İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Aracıma Focus 2,5 Göstergesi Montajı (İzmir)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Özgür İncigülcan

Hayırlı olsun çok yakışmış çok beğendim.

Bende de 2006 Focus dizel trend var, benim aracıma da uygun mu acaba ? Bir de maliyet olarak toplam da ne kadarı buldu ?

öncelikle teşekkür ederim , gösterge 250 tl ye var elimizde taktırması 100 tl ye yapanda var 150 tlye yapanda

Yorum bağlantısı
Kenan SEVİNÇ

Hayırlı olsun Özgür sen içerden başlamışsın değişime güzel de olmuş takipteyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mesut Dumlupınar

Özgür hallettim baba :) çok basitmiş yahu 5 dk da arabayi teslim ettiler :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bende de 2005 benzinki mk2 kasa ghia var. Benim araca da olur mu bu ya. Mukemmel olmus. Samsunda yapan var mi bunu

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Bende de 2005 benzinki mk2 kasa ghia var. Benim araca da olur mu bu ya. Mukemmel olmus. Samsunda yapan var mi bunu

Aracımız aynı sayılır sizin ghia benim trend olmaması için bir sebep göremiyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Aytaç Dursun

merhaba benim araç 2006 GHİA bu gösterge olurmu özellikle bu hız sabitleyici falan ışığı yanmıyo diyolar doğrumu

Yorum bağlantısı

merhaba benim araç 2006 GHİA bu gösterge olurmu özellikle bu hız sabitleyici falan ışığı yanmıyo diyolar doğrumu

Aracınıza bu gösterge olur. Hız sabitleyici ışığı yanmıyor doğrudur.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ufuk Kökmen

Aracımız aynı sayılır sizin ghia benim trend olmaması için bir sebep göremiyorum :)

merhabalar göstergeyi nereden temin edebiliriz yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı

merhabalar göstergeyi nereden temin edebiliriz yardımcı olurmusunuz

Çıkma parça satan yerlerden temin edebilirsiniz hem fiyatıda daha uygun olur. :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

vay be bu uygulamayı yapan ilk Serkan, 2. de ben olmuştum.

Ne günlerdi değil mi abi ? ben mondeonun sony teybine mp3 bile çaldırdım... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tuna Demir
On 11.04.2014 at 23:50, Lokman Ceritlioğlu yazdı:

Özgür güle güle kullan, menüye girmiyor sanırım, c-max de girmiyordu, diğerlerinin hepsi tamam.

merhaba lokman abi. aranızda daha yeniyim. aracımı alalı 3 ay oldu. aracım 2004 c-max 1.6 tcdi ghia modeli. bursadaki ustam gösterge panelini değiştirelim dedi bende merak ettim ve burdaki konuları inceledim ve ustama tamam yapalım dedim. 2010 focus titanium gösterge paneli ve sinyal kolunu temin ettim ve bursada faaliyet gösteren muhammed ustama götürdüm. gösterge paneli ve sinyal kolu montajını yaptı. gösterge panelini tanıtıp anahtarları kodladı. herşeyi çalışıyordu. dediğiniz gibi tek sorun menüdeki ayarlara giremiyordum. onuda merakımdan inceledim. eski sinyal kolundaki kontrol tuşları sadece yukarı hareket ediyordu o yüzden kolu değiştirdik ama kablo tesisatında bir kablo eksik olduğu için aşağı hareket tuşu çalışmıyordu. ölçerek eski kumanda tesisatının nereye gittiğini tespit ettim ve ihtiyaç olan eksik kablonun nereye bağlanması gerektiğini buldum ve kabloyu çektim. şuan göstergem eksiksiz herşeyi ile çalışıyor. menü ayarlar bölümüne de girip istediğimi yapabiliyorum. çalıştığını gösteren kısa birde video hazırladım paylaşmamda sakınca yoksa linkini paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=YU82JMsvHrw&t=27s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
A. Yıldırım Yıldız

Merhaba. Yaklasik 2 ay once satin aldigim 2007 model focus trend aracima gosterge panelinde eksik gorduklerim neticesinde bu tip bir uygulama yapilabilir mi? Yapilirsa hangi model araclarin paneli uyar? Gibi sorular kafamda doner dururken bu konuya rastladim. Cokta iyi oldu. Araci Bursa'dan aldim. Konuda bahsi gecen ustaeller oto ve Sabri beyle Izmir ziyaretimde aracta bir aksaklik neticesinde tanismis olduk. Kendim Antalya'da yasiyorum. Muhtemelen bayramin birinci veya ikinci gunu Izmir'e gidecegim. Kayinpederim orada yasiyor. Malum evlenince bir bayram orda, bir bayram burda durumlari. :-) Hali hazirda Antalya'da bu uygulamayi ve malzeme teminini nasil saglayacagim noktasinda bilgisi olan varsa yardimini rica ediyorum. Veya Izmir'e gidisimi biraz daha erkene alip orda bu isi halletmeyi de dusunebilirim. Bu durumda yine ayni destege ihtiyacim var. Kendim de otomotiv sektorunde gerek Izmir'deyken, gerekse burada Antalya'da pazarlama kisminda sektor dahilindeyim. Fakat baska bir markanin satis + servis merkezinde oldugum icin ford araclar konusunda pek bilgili ve tecrubeli degilim. Destegi olanlara simdiden tesekkur eder, hayirli bayramlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Hali hazirda Antalya'da bu uygulamayi ve malzeme teminini nasil saglayacagim noktasinda bilgisi olan varsa yardimini rica ediyorum

Çıkma bakacaksınız Yıldırım Bey.. Sıfır almaya kalkarsanız zaten deli para tutar...

Çıkmanın merkezi de Ankara'dır.. 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Çıkma bakacaksınız Yıldırım Bey.. Sıfır almaya kalkarsanız zaten deli para tutar...
Çıkmanın merkezi de Ankara'dır.. 

Ilginiz icin tesekkur ederim. Peki forumda tedarik anlaminda tavsiye edilen yer veya yerler varmidir? Olaki Izmir'e gidisim bayrama denk gelirse haliyle Salih beyle irtibarim mumkun olmayacak. Bu durumda Antalya icin uygulama noktasinda yine tavsiyeye ihtiyacim olacak. Bu tip bir uygulama icin ozel bir yer veya sahis yoksa da bunu yapabilecek yer oto elektrikci midir acaba? Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Göstergeyi taktirmaya giderken  yedek anahtarınızı da götürün, yalnız  bu aralar gösterge pek bulunmuyor.

Oto elektrikçisi takabilir ama anahtarın  kodlanması  gerekeceği için iyi bir anahtarcı desteği lazım olacak,asıl iş anahtarcinin..

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Tesekkur ederim. Yedek anahtarim zaten mevcut olmadigi icin onu da dusunuyordum. Haliyle anahtarciyla zaten irtibatim olacak. Bir tasla iki kus olacak bu durumda. Cok tesekkurler. Takildigim yerler olursa tekrar desteginize ve tecrubenize basvurabilecegimi umuyorum. Tesekkurler. Hayirli bayramlar simdiden.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cengiz Yılmaz

Hayırlı olsun. 

Ben olsam bu kadar heyecana dayamam aracı 2.5 ile değiştirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...