İçeriğe Yönlendir

Renault Yeni Motorunu Duyurdu!

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Tufan bey,

Daha cevap vermek istemiyorum zira size karşı anlatabileceğim başka bir şey kalmadı. Düşündüğünüz her teoremi çürüttük burada. Üzgünüm. Başka bir konuda yine tartışırız :flowers:

Şimdi aklıma geldi:

Einstein: Ön yargıları kırmak, atomu parçalamaktan daha zordur.

İyi geceler, iyi forumlar dilerim size.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

PSA'da Ford'un da ortaklığı mevcut biliyorsun ki. Mühendisleri mevcut. Geliştirmesini kendisi yapabilir ;)

Neyse ki Fatih abi, Faruk abi, Servet abi ve YSB şahit, 105reno beygiri > 115hp ford beygiri :)

Günün espirisi ;) bu mu Sani :)

105 röno hp = 68 fiesta ford :))

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

o turboyu buyultursen 110 hp yıde gorursun bu ulasılamayacak bi durum değil uzay teknolojisi değil burada reno nun önem verdiği yakıt ekonomisi sadece yolcu güvenliği ikinci planda nedeni insanların ilk olarak yakıt ekonomisnine bakması güvenliği ikinci plana atması

bu durum sadece bizim yani orta gelirlilerin tercihini ön plana almaları.

Bu dev üretim tesislerinde ürün geliştirme süreci aşağıdaki gibi olmuyor:

" E Richard, git bir koşu bizim ar-ge'deki genç çocuklara söyle,  şu bizim 130'luk dizel motor var ya, he işte onun turbosunun yanına bi turbo daha atıversinler, olur olur o ucuz ondan taksınlar. Ha bir de yeni bir yazılım çakın az yaksın çok kaçsın. Ha bu arada iyi ki bu Ford'daki Henry'nin torunu var ya yönetim kurulundaki,  onun aklına gelmiyor, yoksa kesin onlar da bir turbo daha takardı. Gerçi adamların rekabet üstünlüğü sağlamaya ihtiyaçları yok, zaten bizim gibi ezici küresel rekabet ortamında  rakiplerle mücadele edip yeni ürün geliştirerek  üstünlük sağlama gibi bi dertleri yok, dedeleri zengin onların  cepleri dolu keyifleri yerinde. Yoksa şu 115'lige bi turbo atarlardı bi de yazılım 500 beygir olurdu"

Yani Sezar'ın hakkı Sezar'a...

Yorum bağlantısı

...

...

...

...

...

...

...

...

...

İlk zamanlar aklımdan geçmiyor değildi :shok: "Yok canım, ne alakası var, yoktur öyle bişi, olsa burda ne işi var" diyordum kendime.. Ta ki bu konuya kadar. Artık eminim kesin kesin  :yes:

Sadece merak ediyorum hissen % kaç  :unsure2:  :D  :D  :D

Şaka bir yana foruma bir tanede Ford hissedarı lazım senin gibi Sani  :tongue:

Renault gerçekten de kendini kanıtlamış bir firma arkadaşlar. Direkt çalışıyoruz, defalarca fabrikalarına gittim. Üretim hatlarını, proseslerini, mühendisliklerini vs A-Z herşeyiyle gördüm ve biliyorum ki bu sadece Türkiye ayağı. Fransa zaten uzay durumda.. F1 teknolojisi motorları var, seri üretim elektirk motorlu araçları, fuarlara gidiyormusunuz bilmem ama dehşet prototipleri, 1,6 dizelden neredeyse ilk 130 Hp seri üretimleri... Daha ne olsun.. Naylon, sadece sürücülere değil, yayalara da verdiği güvenlik önemini ifade ettiğinin en büyük kanıtı aslında. Bunun yanında tüketicininde kesesini düşünen bir marka.. Tr de motor üreten (%100 yerli ve sorunsuz) neredeyse tek firma. Dacia markası ise firmanın pazar payını arttırmak, düşük gelire de kendi çapında kaliteli ürün sunmak adına ürettiği bir markadır. Çoğu Avrupa ülkesinde Dacia, Reno markası olarak ta satılmaktadır.. Sonuçta ne kadar ekmek, o kadar köfte.. 35-40 bin verilen bir araçta (başka markalarda muadilleri 70-80 bin) beklentiniz, fiyatla doğru orantılı olmalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

arkadaşımın fransız üretimi megan 3 ünü inceledikten sonra daha iyi anladım bazı şeyleri. Bizim ayak aydınlatması diye uğraştığımız şeyler standart. Aydınlatmalar kapıda olduğundan hem zemini aydınlatıyor hemde kapıyı açınca arkadan gelen araba ve motora uyarı veriyor ve tüm kapılarda var. Bagaj zeminini kaldır dşrek şasi ve tekeri görmezsin. O geometride güzel bir örtü yapmışlar. Hafif kalın bir malzeme. Zaten motoruna kimse bir şey diyemez.

