İçeriğe Yönlendir

Künefe

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Ertuğrul Yenilmez

Serkan bey ellerinize sağlık seri üretime ne zaman geçersiniz hemen sipariş versek... Afiyet olsun  :bravo:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Serkan bey ellerinize sağlık seri üretime ne zaman geçersiniz hemen sipariş versek... Afiyet olsun :bravo::nazar:

Tşekkürler
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Ellerinize sağlık. Afiyetler olsun

Teşekkürler Ali Hocam.
Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel

Görüntü süper ama mersinde yedigimizi tutmuyor nedenki acaba 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Görüntü süper ama mersinde yedigimizi tutmuyor nedenki acaba

Hedefimizde Mersin Künefe var Mahmut Abi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Böyle tatlı paylaşımlar yasaklanmalı arkadaş... :biggrin: ;Elinize sağlık,afiyet olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Böyle tatlı paylaşımlar yasaklanmalı arkadaş... :biggrin: ;Elinize sağlık,afiyet olsun...

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Herkes tadmış,bizde tadına bakalım istedik.... :biggrin:

En az 3 çatal görüyorum orada. Kebaptan sonra 1 adedi fazla geldi dimiiii  :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

En az 3 çatal görüyorum orada. Kebaptan sonra 1 adedi fazla geldi dimiiii  :p  :D

Cila niyetine yolladık mideye  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Herkes tadmış,bizde tadına bakalım istedik.... :biggrin:

Bu yaşına kadar yemedin, yeni tadıyon yani? :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

Antakya ve Mersin de yememiş (künefe) biri nasıl buralarda yediğinin (künefe) olup olmadığını anlayabilir ki? Ancak tadı hoşuna giderse yada girmezse (künefenin) yorum yapabilir. Yine ancak oralardan birileri bizlere gönderir de, yersek (künefe) tadı hakkında yorum yapabiliriz..

Yorum bağlantısı
Misafir

Antakya ve Mersin de yememiş (künefe) biri nasıl buralarda yediğinin (künefe) olup olmadığını anlayabilir ki? Ancak tadı hoşuna giderse yada girmezse (künefenin) yorum yapabilir. Yine ancak oralardan birileri bizlere gönderir de, yersek (künefe) tadı hakkında yorum yapabiliriz..

:yes: Muazzam bir yorum olmuş bu. Parantezlerdeki açıklamalar tam yerinde olmuş. ;)  ("da" ayrı olacak. Künefeye nasıl girilir ki?)

Yorum bağlantısı
Misafir

Muazzam bir yorum olmuş bu. Parantezlerdeki açıklamalar tam yerinde olmuş. ;)  ("da" ayrı olacak. Künefeye nasıl girilir ki?)

Abim, bin dikkatle yazmaya çalıştım. Yine olmamış. Yine bulmuşsun bir şeyler. Boşuna İhtiyar Heyeti' ne seçilmemişsin. Bir daha anlamış oldum  :good1:  :bravo:  :D

Anlayamaz. :)

Esas künefe ev künefesi dediğimiz tarzda olandır, kadayıflar çok ince kırılmaz, biraz uzun kalır, yuvarlak tepsiye basılır, ocakta çevire çevire pişirilir, bir yüzü pişince havaya atarak diğer tarafını çevirirler hatta.

Tepsi ortaya konur, kaşıkla herkes tepsiden yer.

Çarşı künefesiyse çok daha ince kıyılır, nispeten kadayıfı az ve incedir, üzerine pekmez vs. sürülür kızarsın diye.

Burada en önemli husus peynir, künefe kaşarla, eritme peynirle vs. yapılmaz, Hatay peyniri lazım, o da kolay kolay bulunmuyor. Tanıdık vs. olarak Hatay'da ki göndersin.

Başka bir zaman da katıklı ekmek ve kaytaz böreğini anlatayım Antakya tarafından.

:dribble: Anlatmakla olmaz sn. Y.S.B. Bizzat uygulamalı resimli yapman lazım burada Serkan abimiz gibi ;)  

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 10 ay sonra...
Serkan Karadağ

Ben hataydan getirtiyorum:)

Afiyet olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Pişmiş halinin fotosu yok mu ?

hakan abi sabırsızlanmaktan çekmemişim telefonu karış karış ettim ama yok[emoji1] ama bu akşam yaparsak çekip koyarım:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Offf okuldayım oldu mu bu şimdi ağzım sulandı katinde de yoktur ki [emoji12] yapmayın abi böyle şeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...