İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 4500 Rds Teyp Aux Ekleme - Resimli

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

merhaba ,

4500 rds teybe aux eklemeyle ilgili bir paylaşım .teybi söktükten sonra cd mekaniğinide söküyoruz ve resimdeki sokete işlemi uyguluyoruz . deneyen arkadaşlardan yorumları bekliyoruz :)

kolay gelsin :)

4500silver.jpg

3mrd75pfb0p574qmxmnb.jpg

fu2zo3uwnxpygkegjcs1.jpg

g9srhpxh4nlrezepi0bo.jpg

jfo03gugt5vmamifrzb.jpg

4sg9sfl9hd6el19wbq5.jpg

huc86ulpnnco3njbq.jpg

aank9res9kxo35tpqy93.jpg

pigarfp20e5oxex4iwan.jpg

79yfl37cspno8mm7hdf.jpg

kaynak: http://www.fordstownerssa.co.za/forums/viewtopic.php?f=77&t=50089

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Teşekkürler,güzel paylaşım.  :bravo: 

Bu arada bu teyp fiesta'larda mıydı abi? :)

öyleymiş  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli
(düzenlendi)

Aydınım, Emeğine saglik ne zamandir ariyordum , kendi adima cok tesekkur ederim. Isime yarayacak bir paylasim olmus.

Teyp bu benim arabada mevcut.

6y5amuhe.jpg

tarihinde Kadir Türkeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Emeğinize sağlık güzel paylaşım .. :bravo:

bu iş bizim mondeo cd çalarına olurmu 6000cd  ye?

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Bu işlemi her elektronikci yapar mı.Birde bu teyiblerin cd changer çıkışı yok mu arka taraftaki soket ne çıkışı.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Aynı nörüyon, gelemiyorum epeydir Çorum'a, keyifler iyidir inşallah :) Ellerine sağlık, benim araba hala tek frekans radyo çalıyor, kaset kullanmadığım içinde bi anlamı olmuyor, FM Transmitter ile idare ediyoruz :D

onu halledicem abi . bu aralar orjinal teyplerin aux usb muhabbetlerine meraklandım . :)

Emeğinize sağlık güzel paylaşım .. :bravo:

bu iş bizim mondeo cd çalarına olurmu 6000cd  ye?

bakıyorum abi bulunca paylaşırım .

Bu işlemi her elektronikci yapar mı.Birde bu teyiblerin cd changer çıkışı yok mu arka taraftaki soket ne çıkışı.

yapar abi pratik bi elektronikçi kolayca halleder. onu bilmiyorum . bende resimlerle çözdüm işlemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Birde bu işlemden sonra teyibin fişi çıktıktan sonra tekrar takarken teyib şifre veya o tarz birşey istermi isterse nerden bulacağız.

Yorum bağlantısı
Erdem Şimşek

yaklaşık 1.5 yıldır bu şekilde kullanıyorum yanlız bağlantı yerler farklıydı diye hatırlıyorum leğim yapılan yerleri haşat etmiştim ordaki soketi! ama en az 40 kere sök tak dağıt dan sonra sonuca ulaşmışdım :) biraz cesaret isteyen bi iş bildiğiniz sağlam bi elektronikçi varsa ona yaptırn derim. (eliniz yatkınsa tabi ona birşey diyemem ) aux çıkışını aktif edebilmek için içine bi cd oluşturmanız gerek 0 ses ama normal ses dosyası gibi bi cd oluşturuyosunuz ki cd kısmı aktif olsun ki aux da işlev yapabilsin. genel olarak mütiş ses verdiğini söyleye bilirim öle fm trasmeytır felan hikaye aux gibisi yok tabi benim gibi orjinal teyip den vazgeçemeyenler ve cd yapma derdinden kurtulmak isteyenler şiddetle tavsiye ediyorum istediğiniz cihazı bağlayıp kulanabiliyosunuz ve cihazın verdiği ses kalitesine bağlı olarak ses bi okadar net geliyo. Utku arkadaşım teyip sökülürse şifre istiyo onuda bi internet sitesi var teybin üstündeki kodu girip öğrenebiliyosunuz. benim fikirlerim bukadar sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

