İçeriğe Yönlendir

W203 Klima Yönlendirme Motoru Değişimi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

şu test modunu deneyeyim dedim. şimdi ayakta kaldı galiba üflemesi :D az bişi de yüze üflüyor. şimdi step motorunun hangisi tam arızalı diagnosda yazıyor mu diyorsun abi.

bu arada vites topuzunu söktüm takarken elimde kaldı :p ne lanet bişiymiş bi türlü oturmadı yerine az zorlayınca tırnakları kırıldı :(

Star diagnosis tam detaylı gösteriyor hangi motor, hangi sensör Mustafa.

İki arabanın söktüm vites kolunu sıkıntı çıkmadı. Nasıl asıldın ki :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Takarken topuzu altta iki geçme var.biri topuza deriyi tutturan biri topuzu kola savitliyen. Deriyi tutanı topuzu kola geçirirken takamadım. Biraz zorladım topuz tırnaklarını kırdım. Topuz duruyor da deri körük çıkıyor. Bide vites çerçevesi sanki yapıştırıcı ile çevresine tutturulmuş. Bi tane tırnak var sadece

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Takarken topuzu altta iki geçme var.biri topuza deriyi tutturan biri topuzu kola savitliyen. Deriyi tutanı topuzu kola geçirirken takamadım. Biraz zorladım topuz tırnaklarını kırdım. Topuz duruyor da deri körük çıkıyor. Bide vites çerçevesi sanki yapıştırıcı ile çevresine tutturulmuş. Bi tane tırnak var sadece

Deri ile topuzu tutanı ayırmana hiç gerek yoktu :( çerçeveninde tırnakları önceden kırılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Plastikler sıcaktan iyice haşat olmuş. Lpgci tuşu takarken demişti.vitesin oraya koymam kırılıyor sağı solu diye. Ben seninki gibi o göze aldım tuşu ama başka masraf çıkardık kozmetik olarak.

Teyp etrafı kolay sökülebilir durumda klima yönlendirmelerine bakarım diye. Ayrıca sağ Sol gögüs altını mü sökücem motorlara ulaşmak için.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Furkan bey elinize sağlık konuyu yeni gördüm konu anlatımı güzel olmuş ben konu anlatımı yapamadığımı farkettim . aracı sökerken nerden başlanacağı sırsı üzerine nelerin yapılacağı konusun bu kunuda zayıflığımı hissettim tekrardan elinize sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Plastikler sıcaktan iyice haşat olmuş. Lpgci tuşu takarken demişti.vitesin oraya koymam kırılıyor sağı solu diye. Ben seninki gibi o göze aldım tuşu ama başka masraf çıkardık kozmetik olarak.

Teyp etrafı kolay sökülebilir durumda klima yönlendirmelerine bakarım diye. Ayrıca sağ Sol gögüs altını mü sökücem motorlara ulaşmak için.

Önce star diagnosis e bağla Mustafa, belki motor değildir arızalı olan. Duruma göre sadece sağı sökmen yeterli olabilir ;)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bizimkinin sıkıntısını çözdüm.  konsolu sökerken soket ya tam oturmadı ya da bi tane soket var o takılmadı diye klima sistemi son modda sadece fan hızını açıyordu. onu da bu gün kalorifer devreye girmeyince demin çözdüm :D soketi taktım şimdi yönlendirme ve klima çalışıyor. sadece sıkıntı ayak üflemesi devreden çıkmıyor. büyük ihtimal kronik kol kırılması bunda da var :D  kapakçık kapanamıyor ama neyse diğer yüz ve cama verme şuan düzgün çalışıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

bizimkinin sıkıntısını çözdüm.  konsolu sökerken soket ya tam oturmadı ya da bi tane soket var o takılmadı diye klima sistemi son modda sadece fan hızını açıyordu. onu da bu gün kalorifer devreye girmeyince demin çözdüm :D soketi taktım şimdi yönlendirme ve klima çalışıyor. sadece sıkıntı ayak üflemesi devreden çıkmıyor. büyük ihtimal kronik kol kırılması bunda da var :D  kapakçık kapanamıyor ama neyse diğer yüz ve cama verme şuan düzgün çalışıyor :D

Elimde kol var boşuna alma ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sökme takmada ben sabırlı değilim abi. şu an için böyle kullanırım. çünkü elim ağır plasti aksam elimde kalıyor  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
  • 5 yıl sonra...
Volkan Aydemir

Merhabalar tekrardan benim w203 emektarda bu klima kol olayi olustu galiba sag on konsoldan takir tukur sesler gelmeye basladi herhalde bu klima koillarindan sikinti var bunu ege bolgesinde veya Ankara da falan yaptirma -tamir ettirme imkani varmi ?

nolur nolmaz diye burda mercedes den orjinal 2x kol aldim Turkiye gelirken onuda getirecegim.

konu oldukca eski hortlattik insallah yardimci olan olur ;)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Volkan Aydemir yazdı:

Merhabalar tekrardan benim w203 emektarda bu klima kol olayi olustu galiba sag on konsoldan takir tukur sesler gelmeye basladi herhalde bu klima koillarindan sikinti var bunu ege bolgesinde veya Ankara da falan yaptirma -tamir ettirme imkani varmi ?

nolur nolmaz diye burda mercedes den orjinal 2x kol aldim Turkiye gelirken onuda getirecegim.

konu oldukca eski hortlattik insallah yardimci olan olur ;)

Hocam ben kendim yapmıştım bunu, sizin de el beceriniz var gördüğüm kadarıyla, uygulamayı sırasıyla yapıp ulaşabilirsiniz ama sorunun koldan değil motorun kendisinden olma ihtimalini unutmayın. Bu işle kim uğraşır bilemedim şimdi, bir soruşturayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Akbaş
konu oldukca eski hortlattik insallah yardimci olan olur default_wink.gif

Ankara’da iş hertürlü çözülür randevulu giderseniz 2-3 saatlik iş ben kendim yaptım.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Volkan Aydemir
Fatih Akbaş yazdı:

Ankara’da iş hertürlü çözülür randevulu giderseniz 2-3 saatlik iş ben kendim yaptım.

İsim adres verebilirmisin? kime yaptırabileceğime dair, Geçen hafta Ankara’ya gitmiştim aklıma gelmedi bu step motor kolları 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...