İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Gizli Kalmış Özellikleri

Murat Kuzey

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Hayır hirsiz binsin arabaya (kilitleme bilerek açık bırak) power tusuna basacak calıstırmak icin. Anahtar arabanın cevresinde olmadıgı icin kontak dahi açılmıyor gösterge lambaları vs. hiç biri çalışmaz ;)

Bizzat denedim.

Teyp konusuna gelince o gider ama araba gitmez Abi :p

Zaten yeni C-Max'lerde alarm yok :)

Iyi de anahtarda da ayni sekilde zaten. Gösterge lambalari da far ayarindan acilmaz mi?
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit
(düzenlendi)

Iyi de anahtarda da ayni sekilde zaten. Gösterge lambalari da far ayarindan acilmaz mi?

Orasını denemedim bak :D

Ama dediğim hani kontağı I konumuna getirirsin akü yağ lambasi abs hava yastıgı uyarıları simgeleri yanıyor ya işte anahtar arabanin içinde cevresinde olmayinca bu dediklerim yanmiyor :)

tarihinde Ahmetcan Yiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Onu denemedim ama gitmiyormuş öyle diyorlar

Denemek lazım. Deneyince yazacağım bende...

Yorum bağlantısı

Peki arabayı çalıştırdınız. Belli bir uzaklığa gittiniz. Hatta baya uzaklaştınız. Araba çalışmaya devam ediyor. Peki araç gider mi?

Deneyen oldumu?

Gidememesi lazım. İkaz olarak ford anahtar uzaktamı ne öyle birşeyler yazıyor. Peki hareket ediyormu hiç deneyen oldumu?

Araç çalıştıktan sonra, anahtar uzakta olsa dahi araç hareket eder, uyarı verir sürekli, ilk stopta temiz...
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Araç çalıştıktan sonra, anahtar uzakta olsa dahi araç hareket eder, uyarı verir sürekli, ilk stopta temiz...

Aksam deneyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Peki arabayı çalıştırdınız. Belli bir uzaklığa gittiniz. Hatta baya uzaklaştınız. Araba çalışmaya devam ediyor. Peki araç gider mi?

Deneyen oldumu?

Gidememesi lazım. İkaz olarak ford anahtar uzaktamı ne öyle birşeyler yazıyor. Peki hareket ediyormu hiç deneyen oldumu?

Hem ağlarım hem giderim misali, sinyal verir ama stop etmez gider.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Hem ağlarım hem giderim misali, sinyal verir ama stop etmez gider.  :biggrin:

Aynen bencede gider, gelmez :D

Peki size 10 puanlık soru:

Arabayı kontak 1 seviyesinde, Ford Power tuşuna basmadan  vitesi 1 e takıp bayır aşağı vurdurmayla çalışırmı?  ;) 

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Şimdi arabadan geliyorum arabayi anahtar içindeyken çalıştırdım. Sonra arabadan inip anahtari yere koydum. Tekrar bindiğimde kumanda uyarisi verdi. Ama sonuç olarak bana misin demiyor geriye taktim bağırmadı bile :D

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aynen bencede gider, gelmez :D

Peki size 10 puanlık soru:

Arabayı kontak 1 seviyesinde, Ford Power tuşuna basmadan  vitesi 1 e takıp bayır aşağı vurdurmayla çalışırmı?  ;)

Açıkçası hiç bir fikrim yok. Ancak çooooook mecbur kalırsam deneyebilirim.  :good1:

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Şimdi arabadan geliyorum arabayi anahtar içindeyken çalıştırdım. Sonra arabadan inip anahtari yere koydum. Tekrar bindiğimde kumanda uyarisi verdi. Ama sonuç olarak bana misin demiyor geriye taktim bağırmadı bile :D

Hımmm...

Bu kötü oldu. :)

Yorum bağlantısı
serhat öntürk

Murat kuzey bey internetten araştırıp buldum diyeceginize facebook c-max gruptan aldım deseydiniz 2.5 yıllık emeklerimizi hiçe saymış olmazdınız

Murat kuzey bey internetten araştırıp buldum diyeceginize facebook c-max gruptan aldım deseydiniz 2.5 yıllık emeklerimizi hiçe saymış olmazdınız

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Savaş Avan

facebook c-max grubumuzdan kopyala/yapıştır yaparak noktası virgülüne kadar kopyalayarak paylaşıp ve bunun adına ''internette araştırınca buldum'' diyerek grup üyelerimizin 2.5 yıllık emeklerini hiçe sayarak paylaştığınız faydalı bilgiler için teşekkürler MURAT KUZEY arkadaşımız.Emeğinize ve dürüstlüğünüze sağlık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özer Özcan

Gerekli şeyler, Serhat bey ve Savaş bey tarafından söylenmiş. Emeğe saygı diyorum sadece. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

+1

facebook c-max grubumuzdan kopyala/yapıştır yaparak noktası virgülüne kadar kopyalayarak paylaşıp ve bunun adına ''internette araştırınca buldum'' diyerek grup üyelerimizin 2.5 yıllık emeklerini hiçe sayarak paylaştığınız faydalı bilgiler için teşekkürler MURAT KUZEY arkadaşımız.Emeğinize ve dürüstlüğünüze sağlık.

