonra resmini eklediğim yağı kullanmak zorundasınız.

WD-40 aslında temizleyici bir de saç çıkarıyor, kaliteli bir yağ kullanmak şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Bayram Uzman
(düzenlendi)

Faydali oldu uzun zamandir ariyordum bu konuyu lakin wd40 cok pratik ve kullanisli olsada bu tip yerlerde annemin 1birinci kalita zetina dikis makinesi yagiyla yapmayi  tercih ediyorum hem leke birakmiyor kokusuz uzun omurlu hem koruyucu zira wd40 daha once ilk ciktigi gunlerde cozucu ozelliginden dolayi basima cok is acmisti

tarihinde Bayram Uzman tarafından düzenlendi
kelime ekleme
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

makine yağıda kısa ömürlüdür yalnız, suyla temasta da hızla bozulur bu arada, üstte yazdığım gibi, bu aksamlarda HSS yağı sıvı gress kullanmak en güzeli...

dikiş makine yağını ben traş makinamda kullanıyorum, 2 traş sonrası yağdan eser kalmıyor :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...