İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Alırken Paypal Kur Farkına Dikkat ( Önemli Bilgi )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

ben 4 seneden beri paypal hesabımı dolar bazından yürütüyorum. Her daim çarpraz kur farkından dolayı kırpılmaktan kurtuluyorum :p

Beni de 4 sene kırptılar abi yeni jeton düştü :)

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Süper yardım :) Olgu bey, ellerinize sağlık, hemen paypal hesabımı yaptığınız gibi güncelledim. Yakın zamanda bana da foxoffer'den alışveriş görünüyor sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Paypal hesabımda ayar yapılı değil.Ancak benim alışverişlerimde böyle abartılı kur farkları hiç olmadı.Sanırım bankanın önemi büyük..Ayrıca şöyle bir durum da var. Mesela ekstreye yansıyana kadar kur bekliyor ya onun da bir riski var.. Mesela son dönemde ülkemizde ki durumu düşünürsek riskli bir hareket olabilir. Ancak diğer türlü alışveriş yapıyoruz ve 3-4 gün sonra banka provizyon veriyor.O günkü kur neyse (belki toplam para 1-2 tl yukarısında olabilir ) yansıyor kartımıza kafamız rahat oluyor.. Kur artışından etkilenmiyoruz. Mesela ben son alışverişimde paypal kullanmadım ama ücret ekstreye yansıyana kadar 3-5 gün içinde kur düşmüştü düşükten yansıdı..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Osman Bilgin
(düzenlendi)

güneş gözlüğü almıştım, yaklaşık 35 lira fazla ödedim, bu ayardan sonra artık bu ortadan kalıyorsa gerçekden çok iyi bir paylaşım..

teşekkürler...

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

güneş gözlüğü almıştım, yaklaşık 35 lira fazla ödedim, bu ayardan sonra artık bu ortadan kalıyorsa gerçekden çok iyi bir paylaşım..

teşekkürler...

Gayet güzel kur farkı kalkıyor. 7 gün önce bir kamera aldım aynen 196 tl ödedim 90$ için. Googledan baktım o günkü kur ile karşılığı tam. 1 tl kesinti olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)

yaklasık 2,5 önce yapmış olduğum paypal kur farkından ötürü bugun yazılı bir geri dönüş yapmışlar.

buyrun

IMAG1532.jpg

Yani hop o ona attı topu, paypal visaya visa halkbanka :)

Topu 13 tl fazla ödeyerek siz yakaladınız :)

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Burak Beykurt

KOnu güncel gitmesin paralar boşa :)

Bu hareketinizle bende ayarımı yaptım.Zaman geçse de forumdaşlar haberdar olsun mağdur olmasın diye konuya dönüp güncellemeniz takdirlik hareket  :friends:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aliexpress den alışverişim oldu ilk kez 20 tl den fazla bir kur farkı ödedim. Bu doların artışından kaynaklı oldu diyebiliriz belki ama bankayı aradım sordum 2.82 ile çarpıyoruz biz ayrıca dedi. Daha önce hiç dikkat etmemiştim tam olarak bu duruma.. Bu banka kaynaklı bir durum sanırım ?

Yorum bağlantısı

Bu şekilde en son alışverişte denedim nedense bu kartta işlem yapılmaz dedi sonra ödeme esnasında seçenekler çıktı kur çevirme şeklinde hemen altta, oradan ayarladım ben de 10tl fark etti ürün ucuz olduğu için ancak yüksek meblağlar için cidden yapılması gereken tekrar teşekkür ediyorum bu faydalı başlık için

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bu şekilde en son alışverişte denedim nedense bu kartta işlem yapılmaz dedi sonra ödeme esnasında seçenekler çıktı kur çevirme şeklinde hemen altta, oradan ayarladım ben de 10tl fark etti ürün ucuz olduğu için ancak yüksek meblağlar için cidden yapılması gereken tekrar teşekkür ediyorum bu faydalı başlık için

Rica ederim ne mutlu bana :) faydamız olduysa 3-5.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
İsmail Çetinn

Güncel unutulmasın

Olgu Bey kredi kartıyla ödeme yapsak bir dezavantajı olur mu ? Yani paypal daha güvenli ve daha mı ucuz acaba?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu Bey kredi kartıyla ödeme yapsak bir dezavantajı olur mu ? Yani paypal daha güvenli ve daha mı ucuz acaba?

Paypal sizin güvenliğiniz, atlamayın.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yüksel Vatan

Olgu bey ben sizin yaptığınız videoyu izledim ama yapamadım. Paypal nakit yani https://www.paypal-nakit.com/tr sitesinden girişi yaptım. Ama olmadı.

37904486dc2826e727eb4c867adc55c7.jpg

843acf9f60949e35611ac010cc22a083.jpg

64cc46ca951cae431164dfc1cae75b64.jpg

b5dc94fb36d734c52d06864530f3f53b.jpg

Bu ekran görüntüsünü aldım. Ödeme kısımları diye birşey yok.

Birde https://www.paypal.com/tr/home

Sitesinden de giriş yaptım ama bu sitede kartta para var ama para miktarı 0 tl olarak gözüküyor.

2e12baf50b4911874d88d9e00a69905f.jpg

Birde Online ödeme kısmının altında link yok. Ekran görüntüsü aşağıdaki resimler

acf570f67a92fcdd05bc37a2abc9a0a7.jpg

4d6c70cc89a6ca979ffccf5ef9bdd9ee.jpg

Samsung A3 Cihazımdan Tapatalk Kullanarak Gönderdim

Yorum bağlantısı
Yüksel Vatan

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yüksel Vatan

Olgu bey, bugün bana bir mesaj geldi. Size de geldi mi? Galiba Paypal kart sistemi tamamen kapanacakmış. Paypal dışında başka tavsiye ettiğiniz alışveriş kartı(kredi kartı değil) var mı?

38308ecbfef0311b331c24f6a9f172bd.jpg

Yorum bağlantısı
Yüksel Vatan

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu bey, bugün bana bir mesaj geldi. Size de geldi mi? Galiba Paypal kart sistemi tamamen kapanacakmış. Paypal dışında başka tavsiye ettiğiniz alışveriş kartı(kredi kartı değil) var mı?

38308ecbfef0311b331c24f6a9f172bd.jpg

NOrmal paypal kapanmıyor yani kendi banka kredi kartınızı paypal accountunuza ekleyin ve kullanın ben öyle yapıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...