İçeriğe Yönlendir

Era'ya Eklentiler; Lip, Cam Rüzgarlığı, Kapı Eşiği Ve Ledler

Oğuzhan Demir

Recommended Posts

Oğuzhan Demir

Malum bende araba yok ama bu boş durmam için bir sebep değil. Geçen hafta sonu biraz boş vaktimiz olunca bir şeyler yapalım dedik.

Lip ile başlayalım eniştem hala ne olduğunu çözemedi ama ben beğendim.

cdysHt1.jpg

hV3Da8y.jpg

Cam rüzgarlığında ucuza kaçtığımızdan istediğimiz gibi olmadı. Kapı çıtası mecburi olarak görünüyor. 

J1JGMOW.jpg

Kapı eşiklerimiz

nsvuxa1.jpg

Geçen sene yaptığım tavan, bagaj ve plaka ledleri

img1242ru.jpg

Aslında 14" jantları değiştirmek istiyoruz da iki takım sıfır lastik olunca cesaret edemiyoruz :) 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Gayet başarılı plakalarda elden geçse yahut app lense, era kullanıcısında görmüştüm farların içini siyaha boyamış harika durmuş bilginize.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet
(düzenlendi)

modifiyeli-hyundai-accent-german-era.jpg
hvgxz.jpg

far karartma güzel olacaktır. Aklımda era alıp yapmak var..

2. fotoğraf montaj falan ama olmuş bence :)

tarihinde Hüseyin Kuvvet. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

iki defa pertlik kaza yaptığımız, burnumuzu bile kanatmayan eski bir aracımızdı, severim era'yı. ayrıca kalkışta focus'tan bile iyi. virajlarda esamesi okunma ama olsun; kalkışta fırlıyordu ok gibi.  :good1:

tavsiye olarak ise ilk olarak b sütununu siyah kaplayın derim. sis farının altına power ledler ile gündüz farı yapılabilir. basit bir kesim işlemi ile hallolur bence. arka sinyal camını da şeffaf kırmızı ile kaplatabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Öncelikle herkese teşekkürler...

Plakası yeter Oğuzhan abim :)

Canlı canlı görmeni isterim Kadir :)

lipi tampona nasıl monte ettiniz?

Eralarda orjinal lip yeri zaten mevcut. Vida içinde 7-8 tane delik vardı, lipi yerine geçirdim civata ve somun yardımıyla iyice sabitledim, bir yerde fazla germişim sarkmaması için bir tane akıllı civata kullandım onun harici tamponda en ufak kesme delme yok. Lipte gitti gidiyordan en ucuzlarında 7cm.

Gayet başarılı plakalarda elden geçse yahut app lense, era kullanıcısında görmüştüm farların içini siyaha boyamış harika durmuş bilginize.

Geçen sene arka tarafın çerçeveleri silip, düzeltip silikon ile yapıştırdık, kalem sanırım iyi değildi zamanla aktı, ön taraf plaka yeri çok küçük ve çok çıkıntılı. Plakalık olmazsa sırıtacak gibi, plakalıkta da CİHAN (eniştenin soy adı yazdığından dokunmadık :)

far karartma güzel olacaktır. Aklımda era alıp yapmak var..

2. fotoğraf montaj falan ama olmuş bence :)

Far karartma benimde aklımda var ama enişte biraz sadeci, farı açmaktan da korkuyor bende ses etmiyorum, arada bakıyoruz baktığımızla kalıyoruz.

Era'yı fazla süslemek bence arabaya ters, sonuçta ekonomi için kullanıyoruz biz bunu :)

iki defa pertlik kaza yaptığımız, burnumuzu bile kanatmayan eski bir aracımızdı, severim era'yı. ayrıca kalkışta focus'tan bile iyi. virajlarda esamesi okunma ama olsun; kalkışta fırlıyordu ok gibi.  :good1:

tavsiye olarak ise ilk olarak b sütununu siyah kaplayın derim. sis farının altına power ledler ile gündüz farı yapılabilir. basit bir kesim işlemi ile hallolur bence. arka sinyal camını da şeffaf kırmızı ile kaplatabilirsiniz. 