Sen birde "Vel Satis" modelini görsen  :wub: 7 yıl önceye kadar ismini bile duymamıştım. Ta ki Renault fabrikasına gidip, sadece üst düzey yöneticilere verilen araçları görene kadar.. Çok klas ve lüks bir araba. Piyasada göremezsin. Sahibinden de dahi 10-15 ilan var yok.. 

Birde eğer Renault tırt iş yapsa (özellikle motor) Mercedes gibi bir marka kendi ismini lekelemeyi göze alabilir miydi?? Bunu da düşünmek lazım..

Tüm bu kötü önyargıların oluşumuna aslında markaların eskiden kalma araçları sebep oluyor sanırım. Piyasada F/P olarak tutulan Toros, Broadway, Europa dan, eski tırt Clio lara kadar. Ama o zamanın teknolojisi ve firmaların kendi bütçe ve imkanları ile yinede çok iyiler.

Aynı kötü önyargı Fiat grup içinde vardır insanlarda. Kuş gurubu herkesin aklına "Fiat ın bilinen tek araçları ve tırt" olarak kazındığından, markayı da tırt bilirler. Ama şuan bile bir Stilo ya, yeni kasa bir Bravo ya yada Punto Evo ya binenler, bu önyargıdan vazgeçeceklerdir. Zira hep derim 2007 de Stilo mu alırken babam ve kankalarım dahil herkes karşı çıkmış, ben yinede alınca karşı çıkan herkes "arabayı satarken haber ver, ben alacağım" moduna girmişti..

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Kerem abi , Velsatis dolu buralar :) hatta fiestayi almadan önce 200€ indirim yüzünden almaktan vazgeçmiştim , gercekten güzel makine , makam araci mübarek :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

102 bg stok kangoonun, çipli focusları kovaladığı günler eskilerde kaldı sanırım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

10 yıl önce 2 litre 70 beygir dizeller vardı unutmayalım. Tekonolojinin geldiği yeri gösteriyor bu motor. Fakat yakıt konusunda çok hassas olabilir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

fakat 110 luk ike 130 luk arasında bile 5500 tl fark var. 160 lık ile 130 luk arasında da 4500 bin fark olsa 10 bin gibi bir motor farkı olur , bu da çok yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Arkada kampanalı ESP'li araçları dahi var. Daha ne yapsın :)

Bi-disk güzel fikir ama. :)

Kampana vazgeçilmezimiz. :p

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

Siz hiç chipli bir dci ye bindiniz mi? 

Renault dci konusunda döktürmüş yine...

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Günün espirisi ;) bu mu Sani :)

105 röno hp = 68 fiesta ford :))

65 röno hp > 68 fiesta beygiri. İnanmazsan Rıfat'a sor ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

160 beygiri tam gazda uretiyordur kesin. Yemin ederim aklima gelmisti. :crazy:

Renault koc gibi marka. Saglam, guvenli. Daha ne olacak? Bu kadar elestiri gizli hayranlik.

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

65 röno hp > 68 fiesta beygiri. İnanmazsan Rıfat'a sor ;)

2013 clio 90ps ile 2006 fiesta 90hp inanmazsan istanbulpark sürelerine bak ;)
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Daha "Tek Önyargıyı" yenememişken  "Bi Önyargı" çok zor kırılır. :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Pilotaj başka :)

Start finish düzlüğünde arkadan başlayıp geçtiğimizin video su var abi :) tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Alamadıktan sonra üretse ne olur :D Ha şu anki meganlara falan koyacaksa bu motoru tamam yoksa işimiz olmaz maalesef

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Mercedes'e gün doğdu :D E180 1.6 160 hp dizel :D

Mercedes Reno dan 1.5 dizel alıyor galiba. Mercedes de 130 luk 1.6 dizel olan aracı var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

1.6 160 bg gayet güzel geliyor kulağa. Yok ki çevremizde nayloncu biri, alsa da bi test sürüşü yapsak. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1.6 160 bg gayet güzel geliyor kulağa. Yok ki çevremizde nayloncu biri, alsa da bi test sürüşü yapsak. 

Burada var da ne oluyor, çok para istiyor Röno :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...