İçeriğe Yönlendir

W203 Klima Yönlendirme Motoru Değişimi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Misafir

Keşke cumartesiden haberim olsaydı...topkapı sanayide mercedescilerin içindeydim..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu noktada kabahat bende  :( .

Yok abi ya senle ne alakası var :), sonuçta parça elimizde vardı nerden bilelim motor arızalı çıkacak :)

Keşke cumartesiden haberim olsaydı...topkapı sanayide mercedescilerin içindeydim..

Kısmet abi, Ali abi bakıyor şimdi Bostancı'ya.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Allah razı olsun; Ali (ELÖVER) abi parçayı buldu, sıkı bir pazarlıkla nerdeyse çıkma fiyatına sıfır ve yıldızlı parçayı aldı ve Eskişehir arabasına verdi. Akşama toplama işine başlarım kısmetse.

Ali abi işin gücün rastgelsin, sağolasın varolasın  :flowers:  :flowers:  :flowers:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bu küçücük parçalar için araç komple sökülmüş. Merso tırt işte :p

Helal olsun Furkan, ellerine sağlık  :bravo:

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yıldızöver'den Reno parçası istesem, hırdavatçıya sorar, şutlardı beni valla. Yıldız bir başka :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Haydi geçmiş olsun, vida arttırma aman ha  

İnşallah abi hala kafamda vida yerleri :)

Bu küçücük parçalar için araç komple sökülmüş. Merso tırt işte 

Helal olsun Furkan, ellerine sağlık  

He ya tırt, bir parça için çok şey söküldü.

Ford'da falan nasıl acaba, bu motorlardan vardır illaki ben kurcaliyimde yıldıza laf söyletmiyim :)

Yıldızöver'den Reno parçası istesem, hırdavatçıya sorar, şutlardı beni valla. Yıldız bir başka 

:D :D valla sağolsun, dedi zaten reno ford mord parçası isteseydin gitmezdim Bostnacı'ya falan :p :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yıldızöver'den Reno parçası istesem, hırdavatçıya sorar, şutlardı beni valla. Yıldız bir başka :D

Renoya parça mı alıyorsun sen  :i-ih:

Ver hurdacıya 3-5 metal bir şey, karşılığında mandal yerine leğen al :p:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hade leeeen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Furkan eline sağlık.Ayrıca konuyu böyle detaylı ve özenli bir şekilde buraya açtığın için kendi adıma teşekkür ederim  :flowers:

Sayende marka fanatiği bir forum olmadığımız ve sadece ford marka araçların sorun ve çözümleri ile ilgilenip onları paylaşmadığımız bir kez daha gösterilmiş oldu. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

şu sandalyeli smiley nerdeydi  :sandalye:

Furkan eline sağlık.Ayrıca konuyu böyle detaylı ve özenli bir şekilde buraya açtığın için kendi adıma teşekkür ederim  :flowers:

Sayende marka fanatiği bir forum olmadığımız ve sadece ford marka araçların sorun ve çözümleri ile ilgilenip onları paylaşmadığımız bir kez daha gösterilmiş oldu. :bravo:

Rica ederim tahir hocam, burada konuları paylaşınca insanların okuyacağını ve değer vereceğini biliyorum.

w203 diye birşeyler arayın google amcada fordclubtr.com çıkıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu küçücük parçalar için araç komple sökülmüş. Merso tırt işte :p

Helal olsun Furkan, ellerine sağlık  :bravo:

Birde bu var ki. Allah korusun demiştim ilk izlediğimde.

[MEDIA]

[/MEDIA]

Bak aynısından Mondeo'da da var :)

http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK3-AIR-VENT-CLIMATE-CONTROL-MOTOR-2001-2007-/221384366967?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item338b895b77

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Kargon ismail ayaz ın man aracı ile yolda Furkan, saat 18:20 de allahın izniyle terminalde ;)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Allah razı olsun; Ali (ELÖVER) abi parçayı buldu, sıkı bir pazarlıkla nerdeyse çıkma fiyatına sıfır ve yıldızlı parçayı aldı ve Eskişehir arabasına verdi. Akşama toplama işine başlarım kısmetse.