yaklaşık 1.5 yıldır bu şekilde kullanıyorum yanlız bağlantı yerler farklıydı diye hatırlıyorum leğim yapılan yerleri haşat etmiştim ordaki soketi! ama en az 40 kere sök tak dağıt dan sonra sonuca ulaşmışdım :) biraz cesaret isteyen bi iş bildiğiniz sağlam bi elektronikçi varsa ona yaptırn derim. (eliniz yatkınsa tabi ona birşey diyemem ) aux çıkışını aktif edebilmek için içine bi cd oluşturmanız gerek 0 ses ama normal ses dosyası gibi bi cd oluşturuyosunuz ki cd kısmı aktif olsun ki aux da işlev yapabilsin. genel olarak mütiş ses verdiğini söyleye bilirim öle fm trasmeytır felan hikaye aux gibisi yok tabi benim gibi orjinal teyip den vazgeçemeyenler ve cd yapma derdinden kurtulmak isteyenler şiddetle tavsiye ediyorum istediğiniz cihazı bağlayıp kulanabiliyosunuz ve cihazın verdiği ses kalitesine bağlı olarak ses bi okadar net geliyo. Utku arkadaşım teyip sökülürse şifre istiyo onuda bi internet sitesi var teybin üstündeki kodu girip öğrenebiliyosunuz. benim fikirlerim bukadar sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım. :)

İstanbul'da nerede yaptırdın bu işlemi.oto teypcilerine soruyorum yapamayız diyorlar.teybi çıkarması çok sorun oluyormu çıkartırken torpidoya zarar verirlermi 

Yorum bağlantısı
Erdem Şimşek

Ben kendim yaptım. kabloyu leğim yaptırmak istedim hiç bi elektronikçi cesaret edip yapmadı bende kendim yaptım. oto teyipcilerine hiç yanaşmayın çünki adamlar bi nebze haklı adam bi kablo yapmak için okadar uğraşmaz ha uğraşırsada parasını fazla fazla ister çünki biraz zahmetli iş birde şu var hangi teyipciye sorduysam adamlar konuyu dönüp dolaştırıp kendi sattığı teyiplere getiriyo yani beni uğraştırma diyo :biggrin:. Teybi sökmek biraz zahmetli denile bilir ama işin ucunda aux var ve kesinlikle bu zahmete değer.. torpidoya zarar gelirmi herhangibi bi zarar gelmiyo fakat şunu söylüyebilirim teybin üstündeki ford ablemi panel çıkartırken ben biraz çizdim orda bi tırnak var ve çıkarırken oraya sürtüyo ama çokda önemli bi durum değil benim açımdan :)

Yorum bağlantısı
Erdem Şimşek

konuyla ilgili çok yardımcı olucak bi video buldum umarım yapmak isteyenlere yol göstermekte yardımcı olur.

Yorum bağlantısı

Hazır burada teyp ile ilgili konu açılmışken aşağıdaki özelliklerdeki LCD ekran 2004 fiestanın teyp yerine takılabilir mi?

Medya Oynatma: Radyo DVD / VCD / CD / DivX /

MPEG -1, -2, -4 /

USB (Arka) /

iPod / iPhone Uyumlu

MIXTRAX: Hızlı Non-Stop MIX Play için MIXTRAX EZ

Bluetooth: Eller serbest arama ve Kablosuz Ses için Bluetooth

Ekran: LED Aydınlatmalı 6.1 "VGA Dokunmatik Panel Ekran

Renk Özelleştirme (5 Ekran rengi ve 12 Tuş Rengi)

Çoklu Dil Ekran, JPEG Slayt Gösterisi

Aux-In: Var

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Batuhan Kılıç

cd çalarlısından aldım, elime ulaşınca aux girişi de hazır şekilde takayım diyorum nasılsa komple de söküp yalıtım yapmam gerekiyor göğsün altına, bu işi istanbul da yaptıran var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Utku Gömeç

Hala istanbulda bu işi yapacak birini bulamadım kime gittiysem biz yapamayız diyorlar yada ellirinde öyle bir parça olmadığını söylüyorlar bende parçaya gerek yok normal bir aux çıkışı yapıcaz diyorum adamlar yanaşmıyor elim biraz yatkın olsa ben yapacağımı biliyorum :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, bahri bayram yazdı:

Resimleri göremiyorum

Resimler kaynağından silinmiş Bahri Bey.. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arif Aykın

Hortlatayım konuyu ama detaylı anlatım var mı acaba resimler silinmiş eğer yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...