İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Alırken Paypal Kur Farkına Dikkat ( Önemli Bilgi )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
(düzenlendi)

Kur farkını en aza indirmek için resimli olarak Paypal hesap ayarlarınızı nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

%12 indirim almayı unutmayın ( Tıklayın )

Paypal yeni arayüzü ile bu ayarı gayet güzel saklamasını becermiş ama bizden kaçmaz :)

• Paypala girdikten sonra çıkışın yanındaki ayarlar tuşuna bastıktan sonra,
  • Aşağıda sağda ödeme onaylarını düzenleye tıklayın,
  • Online ödeme altında ufacık yazdıkları talimatlı ödemelere tıklayın,
  • Kullanılabilir ödeme kaynaklarını ayarla dedikten sonra dönüştürme seçenekleri gelecektir.
  • Ekstrenizin Dolar olarak kesileceği banka kartını seçin ve dönüştürme seçeneklerine basın /
  • Beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır'ı seçip göndere basın.

6P1Ogv.jpgWkP5B8.jpg3LV0rM.jpgRkvMmR.jpg tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
paypal yeni arayüz dolayısı ile mesaj düzenlendi
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Hakan Akdemir

Güzel paylaşım, teşekkürler. Dediğiniz gibi bizim dikkate almadığımız veya uğraşmaya değmez dediğimiz bu küçük ayrıntılar, bu tür şirketler için çok büyük kazançlar haline geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Ay sonu ödeme normal kurdan gelecek büyük ihtimal.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Olgun Bey,gerçekten de çok faydalı bir paylaşım olmuş.Emeğinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Önemli bilgi kartımı USD uyumlu hale getirmedim zaten tüm kredi kartları uyumluymuş.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bu arada resimler bana ait fakat başka bir arkadaş paylaşmıştı bu konuyu. Bende ondan alıntı yaptım mesajda belirtmeyi unuttum pardon .  :blush:  :blush:

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bende yarın bir ürün almayı düşünüyorum bir deneyim bakayım... :)

Yorum bağlantısı
Burak Güngör

ben bilmiyordum ebaydan alış veriş yapıyorum paylaşım için sağolun

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Rica ederim. Bazı bankalar çok uyanık oldukları için dolar alışverişlerinizde %3 extra masraf alıyorlarmış. Bankayı arayıp sormak, bilgi almakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu arada resimler bana ait fakat başka bir arkadaş paylaşmıştı bu konuyu. Bende ondan alıntı yaptım mesajda belirtmeyi unuttum pardon .  :blush:  :blush:

Utan, utan! :punish:

Hiç önemli değil, faydalı insan Olgu. ;)

Nası çeldim aklını? :p Adamın aklını alırım işte böyle. :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Utan, utan! :punish:

Hiç önemli değil, faydalı insan Olgu. ;)

Nası çeldim aklını? :p Adamın aklını alırım işte böyle. :D

Aaa sen çeldin yaa aklımı  :unsure2: geceleri rüyama giriyor GT680W netliği  :shok:

Geçen Foxoffer da Bug olmuş 3 $ lık indirim kodunu girince 60 $ indirim yaptı hemen geçtim siparişi 46.89 $ a GT680W  :rolleyes:

Sonuç hüsran  :bye:

9713db13-f393-43de-8472-2f93bc9d0760.jpg4aa793db-be48-454b-be57-4188653852bb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aaa sen çeldin yaa aklımı  :unsure2: geceleri rüyama giriyor GT680W netliği  :shok:

Geçen Foxoffer da Bug olmuş 3 $ lık indirim kodunu girince 60 $ indirim yaptı hemen geçtim siparişi 46.89 $ a GT680W  :rolleyes:

Sonuç hüsran  :bye:

9713db13-f393-43de-8472-2f93bc9d0760.jpg4aa793db-be48-454b-be57-4188653852bb.jpg

"Hüsran" derken? Yemediler mi? :p

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Bu yurt dışı olayında bir seferde para sınırı yada önceden sadece yılda 5 ürün derlerdi. Bu kalktı mı yada yeni durum nedir. bende bazen alıyorum yurt dışından ama senede 5 i geçmez. Eğer kalktıysa böyle bir sınır, kur farkını da halletmişsiniz maaşallah. gelsin yurt dışından o zaman... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

"Hüsran" derken? Yemediler mi? :p

Tabi canım yerlermi :) millet yüzsüzlüğe vurup şöyle siparişler geçti yani :p

KDl0D6.jpg

HEpsi iptal para iadesi :)  :blush:  :i-ih: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu Erhan
(düzenlendi)

En yukarıda örnek verdiğim işlem Kredi kartıma yansıdı. Tam dediğim gibi Paypal bir komisyon alamadı  :D

Satıcı satışı iptal etti ( Sorunlu bir alışverişti fiyatı yanlış ürün ) para iadesi aldım üstüne 47 kuruş fazladan para aldım  :good1: Tarihlere dikkat 1 gün sonra para iadesi gelmiş.

Ayrıca bu ayarlar ile alışveriş yaptığınızda Extrenizde dönem içi işlemlerde bekleyen işlem olarak geçiyor $ olarak. Fakat beklediği halde o gün hangi kurdan satın almış iseniz, Ay sonu extrenize TL olarak yansıyan tutar aynı oluyor ( O günkü Kur ile )

60yz.jpg

bu arada 

İrfan Aşcıoğlu bey 

5 parça ürün kısıtlaması şehir efsanesi :) Sadece bu ay içinde 15 parçadan fazla ürün aldım. Hatta Extre de aliexpresler görünüyor resimde .) Senede ufak tefek en az 40-50 parça ürün almışlığım oluyor ( 4 sene olmuştur ) sıkıntı problem yok.  :yes:

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

peki tek seferde en pahalı kaç dolarlık mal getirtebiliriz? elektronik mesela

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Benim bildiğim öyle bir sınır yok. 75 euro üstü üründe yüzde 20 gibi gümrük vergisi çıkma ihtimali var. Cep telefonu asla geçmiyor aynen geri iade onu biliyorum.

Zaten tv fln alsanız kargosu 3 tv kadar tutar :) ben amerikadan hava temizleme cihazı aldım 78$ dan kargosu 87$ tuttu:)

Çin malı tablet gümrüksüz geliyor. Ipad için gümrük alırlar zaten türkiyede ucuz sahibinden.comda fln.

Gps tracker fish finder gibi ürünler getirten arkadaşlarım oldu. 420 $ lık kamera alan arkadaşım var 160 Tl kadar gümrük vergisi ödedi.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

sağolun değerli bilgileriniz için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bugün yaptığım bir deneme. Satın alma işlemini gerçekleştirmedim fakat Paypal'ın bizi ne kadar kırptığı ortada :)

73f4.jpg0q8x.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

ben 4 seneden beri paypal hesabımı dolar bazından yürütüyorum. Her daim çarpraz kur farkından dolayı kırpılmaktan kurtuluyorum :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...