İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Trend Hız Sabitleyici Donanımı

Melih Kader

Recommended Posts

Melih Kader
(düzenlendi)

Merhabalar 2013 trend fiesta aracım var.Dün akşam ön kokpitteki tesisata baktım.Ve hız saabitleyici tesisatının var olduğunu kesinlikle karar verdim fotoğraflarını çektim sizlerle paylaşmak istedim.Modülde var ama nasıl olucağı ile ilgili bir bilgim yok paylaşmış olduğum resimlerde frene basınca hız sabitleyicinin devreden çıkmasını sağlayan aparat mevcut.Frene bastığın zaman pimler çıkarak tam çıktığı zaman hız sabitlecide devreden çıkıyor aynı mekanizma babamın aracındada var tahmin yürüterek bu olduğunu düşünüyorum saygılar...

4DMTxEe.jpg

y7bzRVh.jpg

qC87Avd.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Kader

Buda bir örnek skoda'ya hız sabitleyici takmışlar

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6834

Siz bu Trend i, Titanium X yapmaya niyetlisiniz anlaşılan  :good1:

Yavv hiçç sorma hemşerim ( bu arada bende Tekirdağ'lıyım Şarköy  :) ) Ya ben aslında tıtanıum alıcaktım 9 ay beklememi söylediler bende beklemek istemedim ve trend aldım ne yapayım gönümde hala tıtanıum var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kolay gelsin, siz bu işi halledersiniz  :yes:  :good1:

Yorum bağlantısı
Melih Kader

Kolay gelsin, siz bu işi halledersiniz  :yes:  :good1:

İnşaALLAH sadece çıkma direksiyon bulmak lazım denicem adam skoda'ya takmış 100.km hız ile giderken 5.0 litre yakıyor.Şimdi asıl iş direksiyon bulmada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Vag grubunda hız sabitleyici işlemi kolay. Opellerin de uyumlu modellerinde sadece sinyal kolu ile değişim yapılabiliyor. Ford'da hız sabitleyici fonksiyonu direksiyondan olduğu için maliyet artıyor. Geçen gün fiat servisinde hız sabitleyici takılan modelleri a4 kağıdına yazmışlardı. Punto'ya 600tl'ye takıyorlardı. Fiorino vardı hatırladığım. Bu arada zamanında, yağmur sensörü, hız sabitlleyici, kararan ayna, park sensörü asist kit olarak 500tl'ye alınıyormuş opsiyon olarak:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Melih Kader

aynen ya taktırmak istiyorumda pek vaktim yok alıp kendim yapmak istiyorum yapabilimiyim acaba

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

merhaba arkadaslar 2012 fiesta trend aracim icin hiz sabitleyci taktirmak istedim.servise gittim.bana denen aricin beyni uygun degilmis beyin degiscek arti vs vs kablo dedi ve 3-4 bin TL masrafi olur dediler.dogru ise keske 4-5 taksit fazla odeseydim de titanyum alsaydim.yilda 15bin km yapiyorum uzun yol :(

Yorum bağlantısı
Melih Gülbahar

2012 trend aracıma hız sabitlemeyi monte ettik.Aracı bilgisayara bağladığımızda maalesef uyum sağlamadı ustanın dediği gem modülü değişmesi lazımmış oda garanti değilmiş şuan da süs niyetine duruyor şekil oldu bir nevi.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Başka bir forumda hız sabitleyici takılan bir trend görmüştüm.... işi yapan da yetkili servisti..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Başka bir forumda hız sabitleyici takılan bir trend görmüştüm.... işi yapan da yetkili servisti..

Paylaşabilirmisiniz acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
(düzenlendi)

İtalyanlar gayet güzel uygulamış. Ancak sıkıntı şu ki benim araç trend, internette gördüğüm uygulama yapılan araçların hepsi titanium.

http://www.idaf.it/index.php?topic=15366.70

(yazılımla tanıtmak için biraz uğraşmışlar)

tarihinde Ahmet Taşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Karaoğlu

Fatih bey kendi trend aracına bugün itibarı ile hız sabitleyici olayını aktiflestirdi.olmuyor diye birsey yok teknisyenler bu konuda bilgisiz sadece

Çok haklısınız Galip Bey. Adamlar hem bilgisiz hem de bilmiyorum diyemiyorlar bu araca olmaz deyip kestirip atıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Gülbahar

Bugün itibaren ben de yaptırdım gerçekten büyük rahatlıkmış.Galip ve Fatih arkadaşlara çok teşekkür ederim .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaoğlu

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kazasız sürüşler. Ne kadar masrafınız oldu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Acaba bu işlemi istanbulda yaptıran var mı? Beyinden sistemi acacak servis var mı acaba istanbulda ?

Birde kafama takılan bir soru ? Şimdi trendlere hız sabitleriyici uygulanıyor ama acaba güvenlik eksikliği olmaz di mi? Yani orjinal titanium larda acaba sorunlu bir anda hız sabitleyiciyi devreden çıkaran bir sistem var mı ?

Taktığımız hız sabitleyicide ya da sistemde bir arıza olursa devreden çıkaramazsak, bir güvenlik önlemi var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Istanbulun hangi semtinde yapıldı acaba ?

Bir de olacağı varsa tabiki olur, kader sonuçta ama bilmediğimden soruyorum, hız sabitleyici donanımı devreden çıkarmak için bir önlem var mı, frene bastık hız düşmedi diyelim, yazılımsal bir hata oldu, o zaman Manuel bir yol güvenlik önlemi var mıdır ki ?

Yorum bağlantısı
Soner Alp

Debriyaja basar vitesi boşa alırsınız :) Bahsettiğiniz ihtimal çok uzak ama milyonda bir de olsa ihtimaldir. On seneyi aşkındır Hız Sabitleyiciyi aktif olarak kullanıyorum VECTRA C ile başladı bu maceram 1 kere bile sorun görmedim zaten manuel araçta sorun olma ihtimali belki sıfır.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

İşte istediğim cevap buydu :) Mantıken de boşa alarak sistemi kesebiliriz.

Şimdi sıra geldi 2. soruya :)

Galip Bey, toplamda ne kadara mal oldu ? Adanada yapılan baya uygundu sanki. Burada da öyledir inşallah.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bu hafta başında ben çıkma titanium direksiyonumu aldım. İzmirde çok zor buldum. Çok araştırmam gerekti. Bakalım haftaya yazılımla Ustaellerde uğraşacağız.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Enes ASAR

Konu eski ama yardımcı olabilecek varmı bu konuda. 2014 trend var bnde. Daha önceden galip beyin yazıları vardı. İstanbul'da yardımcı olabileceğini söylemişti sanırım. Benimde bir iki günlüğüne İstanbul'a düştü yolum. Galip bey yada Fatih beye ulaşma şansım varmıdır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...