Ali abi işin gücün rastgelsin, sağolasın varolasın :flowers::flowers::flowers:

Rica ederim Furkan ne demek. Lafi bile olmaz aramizda ;) 400 liralik parcayi 200 liraya almak hem de sifir, allahın sevgili kuluymuşsun...

İnsallah problemsiz calisir, amin cümlemizin işi rast gelsin inşallah.

Allah razı olsun; Ali (ELÖVER) abi parçayı buldu

Tabiki Ali ELÖVER :p , Ali Androidoglu olacak degil ya. Kendisi bu parcayi gorse uzay gemisi parçasi zanneder, korkar firlatir atar, malum onun arabasinin kalorifer yollari telle kumanda ediliyor kas gucu vasitasiyla Şahin gibi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ben gerçek arabalar ile ilgileniyorum, rönoymuş, fortmuş zortmuş anlamam... Mercedes , Bmw gerisi tel maşa :)

Yildiz başka tabi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İnşallah abi hala kafamda vida yerleri :)

He ya tırt, bir parça için çok şey söküldü.

Ford'da falan nasıl acaba, bu motorlardan vardır illaki ben kurcaliyimde yıldıza laf söyletmiyim :)

:D :D valla sağolsun, dedi zaten reno ford mord parçası isteseydin gitmezdim Bostnacı'ya falan :p :p

fordda komple torpido iniyor :p

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kargon ismail ayaz ın man aracı ile yolda Furkan, saat 18:20 de allahın izniyle terminalde ;)

u5a9e6uv.jpg

Evet parçayı sağolsun Ali abim aldı gönderdi bende 19:15 gibi terminalden aldım eve gelip birşeyler yiyip içeyim derken 21:00 gibi işleme tekrar başladım.

İlk iş motorun çalışıp çalışmadığını denemek oldu, bu arada eksik birşeyler vardıki SRS Work..... diye bir uyarı yandı ekranda neyse dedim o sonraki iş :) (Hava yastığı daha az önemli ya :) )

Baktım motor çalışıyor, olması gerektiği gibi L kol ile yerine yerleştirdim ve toplama işine başladım yaklaşık 2 saatte her bir vidayı özene bezene geri topladım tek bir vida bile arttırmadım :)

Emeği ve fikri geçen herkese teşekkür ederim...

c320_klima_topla1.jpg

c320_klima_topla2.jpg

SRS uyarıyı herşeyi tam topladıktan sonra vermedi çok şükür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Fonda Ahmet Kaya varsa işlem tamam. :)

Gerçi vida artmamış ama olsun. :D

Ne göz varmış YSB maaşallah :)

bir önceki şarkı Erkan OĞUR Mecnunum Leylamı Gördümdü, Ondan önceside Ankara'nın bağları :D :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eline saglik Furkan, acil servis hiziyla toplamissin arabayi, bravo :)

Evet abi sabah işe arabayla gelmek için geceden toplayayım dedim, toplamak sökmekten daha kolaydı, sadece vidaları hatırlamak mesele :)

Haydi geçmiş olsun. Bir müddet oraya ters kolu takıp servonun dağılmasına sebep olan " usta " yı anmayı unutma :-).

Andım, anıyorum, anacağım abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

artık bir ara Eskişehir'e el öpme merasimine gitmek üzerime vacip oldu.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

artık bir ara Eskişehir'e el öpme merasimine gitmek üzerime vacip oldu.

Est. abi sen gel yeterki el öpmek bizden  :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Gitmenizi şiddetle öneririm. Hem Furkan arkadaşım, hemde tanıdığı ve beraber yediğimiz pide 10 numara 10 yıldız. Tekrarlamak nasip olur inşallah.

Est. Abi o senin güzelliğin, afiyet olsun, sen yine gel yeterki ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

şu test modunu deneyeyim dedim. şimdi  ayakta kaldı galiba üflemesi :D az bişi de yüze üflüyor. şimdi step motorunun hangisi tam arızalı  diagnosda yazıyor mu diyorsun abi.

bu arada  vites topuzunu söktüm takarken elimde kaldı :p ne lanet bişiymiş bi türlü oturmadı yerine az zorlayınca tırnakları kırıldı :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...