Era'dan çok korkuyorum ben nedense hiç güven duymadım focus ve boradan sonra. Bizdeki 1,4 lpg ölü denemez asla ama çok ta canavar değil bence.

Cam rüzgarlığı cıtayı tam kapatmadı yoksa kaplama yapacaktık. Muhtemelen rüzgarlıklar değişecek kaplama o zamana inşallah. Aslında bu işlemlerden sonra ön tampona bi 40 cm led döşedik ve parkları beyaz yaptık elim titredi yaparken o kadar iğrenç oldu utandım resim atmaya :) enişteninde tiksinmesini bekliyorum sökmek için geçen seneden beri isteyip duruyordu :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Lip ve iç led aydınlatmaları çok beğendim. Elinize sağlık, güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ellerine sağlık Oğuzhan, güzel dokunuşlar olmuş......

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Era'dan çok korkuyorum ben nedense hiç güven duymadım focus ve boradan sonra. Bizdeki 1,4 lpg ölü denemez asla ama çok ta canavar değil bence.

Cam rüzgarlığı cıtayı tam kapatmadı yoksa kaplama yapacaktık. Muhtemelen rüzgarlıklar değişecek kaplama o zamana inşallah. Aslında bu işlemlerden sonra ön tampona bi 40 cm led döşedik ve parkları beyaz yaptık elim titredi yaparken o kadar iğrenç oldu utandım resim atmaya :) enişteninde tiksinmesini bekliyorum sökmek için geçen seneden beri isteyip duruyordu :)

1.5 crdi idi bizimki. 40 cm de fazlaymış canım. gündüz farı şu kadar olmalı bence; tabi power led ile: 

19f8fa8c-b54f-41e1-85c0-4f1e5c108f63.JPG

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Kiyak eraba :)

:hohoho:

Dokunuş başlamış devamı gelecektir..

Vakit ve imkan buldukça yavaş yavaş işliyoruz, satma niyeti yok eniştenin ama müşteri bol olunca satılır diye bir şeyde yapmak istemiyor enişte :)

1.5 crdi idi bizimki. 40 cm de fazlaymış canım. gündüz farı şu kadar olmalı bence; tabi power led ile: 

Resim açılmıyor, iş yerinde olduğumdan olabilir. Dizelleri fena bunların. Bizimki gündüz farından ziyade zemin aydınlatma ledler zaten sözde görünmeyecek şekilde aşağı bakıyor.

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Oğuzhan Demir

Bu hafta sonu enişte ile yerimizde duramadık, internetten 10 liraya pasta almış. Tutturdu uygulayalım diye, ilk başta ufak çiziklere yapacaktık ama dayanamadık tüm arabaya uyguladık. Şimdilik beklediğimizden güzel oldu ama  ilerde nasıl olur pek bilmiyorum :) özellikle kapı kolu içindeki iğrenç çiziklerden eser kalmadı. Fotoğraf makinem bozulduğu için resimleri 3,2 mp nokia ile çektim :) Tüm işlem elle iki kişi tarafından yapıldı. Kendi aracım olsaydı muhtemelen cesaret etmezdim 10 liralık pastayı elle uygulamaya :)

fiIYJwz.jpg

T7ZsycO.jpg

VYAPpDb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Ellerinize sağlık abim.. 10 liralık ama iyi parlamış yine :)

Teşekkürler Sercan.

Bizimde beklemediğimiz şekilde güzel oldu ilerde sorun yaratacak mı asıl merak konumuz o hele resimler çok kalitesiz canlı canlı çok daha güzel oldu görenler bizde isteriz diye tutturuyor. Bu hafta sonuda bir güzel cila niyetimiz var bakalım nasıl olacak.

Arabanın ilk sahibi görmüş bu araba beyaz mıydı? demiş adam süt beyaz sanıyormuş arabayı :)

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...