İçeriğe Yönlendir

Scorpio - Ani Gaza Basınca Sanki Boğuluyor!

Levent Ayhan

Recommended Posts

Levent Ayhan

selam arkadaşlar, yeni aldığım 98 model scorpio aracımda,aldığım günden beri lpg de iken rölanti bir inip bir çıkıyordu.bugün otogazcıya gidip ayarlattım. rölanti normale döndü. ancak araçta ateşleme zayıf dediler.gaz pedaline ani basınca motor bir an boğuluyormuş gibi yapıyor, sonradan toparlıyor.lpg de daha çok belli oluyor. sizce sorun gerçekten ateşleme zayıf mı? yoksa başka bir yerde sorun mu var? bilgisi olan arkadaşlardan bir fikir edinip ondan sonra tamirciye gitmek istiyorum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ateşleme bobini gibi geldi bana ama bakalım başka fikri ve tecrübesi olanlar olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Hakan Keten

Tamı tamına aynı sorun bizim araçta da var, benzinde de yapıyor hatta. Rölanti sorununu çözdük gerçi ama gaz pedalına çok hafif dokunduğumda bile, yani 2000-3000 devire gelecek kadar bastığımda bile yarım saniyeliğine sessizleşiyor, sanki istop edecek gibi oluyor. Neyse bakacağız artık bi hal çaresine.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Levent Ayhan

konuyu hortlatayım dedim;  bir takım orijinal bosch marka ateşleme bobini aldık. bujileri de scorpio lara uyumlu iğne uçlu ngk taktık. sıfır sıkıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...