İçeriğe Yönlendir

Lpg Enjektör Temizliği

Murat TAŞ

Recommended Posts

Caner Çevik

Selamlar öncelikle. Bende 2001 Model 2.0 Focus St var. Geçen ay Regülatör değişti sıkıntımız bitti derken araç yine tekleme gaz yememeye başlayınca bu defada enjektör sıkıntımız çıktı BRC marka kullanıyorum. Ustası baktı 1 tanesi arızalı dedi. Eğer sadece birini değişirirsen diğerleri zayıf kalır dedi sizce ne yapmalıyım. Temizlik ne derece işe yarar İzmirde bunu nereye gösterebilirim kim derdime çare olabilir teşekür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Enjektörlerin temizlenmesi yanlışmış çünkü temizlikten sonra kalibrasyon tutma sıkıntısı çok görülüyormuş. Bence tek enjektör değiştirin bi şey olmaz.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

Kalibrasyonu yapıyoruz be usta cüzi miktar karşılığı 50TL iyi mi piroyodik bakımı dahil?

Kayseri için yıllarca da kullanın.

Atiker Mimgas Aldesa vb.

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Ne yapıyorlar filtre değişim dahilse fiyat iyi gibi ama bu gaz ayarı işleri uzmanlık istiyot.

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Selamlar öncelikle. Bende 2001 Model 2.0 Focus St var. Geçen ay Regülatör değişti sıkıntımız bitti derken araç yine tekleme gaz yememeye başlayınca bu defada enjektör sıkıntımız çıktı BRC marka kullanıyorum. Ustası baktı 1 tanesi arızalı dedi. Eğer sadece birini değişirirsen diğerleri zayıf kalır dedi sizce ne yapmalıyım. Temizlik ne derece işe yarar İzmirde bunu nereye gösterebilirim kim derdime çare olabilir teşekür ederim şimdiden.

Arızalı denilen enjektör gazın geliş yönüne doğru kaçıncı sırada ki?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selim Kılınç

Bu tip enjektörler kapalı sistem dışardan müdahaleye izin vermiyor illa yenileme dayatması yapılıyor firmalarca. Oysa Valtek tip enjektörler tam ülkemize göre sök tak parçala topla ayarla tak bas git

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selim Kılınç

Ne yapıyorlar filtre değişim dahilse fiyat iyi gibi ama bu gaz ayarı işleri uzmanlık istiyot.

El emeği göz nuru Abdurahim bey 50tl de periyodik bakım ve kalibrasyon için bilen bilir çok uygun ayrıca her aracın tıpkı diğer bakımları gibi enjektör bakımlarıda önemli olup 25.000km ve yukarılarda yaptırılmasını öneriyorum çünki gelen müşterilerimiz çoğunun içleri yağ zifir kaplı oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...