Gerekli şeyler, Serhat bey ve Savaş bey tarafından söylenmiş. Emeğe saygı diyorum sadece. 

söylenecekler söylenmiş 

tarihinde Ercüment Koyuncu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Evet haklısınız. Ama internetten araştırıp bulduğumu söyledim zaten. Sitenin adını vermek aklıma gelmedi açıkçası. Burada herkes faydalandı bu konuda. Amaç da bu zaten.  Evet zaten facebook c-max grubuna üyeyim. Kesinlikle art niyetle yaptığım birşey değil. Emeklere tabiki saygım sonsuz. İstemeden de olsa, yaptığım şey için özür dilerim hepinizden.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Arslan

Kurcalaya kurcalaya  çoğunu çözdüm arabanın.

Bir sorum var.

bu otomatik kararan iç aynanın bir ayarı var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Kurcalaya kurcalaya çoğunu çözdüm arabanın.

Bir sorum var.

bu otomatik kararan iç aynanın bir ayarı var mı?

Kendi ayarlıyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Olgaç Öcek

Selamlar ,

C-max araçlarımızda keşke şöyle yapsalarmış , bu özelliği koysalarmış diyeceğimiz olmayan özellikleri sıralayalım ;)

1- kesinlikle ve kesinlikle kadrandaki küçük yol bilgisayarı ve orta konsoldaki dokunmatik olmayan yine küçük ekran. Keşke büyük ve dokunmatik olsaymış. Bence araçtaki en büyük eksiklik.

2- .....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Tekno paketi almadığıma pişman oldum zaten bende...

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Selamlar ,

C-max araçlarımızda keşke şöyle yapsalarmış , bu özelliği koysalarmış diyeceğimiz olmayan özellikleri sıralayalım ;)

1- kesinlikle ve kesinlikle kadrandaki küçük yol bilgisayarı ve orta konsoldaki dokunmatik olmayan yine küçük ekran. Keşke büyük ve dokunmatik olsaymış. Bence araçtaki en büyük eksiklik.

2- .....

Kapılarını aşağı doğru 8-10 santim sacı aşağı boşluğu kapatacak şekilde bırakacaklarına biraz Türkiye koşullarında ( İstanbul kaldırımlarına göre ) yüksek olsaydı...Audi, WV Golf'ün kapılarının rahat açıldığı yerde C max'ın kaldırıma dayandığı için açılmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Zaman hızla değişiyor. C-max'ı fuarda ilk incelediğimde, ne güzel renkli ekran koymuşlar dediydim. O zaman için büyük bir değişimdi. Şimdi bakınca, o ekran sahiden de çok küçük kalıyor. İlk makyajda değişecek ama bakalım makyaj ne zaman gelecek.

Eski focus aracımın kapıları da c-max'a göre daha yüksekti. Galiba c-max yere daha yakın olduğu için böyle. Easında kaldırımlar Türkiyedeki işbilmezliğin ürünü, hiç bir standardı yok. Kapıların çarpması bir yana, bir çok kaldırım kazaya davetiye çıkarıyor. Avrupa'daki kaldırımlar o kadar alçak ki, yanlışlıkla marşbiyeri ya da aracın ön tarafını bile sürtemezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Zaman hızla değişiyor. C-max'ı fuarda ilk incelediğimde, ne güzel renkli ekran koymuşlar dediydim. O zaman için büyük bir değişimdi. Şimdi bakınca, o ekran sahiden de çok küçük kalıyor. İlk makyajda değişecek ama bakalım makyaj ne zaman gelecek.

Eski focus aracımın kapıları da c-max'a göre daha yüksekti. Galiba c-max yere daha yakın olduğu için böyle. Easında kaldırımlar Türkiyedeki işbilmezliğin ürünü, hiç bir standardı yok. Kapıların çarpması bir yana, bir çok kaldırım kazaya davetiye çıkarıyor. Avrupa'daki kaldırımlar o kadar alçak ki, yanlışlıkla marşbiyeri ya da aracın ön tarafını bile sürtemezsiniz.

Avrupalı kaldırımlara araç park etmiyor veya ettirilmiyor ondan :) bölünmemiş yolda gittiğin tersi yönde park etmeye bize caza kesiliyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...